Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

iskreno, i dalje ne verujem da je u cilju dobijanja snage ikako ucinkovito raditi na stopericu. 

i miloblaf se slaze a on je ipak strongmen.

Link to comment

moguce, slabo se razumem u teoriju teretane, videcu kako cu proci, pa cu ti reci. ovo sad sam ko dete u prodavnici slatkisa, ushicena, rasirila oci, ne znam sta cu pre, radujem se, pa sam to podelila s vama. meni je teretana rekreacija (koju sam otkrila pod stare dane), ne zanima me ni kolko imam kila, ni kako izgledam, nemam cilj pred sobom, nego guram, i dok sam srecna na tim treninzima, okej, kad ne budem, idem dalje. primecujem telesne promene na sebi, radujem se kad nesto postignem (tri i po cinapa danas na kraju treninga, dzast for fan), ali ako ne napravim i cetvrti, nema nikakvih problema.

 

aione, verovao ili ne, nemam pogodan stok, zato kukam. eventualno da zabodem u plafon, al to podrazumeva niz komplikovanih aktivnosti.

 

inace, da se ja pitam, ukinula bih pilates, aerobik, zumbu, i sve bi zene vezbale u teretani. iz koje su izbacene trake za trcanje. 

Link to comment

sipka za zgibove u stanu je moj san

a meni onaj objekat što su me zezali zlikovci da je orman bolji

tamo možeš i zgibove i da visiš i sve

 

i onaj objekat za veslanje

 

ako ikada budem bila u mogućnosti, posedovaću

Link to comment

moguce, slabo se razumem u teoriju teretane, videcu kako cu proci, pa cu ti reci. ovo sad sam ko dete u prodavnici slatkisa, ushicena, rasirila oci, ne znam sta cu pre, radujem se, pa sam to podelila s vama. meni je teretana rekreacija (koju sam otkrila pod stare dane), ne zanima me ni kolko imam kila, ni kako izgledam, nemam cilj pred sobom, nego guram, i dok sam srecna na tim treninzima, okej, kad ne budem, idem dalje. primecujem telesne promene na sebi, radujem se kad nesto postignem (tri i po cinapa danas na kraju treninga, dzast for fan), ali ako ne napravim i cetvrti, nema nikakvih problema.

 

aione, verovao ili ne, nemam pogodan stok, zato kukam. eventualno da zabodem u plafon, al to podrazumeva niz komplikovanih aktivnosti.

 

inace, da se ja pitam, ukinula bih pilates, aerobik, zumbu, i sve bi zene vezbale u teretani. iz koje su izbacene trake za trcanje. 

pa aj bas pitaj tog fensi smensi trenera sta je svrha stoperice. mislim, bas me zanima.

ono, ako je kardio i topljenje salenjaka onda oke.

ali za snagu nekako mislim da mozbiti kontraproduktivno.

vidim po sebi, sad radim svaki drugi dan nesto skroz minimalno, znaci u krug po 10 DL pa odma posle toga sad vec 25 uskih plus 25 sirokih sklekova.

ali kad odradim taj jedan serial, legnem na trosed i vrtim kanale nekoliko minuta.

u suprotnom, da cekam minut pa nastavim, imao sigurno daleko slabiji ucinak.

doduse, mene jebu astma i ponovo neke tahikardije, pa i ne mogu realno da picim jacim tempom.

(da ne bude zabune, spicio sam test opterecenja, i kazu da je ok da treniram cak i tim tempom sa trake, a sto se sigurno nece desiti u ovom zivotu, nisam nikakav fitnes frik ala uki)

Link to comment

pitacu.

 

vidis sta je razlika izmedju zene i muskarca, zena izmedju dva mrtva dizanja prostre ves, a muskarac drka daljinski.  :D

Link to comment

Pa normalno da ces imati manje snage ako pauziras minut nego kad vrtis daljinski 3-5 minuta pa onda vazdizes. Ja sam napisao da su manje pauze dobre za izgled, treba intenzivno iscepati misicna vlakna i onda ih posle dobro nahraniti, to je to. Ko hoce da nabacuje snagu treba da vija neke pauerlifterske sablone, to je sasvim druga prica od bildovanja.

 

Inace, vratio sam malo snagu na bencu i radim solo 6 x 90, mada mi i dalje najvise pogadja grudi kad radim sa 80 i polako spustam a malo brzo izbacujem gore. Cucanj zakucao na 120-130 i ni makac gore, militari pres 8-10 x 50, mrtvo sam prestao ali recimo da mogu oko 140 u seriji... zgibovi i dalje uzas, prvu seriju do 10ak komada a posle rapidno na dole... sve u svemu, 1 uzas. Nikad od mene Miralem.

Edited by Zli Gli
Link to comment

 

Poceo sam da peglam ovo samo sto ne radim ovaj dupli preskok nego obicno preskakanje tih 20 sekundi, ali ne radim 8 nego kao 12 minuta. Danas sam umro posle 11 pa nisam ni odradio zadnji minut, a posle toga sam trening odradio preko kurca jer nisam imao snage. Posto mi je cilj da smanjim procenat masti bar malo, ovaj program mi je do jaja a pri tom osetim i da rade listovi dosta.

 

Naravno, sjebao sam kolena totalno ali to je valjda normalno kad predjes 30 godina.

Link to comment

upala  :0.6:

 

zli, dal dan kad plivam moze da se racuna kao dan odmora od teretane? odnosno, kad ti radis tabate, onog dana kad vezbas il kad odmaras?

Edited by darling
Link to comment

tabata je hiit. izaberes (kardio) aktivnost i onda je radis maksimalnim tempom, al bas da das sve od sebe, dvaes sekundi, a odmaras deset, pa dvaes sekundi umires, pa odmaras deset, i tako ukupno osam puta, odnosno sveukupno 4 minuta. cujem da je skapavajuce, ali efikasno. ja se nikad nisam upustila u tabatu.

to je osnovna tabata. ovo zlijevo od 8 i 12 minuta je nadgradnja.

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...