Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

jos malo o zenama u teretani:http://www.youtube.com/watch?v=7lcp8k1bmrca i ovo je ludilo. doduse, no-lift jer su bas strogi s pravilima ali digao je:http://www.youtube.com/watch?v=eOjP6NQ3kKYpravila:1. There must be a pause at the bottom of the lift before the press2. The lift must be even throughout /or accelerate3. The bar must be level the whole wayedit: kad vec pominjemo zenski bench, AUS raw record za 63kg kategoriju je 86kg.

Edited by estel
Link to comment
Mislim da gresis u tome sto sve posmatras iz neke bodibilding perspektive, pri tome svako vezbanje snage svodis na bodibilding. Uzmes dve delatnosti (boks i komandose) u kojima bilo kakva nefunkcionalna hipertrofija treba ko trece oko u glavi i onda izvodis zakljucak o tome kako je nepotrebno raditi vezbe snage (vezbe snage su isto sto i bodibilding), ali bar kako vezbe snage ne treba raditi u teretani (teretana je mesto gde se dizu tegovi, a to se zna kako se radi: svaki trening druga misicna grupa, serije od 10 ponavljanja, ...).
Pogresno si me razumeo. Moja poenta je da bacas pare (poenta je u ekonomicnosti, novcanoj i vremenskoj) ako ides da radis pod malim i srednjim opterecenjima. Dakle ako nesto mozes da uradis zgibovima, zasto bi placao i cimao se do teretane, trazio spotera itd. Komandose i boksere sam upotrebio kao argument za nesto drugo.@EstelMozda se naljutis zbog ovoga, ali ti na onim slikama ne delujes nista krupnije, razbacanije ili misicavije - od zena koje idu na aerobik, yogu, pilates... Ne znam sta ti je cilj, ali svi oni koji su van tvoje glave normalno da ce da pomisle da ti je cilj ono ka cemu fakticki ides. A ti fakticki ides u smeru ka kome vode malopre navedene vestine. I normalno je da ce ti zbog toga gomila ljudi preporuciti da predjes sa teretane na nesto drugo.A drugo bio sam jako precizan sa "A uglavnom i za zene uopste". Dakle, to se ne odnosi na sve. Uostalom, ja sam poslednji kome neko moze da upucuje takve primedbe. Edited by Verterdegete
Link to comment
@EstelMozda se naljutis zbog ovoga, ali ti na onim slikama ne delujes nista krupnije, razbacanije ili misicavije - od zena koje idu na aerobik, yogu, pilates...
lepo ti je rekao Aion - ti sve posmatras iz BB perspektive. Ja izgledam (za moj ukus) mnogo bolje nego pre npr. 8 godina, kada sam bila samo mrsava. A ako pricamo samo o izgledu, tj. obicnoj, nefunkcionalnoj 'razbacanosti', zasto bih uopste zelela da izgledam ista 'razbacanije' od ovoga?:

HN_zps5c3ec549.jpg

Ne znam sta ti je cilj...
pa upravo u ovome je problem - ti sam priznajes da nemas pojma sta mi je cilj, ali te to ne sprecava da me na keca strpas u neke tvoje stereotipe (npr. da je svim zenama koje iole pomisle na fitness cilj skinny fat look). uostalom, da si manje gledao moje pre i posle slike a vise citao sta pisem lako si mogao da otkrijes da mi je trenutni cilj double bodyweight deadlift.
ali svi oni koji su van tvoje glave normalno da ce da pomisle da ti je cilj ono ka cemu fakticki ides.
hoces reci ono ka cemu oni, na osnovu svojih predrasuda, misle da idem?
A ti fakticki ides u smeru ka kome vode malopre navedene vestine.
dobro, zivotati, aj pogledaj gornju sliku jos jednom i reci mi iskreno jel ti ja izgledam ko Zorannah? ja sam tamo bila, i bila sam mnogo nezadovoljnija svojim izgledom nego sada - ali naravno, niko se nije setio tada da mi ponudi weightlifting, samo glupavi kardio koji nikad nije dao nista drugo sem mrsavijeg izgleda.
I normalno je da ce ti zbog toga gomila ljudi preporuciti da predjes sa teretane na nesto drugo.
again, gomila ljudi bi mogla malo manje da podrazumeva sta drugi zele (kao sto je rekla gagorder - ti si dosao ovde ubedjen da znas sve o mom izgledu - i u proslosti i u sadasnjosti - i mojim ciljevima).
A drugo bio sam jako precizan sa "A uglavnom i za zene uopste". Dakle, to se ne odnosi na sve. Uostalom, ja sam poslednji kome neko moze da upucuje takve primedbe.
ma daj, sad cemo opet da se raspravljamo oko toga da li "dobar deo zena vole da im se ljubav dokazuje batinama" znaci tek poneka zena ili malo vise njih? imas cudnu definiciju 'jako preciznog'. Ono sto ja mislim da je u pitanju je da si ti prosto ubedjen da, kad je mrsavljenje u pitanju, kardio i strength training rezultiraju potpuno istim oblikom tela, a to prosto nije tacno (sto ti iz nekog meni nepojmljivog razloga odbijas da poverujes, a lako se mozes uveriti u to ako zadjes po zenskim fitness forumima, npr. myfitnesspal). ali i nevezano za to, dizanje tegova nikad nije bacanja para za zene zbog zdravstvenih/psiholoskih beneficija koje nosi.mozda ces ti sada da se naljutis, ali iz tebe nekada pokuljaju takvi stereotipi da i ti sam krenes od njih da se branis nogama i rukama kad ti se skrene paznja na to sto si napisao.a ovo:
Pogresno si me razumeo. Moja poenta je da bacas pare (poenta je u ekonomicnosti, novcanoj i vremenskoj) ako ides da radis pod malim i srednjim opterecenjima. Dakle ako nesto mozes da uradis zgibovima, zasto bi placao i cimao se do teretane, trazio spotera itd. Komandose i boksere sam upotrebio kao argument za nesto drugo.
pokazuje jos jednom da ti zaista pojma nemas o zenskom strength treningu. ogroman broj zena (me included, do prosle godine) nije u stanju da odradi jedan sklek ili zgib. i ti sada tvrdis da umesto da lepo, gradually, treniram bench, ja treba da se zezam sa inclined sklekovima, da racunam nagnutost svake podloge da bih mogla da simuliram napredovanje kao kad na benchu dodajem po pola kila? kako da ne.edit: sad si me ladno naterao da iskopam sliku iz 'Zorannah perioda', da ti docaram o cemu pricam:

zz_zps721d086d.jpg

trebalo je da na vreme krenem Amelijinim stopama i shvatim da je potpuno suludo raspravljati se s nekim ko je ubedjen da bolje od tebe zna kako izgledas i sta zelis.

Edited by estel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...