Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

smes, toni, naravno, znas da smes. one iz dzakarte ipak nemoj. hvala forumu koji nas je spojio  :heart:

 

 

danas mi sve bilo tesko. 

Edited by darling
Link to comment

smes, toni, naravno, znas da smes. one iz dzakarte ipak nemoj. hvala forumu koji nas je spojio  :heart:

 

 

danas mi sve bilo tesko. 

ha, blam te je sto na slici vidi da imam vece sise :fantom:

Link to comment

:(

 

 

danas sam konacno krenula putem stare slave. tri puta dva zgiba sama samcijata. i posle asistiranih milijun...

Edited by darling
Link to comment

Pa ne znam koji ce bilo kom rekreativcu kilo ili vise belog ili nekog drugog dobrog mesa dnevno. Znam da bilderi tokom priprema jedu i mnogo vise ali oni su na hemiji koja zahteva dosta proteina i svega, a rekreativcima treba mnogo manje. Ako jedes npr. pola kile dnevno, to ti je preko 100gr proteina samo iz mesa. Na to dodas jaja, mozda tunjevinu, neki sir sa malo masti... i eto te vec na 200, sto je sasvim korektno i za ljude od stotinak kila. Whey protein ti dodaje 30ak grama dnevno, tih sto uneses posle treninga, i to je to.

 

Ja otkako sam poceo da ulazem neke pare u hranu, pojacao sam meso na nekih do 400gr dnevno, a pre je bilo smesno :D Ko me jebe sto nisam ucio skole i sto ne zaradjujem za jaku hranu. Racunao sam sa ovim nasim iz teretane, sampionom drzave Spanovicem, i rekao mi covek da i ozbiljnim rekreativcima treba hiljadu i jace dindzi dnevno samo za hranu, da bi videli neki pomak na bolje. Mnogo je, kume.

pricao sam sa nutricionistkinjom, i ona kaze da ne mozes da iskoristis vise od 30g proteina po obroku, ostatak ode u salo. tako da otprilike mozes da prodjes sa 200g dobrog mesa, plus pozderes tunjevinu recimo za dorucak i mlecne proizvode za veceru. pogresno je prezderavati se, sem ako ne zelis da izgledas ko toni.

Link to comment

Od oktobra idem u teretanu i super se osjecam. Plus mali fudbal dva puta nedeljno. Vidim da ste vi ovdje ozbiljni, a ja mislio da se ne vadite iz fotelje. Na ishranu ne pazim, osim sto je za veceru neki minimalac. Sretna vremena kad sam se prezderavao.

Link to comment

Pa da, to o 30gr po obroku je nesto sto vazi za jedno od osnovnih pravila o ishrani. Malo je verovatno drugacije kad covek uzima hemiju ali za nas rekreativce je 2gr proteina po kilogramu tezine sasvim dovoljan dnevni unos za neki napredak u masi, normalan napredak. A posto je ljudski limit jako jadan, ovi sa vecim ambicijama ce svakako roknuti neku hemiju i nagruvati se ekspresno.

 

Osecam da je i brat Pantela tako, kao i svi Crnogorci. Etan metan propan i butan, najjaca kombinacija.

Link to comment

pricao sam sa nutricionistkinjom, i ona kaze da ne mozes da iskoristis vise od 30g proteina po obroku, ostatak ode u salo. tako da otprilike mozes da prodjes sa 200g dobrog mesa, plus pozderes tunjevinu recimo za dorucak i mlecne proizvode za veceru. pogresno je prezderavati se, sem ako ne zelis da izgledas ko toni.

pricao si ali nisi razumeo?

sto onda izgledas kao trudna morska krava?

 

elem, uveo rutinu, 4 x (15 sirokih pa 15 uskih sklekova sa nogama na klupi pa 10 DL sa skoro stotkom).

malo se puno zadisem i cuka oce da iskoci od DL, pa kontam dokupiti jos tegova kako bih smanjio broj dizanja.

a sklekove cu povecavati, danas probavam 20+20.

Link to comment

Kako zasto? Pa mnogo je delotvornije raditi intenzivno, sa manjim pauzama, nego se zajebavati po par minuta izmedju serija. Zavidim likovima ovde kod mene u teretani koji rade tako, na stopanje ili bar onako striktno sa minimalnim odmorima. Ja nisam taj tip, jebem mu, lako se zapricam i odlutam.

Link to comment

mislis da ima veze ako ocu samo da imam velike misice? nisam siguran, mozda u smislu kardia, da uletis u tu zonu pulsa.

nema tu meni uzitka. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...