Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Imate opciju da stavite ellu u blender (ili nesto sto mesa), dodate vodu i to posle popijete kao jogurt, mislim da je tako "najbezbolnije". Kupio sam jutros Ella sir i to sve zbog ove vase rasprave, nisam ga dosta dugo jeo. :)

Link to comment

Pa ja onako laički bih rekao da je čak obrnuto, pošto mislim da se glavni skok pritiska javlja zbog Valsalva manevra, a on opet najveću funkciju ima kod vezbi u kojima ja potrebna stabilizacija trupa.

Link to comment

Mislim da uloga Valsalva manevra nije samo u stabilizaciji tela, vec da u njega instiktivno ulazimo kad god nam zafali snaga. U svakom slucaju, ako je problem samo do toga, moze se nauciti da se vezbe izvode bez ovog manerva. Ne moze da se vezba "do otkaza", i pretpostavljam da ne moze da se bavi paurliftingom i olimpijskim dizanjem tegova, ali za rekreativno vezbanje moze. Difovci bi trebalo da znaju o ovome vise.Ono sto nisam siguran je da je Valsalva manervar jedini uzrok dizanja pritiska tokom vezbanja sa tegovima. Moguce je da to zavisi i od vezbi (mozda bas na nacin na koji Toni to pretpostavlja), medjutim tesko je naci pouzdanog sagovornika za ovu pricu. Lekari po automatizmu zabranjuju ovaj tip vezbanja, (strucni) treneri kazu - "nauci da vezbas bez Valsalva manevra", a tvoje je zdravlje u pitanju.

Link to comment

debeli, zar nismo do sada dolsi do zakljucka da se ovakve stvari ne pitaju na forumu? jel trebamo milogled, zli gli i ja da ti dajemo medicinske savete?i gde koj moj nalazite sve te sireve? ja zivim u zemlji sireva i sve su neki masni u prodaji.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni je svaka pauza u teretani duza od recimo dve nedelje otprilike kao da nisam nikad ni isao. Sve kosti mi pucaju jos na zagrevanju, misici se raspadaju, dobijam najstrasnije upale... uzas jebeni.Inace, izracunao sam da mi treba jedno 15ak hiljada dinara mesecno da bih se korektno hranio u ova tri meseca pred leto i skinuo procenat masti na dole. To uopste nije strasno ali posto nemam, ima da ostanem tapaciran i cekam bolje dane.

Link to comment

ja se vratila posle nešto više od 3 godinešto je najgore, jadnost je za tri reda veličine manja nego što sam mislila da će biti(možda zbog biciklanja i sklekova)

Link to comment

15 hiljada uz ono sto inace jedes, il 15 iljada ukupno?mislila sam da pocnem da vodim racuna o ishrani da vidim gde mogu da odvedem svoje telo, ali nemam uopste ideju kako to da izvedem, jer ne jedem meso, ribu slabo i sporadicno (u beogradu nema ribe koju bih jela), nemasne sireve ne jedem, soju ne jedem, tri jaja dnevno vec jedem, dakle, nije mnogo preostalo. teretana je ko zidanje skadra na bojani :(

Link to comment

Pa to, i ja cu da se roknem ako preguram 50 i kusur i pri tom budem relativno normalan. Sad mi bas i nije do zajebancije.

 

15 hiljada uz ono sto inace jedes, il 15 iljada ukupno? 

 

Ma uz ono sto jedem, naravno. Ako bih nekako ubedio kevu da vise ne kupuje gluposti i ne pravi pite sa sirom i baklave i tako neka razna bezvezna sranja i umesto toga i ona ulozi te pare u nesto konkretno i zdravo, onda bih bio na konju. Primetim razliku i sa ovim jadnijim ulaganjima, imam 96 kila sad i konstantno se sirim ali mi je stomak nikad masniji a to me zesce nervira pa hocu da probam par meseci da se hranim po bilderskim propisima, bar ono minimalno koliko mogu da ispostujem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...