Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ako hoćeš da se depiliraš, onda rade. :D Nemam pojma, ja uzo na aliexpressu jedno pakovanje fore i probe radi i otprilike je utisak ovaj takeshijev prvi pogled. Evo wiki šta kaže

 

 

 

A 2012 meta analysis found that the efficacy of elastic therapeutic tape in pain relief was trivial given that no studies found clinically important results. The tape "may have a small beneficial role in improving strength, range of motion in certain injured cohorts and force sense error compared with other elastic tapes, but further studies are needed to confirm these findings".[4] The same article concluded: "KT had some substantial effects on muscle activity, but it was unclear whether these changes were beneficial or harmful. In conclusion, there was little quality evidence to support the use of KT over other types of elastic taping in the management or prevention of sports injuries"[4]

Whereas, NMT (NeuroMuscular Taping) Institute publish quarterly journals containing case studies about the elastic therapeutic tape alleviate patients' who are in pain and discomfort in the physical therapy phase. Patients can are also taped by occupational therapists, nurses, Athletic trainer, pediatricians, geriatrician, physicians, orthopedicians, neurologists, chiropractors, and students in training, under appropriate supervision. [5]

Some researchers claim that what athletes are experiencing is a placebo effect. [6]

 U svakom slučaju ne može da škodi.

Link to comment

moj instruktor surfa se kleo u to. sad, bemliga.

 

a ima ih i u raznim bojama.   :D

(crveni greju, plavi hlade... kamfor, mentol itd.)

 

 

 U svakom slučaju ne može da škodi.

 

dovoljno.  ^_^

moracu da probam... jednom.

Edited by Takeshi
Link to comment

Ovako, vec neko vreme ne vidim neki napredak u misicima, snaga je i dalje tu i raste, ali misici slabo. Posebno ruke, koje su zakucane izmedju 46 i 46.5 cm u obimu. Da li je konacno doslo to vreme da uzmem protein i da ga rokam? ili malo da promenim nacin vezbanja, ajde vi stariji i iskusniji bilderi. Mrzi me da idem po onim bodibilding forumima da se smaram, citao sam nesto i sve je ni tamo ni vamo...

Link to comment

Od proteina se sigurno neces narokati, ne kazem da ti nece pomoci ali cenim da je pre vreme da pojacas hranu nego da roknes protein. A mozda si jednostavno dostigao svoj prirodni maksimum, obim ruke od ~46cm je sasvim pristojan za naturalca. 

 

Da se razumemo, ja uzimam protein kad god imam viska para (sto je jako retko, naravno) ali nema tu nikakvih specijalnih promena. Vise mi utice na trip u glavi, volim kad znam da sam posle treninga uneo nesto sto je kao korisno i sto se brzo vari.

Link to comment

Hvala ZG, kada sam rekao rokanje mislio sam na konzumiranje samo proteina, ne na moj fizicki izgled :) Ja se hranim normalno (barem ja mislim da je tako, mozda je to za nekog puno), nemam sada para da svaki dan jedem po kilo ili vise belog ili nekog drugog mesa. Uglavnom jedem meso svaki dan, e sad mozda to nije dovoljno, mozda bi mi proteini pomogli s obzirom da ih ranije nikada nisam koristio i da cu prilikom konzumiranja unositi vise nego ranije, sto ce imati uticaja na rast. 

Link to comment

Pa ne znam koji ce bilo kom rekreativcu kilo ili vise belog ili nekog drugog dobrog mesa dnevno. Znam da bilderi tokom priprema jedu i mnogo vise ali oni su na hemiji koja zahteva dosta proteina i svega, a rekreativcima treba mnogo manje. Ako jedes npr. pola kile dnevno, to ti je preko 100gr proteina samo iz mesa. Na to dodas jaja, mozda tunjevinu, neki sir sa malo masti... i eto te vec na 200, sto je sasvim korektno i za ljude od stotinak kila. Whey protein ti dodaje 30ak grama dnevno, tih sto uneses posle treninga, i to je to.

 

Ja otkako sam poceo da ulazem neke pare u hranu, pojacao sam meso na nekih do 400gr dnevno, a pre je bilo smesno :D Ko me jebe sto nisam ucio skole i sto ne zaradjujem za jaku hranu. Racunao sam sa ovim nasim iz teretane, sampionom drzave Spanovicem, i rekao mi covek da i ozbiljnim rekreativcima treba hiljadu i jace dindzi dnevno samo za hranu, da bi videli neki pomak na bolje. Mnogo je, kume.

Link to comment

jednog mog iz teretane sam srela, vraca se sa kalenica, pola pecenog jagnjeta, "zadnja polovina, tu ima vise mesa", 6,5 kila. to je pojeo za jedan dan, rucak i veceru, ali se zalio da meso nije dobro, jer mora puno da se radi, dok ocisti sve kosti, izgubi dosta vremena koje bi korisnije trosio na unosenje proteina. on kad kuva jaja, kuva po 100: "da znas kako sam se uvezbao, nijedno mi ne pukne". rekord za jedan obrok mu je bio 38 jaja.

za jedan cit dej skuvao je sutlijas od 8 litara mleka :D 

nego, dosla sam da kazem da je teretana super. jutros mi bilo tesko da se nakanim i odem, sve me bolelo, al kako sam dovatila sipku, sve se i izlecilo. :)

Link to comment

Ljepi su, ko god da su. Prava masnoca.

 

Nego, jel ima negde da se kupi (ili jos bolje, poruci) neka dobra vijaca? Uzeo sam neku obicnu silikonsku od 750 dindzi i dobra mi je za sad jer svakako nisam u kondiciji kao pre par godina, ali kontam da ce mi smetati ovo sto se minimalno uvrce kad udjem u ritam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...