Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Profesionalci, jedno pitanje.

Kako propadanja i sklekovi deluju na grudi? Ako može samo pojašnjenje oko razlike u delovanju, da znam šta da forsiram.

Link to comment

Ok, nisam bio dovoljno precizan. Šta je bolje za definisanje mišića, i koliko sklekovi utiču na "pumpanje" grudi?

Ranije sam radio samo sklekove, i nakon toga sam prošao fazu ostavljam/vraćam se cigaretama, i 10kg+, pa 10kg-. I tih 10kg je nestalo cak i sa stomaka, ali ništa nije otišlo iz grudi. Dakle, neću veće grudi, samo hoću da zategnem i podignem mišić, a imam neki strah da sklekovi pumpaju grudi, ali nemam pojma o tome, zato pitam.

Edited by Godfrey
Link to comment

izvini, al ti ko neka zena: "necu u teretanu, jer necu da budem misicava".

radi sklekove. kad primetis da je si se puno razvio, nemoj vise. promena se nece desiti u sekundi, treba vremena. imaces priliku da se zaustavis. :)

nisam sigurna ni da sklek u kom dizes tek deo svoje tezine moze da te napumpa toliko. mislim, vidi tonija, on iz benca 90+, a i dalje nije zadovoljan. 

Edited by darling
Link to comment

Profesionalci, jedno pitanje.

Kako propadanja i sklekovi deluju na grudi? Ako može samo pojašnjenje oko razlike u delovanju, da znam šta da forsiram.

 

Propadanja su efikasnija, jer se rade sa punom tezinom tela. Inace i za jednu i za drugu vazbu vazi pravilo da se grudi vise forsiraju sa sirim zahvatom (i sto se vise nagnes unapred kad radis propadanja), sa uzim zahvatom i laktovima uz telo vise radis triceps.

 

Posto te dve vezbe ne pogadjaju isti deo grudi, mislim da je najbolje da ih kombinujes. Inace, ne brini se, neces se napumpati od sklekova ili propadanja, nije to kao da dizes 150 kg iz benca.

Link to comment

izvini, al ti ko neka zena: "necu u teretanu, jer necu da budem misicava".

radi sklekove. kad primetis da je si se puno razvio, nemoj vise. promena se nece desiti u sekundi, treba vremena. imaces priliku da se zaustavis. :)

nisam sigurna ni da sklek u kom dizes tek deo svoje tezine moze da te napumpa toliko. mislim, vidi tonija, on iz benca 90+, a i dalje nije zadovoljan. 

Nije stvar da neću da budem mišićav, nego je poenta u tome da sam zadovoljan obimom grudi, neću dalje. Eventualno to minimalno koliko je neophodno kada treniraš.

Sad, opet, nezgodno je o tome pričati preko foruma, pa svako projektuje u svojoj glavi onog drugog po nekome koga zna..ali hajde da probam; ja sam zadovoljan svojom sadašnjom figurom, ne bih više da se širim.

Dakle, hoću da u odelu/košulji izgledam vitko, a ne kao izbacivač/telohranitelj. Kapiram da sam pojasnio.

Propadanja su efikasnija, jer se rade sa punom tezinom tela. Inace i za jednu i za drugu vazbu vazi pravilo da se grudi vise forsiraju sa sirim zahvatom (i sto se vise nagnes unapred kad radis propadanja), sa uzim zahvatom i laktovima uz telo vise radis triceps.

 

Posto te dve vezbe ne pogadjaju isti deo grudi, mislim da je najbolje da ih kombinujes. Inace, ne brini se, neces se napumpati od sklekova ili propadanja, nije to kao da dizes 150 kg iz benca.

E to je odgovor, hvala ti Agni. Propadanja radim sa gornjim delom tela isturenim  napred, mada nije zahvat toliko širok koliki bi trebao da bude, ali promenićemo to.

Link to comment

nemoj samo da se prebildas, cure to ne vole.

 

sklekovima ces vise pogadjati spoljni deo grudi, uz ramena, slicno bencu, a propadanjima unutrasnji i donji, kao kad radis kontra kosi benc

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...