Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

to sto kaze zli, pomeram granice. inace uvek se trudim, guram koliko mogu, al onda setam, smirujem puls, hvatam dah, tripujem se da mi je snaga u gutljaju vode, obavljam rituale pre sledece serije,... a to sve traje. juce stoperica, pauza izmedju dve vezbe 40 sekundi, onda minut odmora. serije po 15 ponavljanja, s tezinama za klasu manjim od onih s kojima inace radim. rokenrol.

juce sam radila ledja i ramena, na kraju treninga je sve bilo utrnulo od bola, nisam mogla majicu da skinem. al dva sata kasnije sve ko i uvek, danas nemam ni naznaku upale. strepim od sutra, noge.  

Link to comment

intervali su najjaca stvar, u bilo kojoj varijanti. sto bi rekli politicari, i kardio i snaga.

 

ja sam se "castio" pauzom nakon maratona (a svejedno i treba misicima vremena da se oporave) i zdranjem bez granica, paste u ponoc, kolaci i torte, sveee... sada ce mi trebati dva meseca da to skinem.  :fantom:

Link to comment

prvi put čujem za to, a i ne razumeh čemu to zapravo služi?

 

 

i ne razumem kakva pauza od 40 sekundi pa minut odmora?

Link to comment

zagrevanje, pa tri seta po dve vezbe po 15 ponavljanja po tri puta, ovako: vezba a 40 sec pauze, vezba b minut pauze, vezba a 40 sec pauze, vezba b minut, vezba a 40 sec pauze, vezba b minut, vezba c 40 sec pauze, vezba d minut pauze, vezba c 40 sec pauze, vezba d minut pauze, i tako dalje, zakljucno s vezbom f.

Edited by darling
Link to comment

:D

 

a štoperica je zbog radi pauza, ili da obaviš 15 ponavljanja što brže? (u zadatom roku)

 

 

a ne reče čemu to ustvari služi?

 

 

 

 

btw ja bih tačno uginula

Link to comment

stoperica je zbog pauze. ja izguram tih 15 sto pre da bih se sto pre resila muke :)

 

a sluzi da napredujem u izdrzljivosti i snazi. 

Edited by darling
Link to comment

tja, nadao sam se da cete reci da je stvar pomodarstva :(

 

ma ne smem trenutno nikako da se zajebavam sa visokim pulsima, pa cu nastaviti ovako penzoski.

 

al radim tako, sveukupno 3 vjezbe u krug.

Link to comment

stoperica je zbog pauze. ja izguram tih 15 sto pre da bih se sto pre resila muke :)

 

a sluzi da napredujem u izdrzljivosti i snazi.

Cuo sam za metod vezbanja nekog Rusa, Pavela Tsastoulina, koji je kao obucavao sovjetske specijalce, prema kome se najbrze napreduje (u sticanju snage i izdrljivosti, ali ne i dobijanju velike misicne mase) kad se par vezbi, naprimer zgibovi, rade tokom citavog dana, u malim serijama, dakle upravo suprotno radu sa stopericom. Male serije i veliki razmak izmedju njih sluze da ne dodje de zamora misica, sto omogucava da se ukupno radi mnogo veci broj ponavljanja u toku dana (ali sa druge strane bez zamora se ni misicna masa ne uvecava).

Link to comment

ja sam čula da je za snagu najbolje male serije (npr 8 ponavljanja) sa što većom težinom, što se uklapa i u teoriju Rusa

 

za štopericu stvarno prvi put sada čujem, plus sam mislila da treba što brže izvesti vežbu

Link to comment

moj teretanski guru prezire krosfit, znaci, krosfit nista. ja to malo sto se razumem u teretanu, znam da trening treba da se menja (otezava, olaksava, ubrzava, usporava, i to sve na razne nacine), kako se telo ne bi uljuljkalo u naviku. tako vidim i ovih 9 (3x3) treninga sa stopericom koje mi je zadao, kao novi izazov. kad prodje, radicu nesto drugo. mozda ce me vratiti u moj bapski mod, a mozda cu raditi nesto za supermene. ko zna... 

 

inace, kod mene u teretani vezbaju zene zmajevi. najcesce su u programu mrsavljenja, dakle strogi lc i teski treninzi. i ko ne zna, lako bi se prevario, pomislio bi da je to neka bespomocna masa. kad ona mrtvo 80, cucanj 50 kila. a ima i onih sto izgledaju bespomocno, al krhko. te guslaju po dvaes zgibova...

Link to comment

Cuo sam za metod vezbanja nekog Rusa, Pavela Tsastoulina, koji je kao obucavao sovjetske specijalce, prema kome se najbrze napreduje (u sticanju snage i izdrljivosti, ali ne i dobijanju velike misicne mase) kad se par vezbi, naprimer zgibovi, rade tokom citavog dana, u malim serijama, dakle upravo suprotno radu sa stopericom. Male serije i veliki razmak izmedju njih sluze da ne dodje de zamora misica, sto omogucava da se ukupno radi mnogo veci broj ponavljanja u toku dana (ali sa druge strane bez zamora se ni misicna masa ne uvecava).

 

sipka za zgibove u stanu je moj san, prodjem, uvatim se, dignem se, spustim se, idem dalje. al nemam nijedan pogodan stok.  

Link to comment

Duzina pauze valjda zavisi I od toga sta ti je cilj. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19691365

 

Za snagu postoji i ono 3-5 pravilo koje neki propagiraju: 3-5 ponavljanja u 3-5 setova sa 3-5min pauze izmedju (sa vecim tezinama). Problem sa vezbanjem u kuci je sto gde je 5 tu je I 6, gde je 6 tu je i 10 I "sad cu drugu seriju samo da prostrem ves.

Link to comment

sipka za zgibove u stanu je moj san, prodjem, uvatim se, dignem se, spustim se, idem dalje. al nemam nijedan pogodan stok.  

Imas one koje se montiraju u stok vrata. Ako nisi teska ne moras ni da je srafis. Krajevi su oblozoni tvrdom gumom i razmicu se kad okreces sipku, tako da je trenje drzi na mestu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...