Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

ok, daj ti neki hint za dl. 

 

 

Hvat u sirini ramena tj. onako kako ti ruke prirodno padaju, ledja ispravljena maksimalno, kreces prvo malo nogama kao da radis cucanja onda izvlacis ledjima dok se skroz ne isprsis. Kad se spustas idi dole skroz tj. spusti teg na zemlju a onda sve to ponovo. Ima i varijanta sa ispruzenim nogama, to je vise za zadnju lozu. Kad su u pitanju kilaze, ja volim da se mucim na mrtvom dizanju pa u jednoj ili dve serije odradim bas bas momacki, 5-6 ponavljanja sa najvecim kilazama koje mogu da povucem. Ima brdo snimaka na jutjubu, ne mozes da omanes.

 

Sto se tice ovog NODOL-a, pise da je mnogo dobar i uzecu ga u ponedeljak.

Link to comment

Hvat u sirini ramena tj. onako kako ti ruke prirodno padaju, ledja ispravljena maksimalno, kreces prvo malo nogama kao da radis cucanja onda izvlacis ledjima dok se skroz ne isprsis. 

iliti: zamisli ne da vuces sipku na gore, nego da nogama guras tlo ispod sebe na dole. -_-  

Link to comment

Hvat u sirini ramena tj. onako kako ti ruke prirodno padaju, ledja ispravljena maksimalno, kreces prvo malo nogama kao da radis cucanja onda izvlacis ledjima dok se skroz ne isprsis. Kad se spustas idi dole skroz tj. spusti teg na zemlju a onda sve to ponovo. Ima i varijanta sa ispruzenim nogama, to je vise za zadnju lozu. Kad su u pitanju kilaze, ja volim da se mucim na mrtvom dizanju pa u jednoj ili dve serije odradim bas bas momacki, 5-6 ponavljanja sa najvecim kilazama koje mogu da povucem. Ima brdo snimaka na jutjubu, ne mozes da omanes.

 

Sto se tice ovog NODOL-a, pise da je mnogo dobar i uzecu ga u ponedeljak.

mislio sam pre na program, nesto poput stvari koje je glavonja citao na moru na kompu umesto da ide na plaju, po koliko u seriji, koliko cesto itd. znam kako se radi dl :)

ok, 5 kom sa max tezinom, bitce tako.

 

jel ima u sremu tjegova povoljno?

Edited by ToniAdams
Link to comment

aione, aj ako te ne mrzi, napisi mi koju smernicu za dedlift. 

to je vezba koju nisam radio 15tak godina, posle jednog odvratnog pada na kicmu na zaledjenim stepenicama.

sad sam se primio i ne znam sta bi bilo najoptimalnije da radim sa ovim sto imam kod kuce. znaci cirka 100kg.

 

i da, ako neko zna de su najjeftiniji tegovi, uzeo bih jos koju desetinu kila.

Tek sad sam pregledao pazljivije jucerasnje postove i videh da si mene pitao sa DL. Kao sto rekoh losa sam adresa za to. Vise sam za ovo price oko NODOL-a i slicnih preparata. Ledja me tako ubise da imam problem da podigne ploce od 20kg kad ih stavljam na masine za vezbanje. Ako mislis na onu knjigu koju sam preporucio Milogledu, iz nje sam procitao samo poglavlje o bencu (bukvalno dve strane).

Link to comment

ma zezam se bre :)

 

znam da si pre pricao kako izucavas vezbe snage u poslednje vreme, pa reko, da pitam.

nemam pojma za knjigu tu, znam da je nesto citao na kompu, kontam da ima tone toga. 

jak je u teoriji, slab u praksi.

Link to comment

Ja radim mrtvo dizanje u manje ponavljanja, mada gledam da ne idem ispod 5, osim mozda jedne serije od 3-4 kad bas hocu da se raspadnem. Znaci, zagrevanje sa 12 ponavljanja lagano, onda ispod 10 jednu seriju, pa 2-3 serije po 5-6 ponavljanja, jedna ta kad se zesce mucim, i onda nekad odradim samo jednu sa nekom normalnom kilazom a nekad piramidalno vracam do pocetne. To zavisi da li sam pre toga radio nekoliko vezbi za ledja i raspao se od umora ili sam svez. Uglavnom, 3-4 serije su onako bas momacke, skoro pa da boli.

 

Sto se tice tegova ovamo, pitacu ovog sto drzi teretanu u koju idem jer se on bavi proizvodnjom sprava i tegova i sigurno je upucen u cene.

Link to comment

Pa i meni je to sranje, pogotovo sto uglavnom radim sve sa dvadeseticama i nesto na kraju po 10 i 15. Koliko se umorim od vazdizanja, toliko se i smorim od stavljanja/skidanja ploca. Tezak je zivot nas bobidildera :(

Link to comment

vidim da i kod nas prodaju kinesio trake. je l' neko probao/video kako deluju?

na prvi pogled, deblji flasteri koji zatezu/stabilizuju pomalo.

 

kinesiotape.jpg

 

nije ni mnogo komplikovano za lepljenje:

 

Edited by Takeshi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...