Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

sta je to dvorucni biceps? jel to kad imas u svakoj ruci po teg i lezis? to volim. :) ja samo po 16 ravni i 14 kosi :(

 

ne mogu da odredim kad je pocelo, pre desetak dana sam primetila da kad god sedam i ustajem, da osecam bol u desnom kolenu, na vrhu kolena, u sredini. to je trajalo desetak dana. onda sam primetila da se isti bol ponavlja kad sam se radila cucnjeve za zagrevanje na bazenu, dakle bez ikakvog opterecenja.

u teretani sam u to vreme bez problema radila cucnjeve s teretom. i juce u teretani pocnem da se zagrevam setajuci iskorak, okej, ide, al kad sam uzela tegove, probolo u oba kolena. okej, idem na cucanj. ono malo sto sam se savila pod sipku da uzmem teret, probolo me u oba kolena, al sam onda uradila seriju cucnjeva s teretom bez bola. sledecu seriju nisam mogla, nisam mogla ni da sednem da radim benc. onda me je trener izbo carobnom iglom, ispritisko tacke na stopalima, potkolenicama i dlanovima, bol je prosao, ali sam svejedno sam batalila noge i odradila trening za ruke. bol je, dakle, krakotrajan, probadajuci, kad je koleno tek malo savijeno. u duboki cucanj mogu.

palo mi je na pamet da je to mozda posledica ako sam pogresno mlatila nogom u prsnom plivanju, a mozda i nije?! moj teretanski kouc kaze da je to zato sto su mi slabi ne secam se kako se zove, u svakom slucaju vrh kvadricepska koji treba da stabilizuje koleno i da mi je to zato sto ne slusam kad mi kaze da iskorak radim duboko, spusti dupe, darling, nego zabusavam. 

mene oba kolena tako bole vec 15 god, jbg, ne mogu ti pomoci :D

ovo boldovano - da nije mislio na ovo? moja dr misli da je to uzrok mog bola u kolenima a pominjala je to isto (nesto slabo, pa nema stabilizacije itd.), ali ja nemam ni para ni vremena da to sad resavam fizioterapijom (ono malo sto sam probala znam da pomaze, bar malo)

Link to comment

pfps zvuci skoro kao ptsp :D

 

kuku, pa kako radis iskorake?! 

upravo sam iz teretane, po programu je bilo mrtvo, pito me trener jel me boli, ja rekla da boli kad sedam i ustajem, on reko onda cemo rumunsko s reka. i stvarno sam vukla ko ceca aleksic i toni (ne tolko zustro, ipak sam ja starija :D ), 55 kila, sve je radilo ko sat. nikakav bol, nista nisam osetila. naravno da me je probolo kad sam sedala na benc.

estel, znaci sad ce mi tako biti zauvek? al, evo citam s linka, moj bol ne lici na opisani, mene kolena ne bole ako dugo sedim, vec me samo probode kad sedam i nesto manje kad ustajem. nisam se mnogo raspitivala kod trenera sta mi je, on slabo prica, a i ja nisam u fazonu da razmisljam o tome, kad je to njegov posao. uskoro mi sledi kraci odmor od teretane, pa cu videti sta ce se desiti. mozda mi se kolena cudesno regenerisu sama od sebe. 

ako ne boli, onda nije teretana, jel tako :) 

Link to comment

Nodol + Collagen C i Joint MD, i nema problema :D

ja sam tako lecio rame i povredu lista (mada sam isao i u RH centar, zesce sam se sjebao)

ali ova 3 preparata su :Hail:

Link to comment

pfps zvuci skoro kao ptsp :D

 

kuku, pa kako radis iskorake?! 

upravo sam iz teretane, po programu je bilo mrtvo, pito me trener jel me boli, ja rekla da boli kad sedam i ustajem, on reko onda cemo rumunsko s reka. i stvarno sam vukla ko ceca aleksic i toni (ne tolko zustro, ipak sam ja starija :D ), 55 kila, sve je radilo ko sat. nikakav bol, nista nisam osetila. naravno da me je probolo kad sam sedala na benc.

estel, znaci sad ce mi tako biti zauvek? al, evo citam s linka, moj bol ne lici na opisani, mene kolena ne bole ako dugo sedim, vec me samo probode kad sedam i nesto manje kad ustajem. nisam se mnogo raspitivala kod trenera sta mi je, on slabo prica, a i ja nisam u fazonu da razmisljam o tome, kad je to njegov posao. uskoro mi sledi kraci odmor od teretane, pa cu videti sta ce se desiti. mozda mi se kolena cudesno regenerisu sama od sebe. 

ako ne boli, onda nije teretana, jel tako :)

ajne drami nego odmori koljena nedelju dana. 

:fantom:

Link to comment

aione, aj ako te ne mrzi, napisi mi koju smernicu za dedlift. 

to je vezba koju nisam radio 15tak godina, posle jednog odvratnog pada na kicmu na zaledjenim stepenicama.

sad sam se primio i ne znam sta bi bilo najoptimalnije da radim sa ovim sto imam kod kuce. znaci cirka 100kg.

 

i da, ako neko zna de su najjeftiniji tegovi, uzeo bih jos koju desetinu kila.

Edited by ToniAdams
Link to comment

dvorucni biceps sa 50 kila, vuhu! doduse samo 5 puta.

 

 

Nije to za vuhu, jebo te kurac. 55x8 rutinski bez cimanja ledjima, mada vise necu ni raditi nikakve vezbe od kojih me boli ova desna ruka - stojeci pregib, zgibove i slicno. Valjda ce proci za mesec-dva.

Link to comment

pa dobro, al imaj na umu da nisam bas bas dugo vezbao i da izgledam ko plast sena. za mene je vuhu jer sam mislio da sanse nema da ijednom podignem. 

i onda probao, bez zagrevanja, i bilo mi jebiga vuhu.

tek pocinjem, imaj razumevanja.

Edited by ToniAdams
Link to comment

A, pa tako jeste uspeh, posteno.

 

Nego, jel pio neko neki preparat na bazi glukosamina? Kosti mi se cuju kako trljaju jedna o drugu, pogotovo na noznim zglobovima i kolenima, pa sam mislio da uzmem to cudo i da probam da podmazem ali necu da bacam pare ako nema efekta.

Link to comment

A, pa tako jeste uspeh, posteno.

 

Nego, jel pio neko neki preparat na bazi glukosamina? Kosti mi se cuju kako trljaju jedna o drugu, pogotovo na noznim zglobovima i kolenima, pa sam mislio da uzmem to cudo i da probam da podmazem ali necu da bacam pare ako nema efekta.

Pa NO-DOL je na bazi glukozamina

 

Vec sam iznad pisao da sam koristio to uz Collagen C, a kada sam ispio te doze, na kraju sam uzeo i Joint MD cisto da se osiguram

NO-DOL i Collagen su mi dosta pomogli, imao sam zaista teske povrede, rame mi jos uvek visi o koncu ali i dalje odolevam da padnem pod noz.

 

Tada sam imao i problem sa tetivom i misicem lista koji je poceo da propada jer sam zadobio povredu na jednoj utakmici, a nisam zeleo da prestanem sa igranjem i treninzima misleci da ce to proci samo od sebe. Jos sam i radio one skokove na stepenicama da kao ojacam taj deo, sto je zapravo bila ogromna greska jer sam tako samo unistavao vlakna.. odmor je bila prava terapija, ali ajd pa objasni ti to meni

 

Zaglavio sam u RH centru na skoro 2 meseca (rame i noga), ali su poboljsanja pocela tek kada sam krenuo sa uzimanjem NO-DOLa i Collagena

Link to comment

Ma ima i toga ali je vise verovatno do lose i jednolicne ishrane, a i jako sam neaktivan otkako sam sjebao nogu na fudbalu pre 5 godina. Kondicija u banani, zadisem se dok se penjem do treceg sprata.

 

Edit: Nisam nikad cuo za taj NO-DOL i Collagen. Ja sam mislio da uzmem neki obican glukosamin u prodavnici suplemenata ali mogao bih i ovo ako valja. Konkretno, mene jebe sto mi je sve nekako nepodmazano, postao sam jako krut od ovog sjebavanja noge jer ne radim nista osim vezbanja u teretani, a to je realno kurac. Odnedavno me jebe nesto i na desno ruci, verovatno sam istegao neke tetive tu u predelu lakta, razbija me i sa gornje i sa donje strane kad radim neke vezbe. Jel se to tvoje uzima na recept ili ima u slobodnoj prodaji?

Edited by Zli Gli
Link to comment

ok, daj ti neki hint za dl. 

pitam milogleda, al ga bole kurac da mi objasnjava, sve nesto trtmrt. il ne zna ni on, sto mi izgleda jos realnije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...