Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

meni je baš simpa što malo-malo neko dođe na ovaj topik da objasni estel prvo šta ona ustvari hoće da postigne u teretani, onda da se to nešto ne može postići u teretani, a usput i da prospu malo mudrosti o tome zašto ženi generalno nije mesto u teretani.

Link to comment
Jbt, ja mislila da sam se stanjila od kad dizem, a ono misici isterali svo salo napred pa izgledam jos deblje.Da probas ti ponovo :)?(I sto bi hteo da gubis tezinu ako je tezina misicna masa? Jel samo vaga bitan parametar?)
ti si estel ili prirodni fenomen ili radis sa izuzetno malim tezinama. ja nemam treci odgovor.
Link to comment
Ne samo estel nego i darling. Mislim da 5 x 30kg BP, posle nekolko meseci vezbanja su odlican rezultat, cak i za duplo mladje osobe.
6x30 i tako pet serija! a i cement mogu da istovarujem <_< ala ce verterdegete tek da se skandalizuje kad vidi ovu
Link to comment
meni je baš simpa što malo-malo neko dođe na ovaj topik da objasni estel prvo šta ona ustvari hoće da postigne u teretani, onda da se to nešto ne može postići u teretani, a usput i da prospu malo mudrosti o tome zašto ženi generalno nije mesto u teretani.
I nikako da poslusa. :DPa pazi, kad ides u teretanu i iz nje izadjes kao Olivera Jevtic, normalno da ce neko da ti kaze "Ej covece, to mozes i uz Fitness Blenders kod kuce". A ovo ogorceno ucitavanje o zenama i teretani, meni samo govori da ti odlazak u teretanu vidis kao izazov za dokazivanje polne jednakosti. Teretana nije nikakav bastion muske suprematije koji mi branimo a vi osvajate. Teretana je mesto gde dizes tegove, i nista vise od toga. Kad zapravo i pogledas one koji su danas paradigma muskosti - bokseri, komandosi isl. - oni su svi na kardiu i kalistenici. Najzajebaniji covek na ovoj planeti, Fjodor Jemeljanjenko, u zivotu nije digao teg.I opet, odlazak u teretanu zbog mrsavljenja i vitke figure je bacanje para. Cetrdeset pet minuta trcanja uz Karaburmu je tri puta efektnije nego 45 minuta u treretani - kako za salo tako i za figuru. BP sa trideset kila je tek glupost. Pa jebote, i da imas pedesetak kila, to ti je taman ko da si sklek uradio. Aktivnost sa opterecenjem do 80% telesne tezine moze da se izvede i na livadi (+ neko finije drvo, sa tankom a cvrstom granom), i jedini bonus koji dobijas radeci ih u teretani je sto mozes da se pohvalis da ides u teretanu.PS: U stvari mozes i preko osamdeset. Stavis ranac na ledja. Edited by Verterdegete
Link to comment
sto mi je drago sto ti nisi rukovodilac sveta i sto nista nije po tvome.
Dobro, izvini sto ti kvarim lozhanu. Uostalom jebe mi se, tvoje telo i tvoje pare.@Toni i AionA dobro sad, drka dvaes - tries kila (mislim na njihovu boracku karijeru, ne ovo mladalacko pumpanje). Moja poenta jr bilo nesto sasvim drugo.
Link to comment
ti si estel ili prirodni fenomen ili radis sa izuzetno malim tezinama. ja nemam treci odgovor.
ne znam na sta mislis, tj. gde vidis kontradikciju. objasnjenje za moj rezultat dizanja tegova je vrlo jednostavno: ja sam zensko i radim velike* tezine u malom broju ponavljanja. Ta kombinacija rezultira povecanjem snage i trosenjem kalorija, a ne nabacivanjem mase.*za moju tezinu i konstituciju
I nikako da poslusa. :DPa pazi, kad ides u teretanu i iz nje izadjes kao Olivera Jevtic, normalno da ce neko da ti kaze "Ej covece, to mozes i uz Fitness Blenders kod kuce".
Prvo, ne izgledam kao Olivera Jevtic. Drugo, kako se uz fitness whatever postize dizanje 80kg?
Teretana je mesto gde dizes tegove, i nista vise od toga.
a sta ti mislis da ja i darling radimo? i a i nevezano za to - dizanje tegova je mnogo 'vise od toga', zdravstveno gledano, narocito za zene.
I opet, odlazak u teretanu zbog mrsavljenja i vitke figure je bacanje para.
again, ako ti je ideal vitkosti Zorrannah, tu si potpuno u pravu.
Cetrdeset pet minuta trcanja uz Karaburmu je tri puta efektnije nego 45 minuta u treretani - kako za salo tako i za figuru.
nije. meni je dizanje preoblikovalo telo. to ne mozes da postignes trcanjem.
BP sa trideset kila je tek glupost.
ili se trudis da provociras ili stvarno nemas pojma o zenskoj konstituciji i razlici u raspodeli misicne mase izmedju muskaraca i zena.edit: btw:
A ovo ogorceno ucitavanje o zenama i teretani...
Ako mene pitas teretana je bacanje para ako ti je cilj samo da smrsas. A uglavnom i za zene uopste.
tesko da je ucitavanje - ti ladno tvrdis da zene nemaju nikakav razlog da idu u teretanu. Edited by estel
Link to comment
@Toni i AionA dobro sad, drka dvaes - tries kila (mislim na njihovu boracku karijeru, ne ovo mladalacko pumpanje). Moja poenta jr bilo nesto sasvim drugo.
Mislim da gresis u tome sto sve posmatras iz neke bodibilding perspektive, pri tome svako vezbanje snage svodis na bodibilding. Uzmes dve delatnosti (boks i komandose) u kojima bilo kakva nefunkcionalna hipertrofija treba ko trece oko u glavi i onda izvodis zakljucak o tome kako je nepotrebno raditi vezbe snage (vezbe snage su isto sto i bodibilding), ali bar kako vezbe snage ne treba raditi u teretani (teretana je mesto gde se dizu tegovi, a to se zna kako se radi: svaki trening druga misicna grupa, serije od 10 ponavljanja, ...).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...