Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa svakako. znam iz iskustva da, kad se bas zapustim, pa odem na tegove jedno mesec-dva, potpuno drugacije izgledam, iako niti drzim dijetu, niti nesto bas gubim na masi.

Link to comment
Dizanje tegova i pumpanje misica ti niposto ne bih preporucio. Kao prvo, oprecno je sa procesom mrsavljenja - ne mozes ti da gradis misice a u isto vreme da osetno smanjujes kalorije. Dugo, misici ce ti isterati svo salo napred pa ce izgledati jos deblje. I trece, uhvatice te paranoja od gubljenja misicne mase pa ce ti i motivacija za gubljenje tezine biti drasticno slabija.Dakle, drzi se za pocetak setnji, a kasnije pocni i kardio.
Jbt, ja mislila da sam se stanjila od kad dizem, a ono misici isterali svo salo napred pa izgledam jos deblje.Da probas ti ponovo :)?(I sto bi hteo da gubis tezinu ako je tezina misicna masa? Jel samo vaga bitan parametar?)
Link to comment
Jbt, ja mislila da sam se stanjila od kad dizem, a ono misici isterali svo salo napred pa izgledam jos deblje.Da probas ti ponovo :)?(I sto bi hteo da gubis tezinu ako je tezina misicna masa? Jel samo vaga bitan parametar?)
Pa pazi ovako. Sudeci po "pre i posle" slikama koje si ranije poslala - ti nisi, niti si bila debela. Jedino sto si oborila %BFa sa "jezivih" 13-14% na "prihvatljivih" 5%. Dakle, ti za pocetak nemas nikakvo primetno salo na stomaku pa da ti ga abdomenski misici gurnu napred.Drugo, ti si zensko on je musko. Njemu salo ide odmah na stomak, i on ce stomacic imati cim udari dvocifreni BF. Tebi BF mora da ide preko 20%, i da ti obidje kukove, dupe i butine, pa tek onda stomak da krene da ti osetno raste. S druge strane, tvoji bocni misici (obliques) ti se ne spustaju kao shine preko kukova do mooda, pa ti samim tim salo ne formira pojas za spasavanje oko struka. Edited by Verterdegete
Link to comment

ali ako jede manje nego sto trosi - kako ce da izvede da mu rastu trbusni misici (do te mere da 'guraju salo napred') a da kolicina sala ostaje ista? something gotta give, a zna se da strength trening ima protektivno dejstvo na misicnu masu u procesu gubljenja tezine, koje izostaje kod kardia.

Link to comment

E :) da se razumemo - pa nisam ja debeo (po nekom opstem vidjenju). Imam 196cm i 108 kila.Stomak mi se otima kontroli i sve je vise "napred", postaje uocljiviji sto bi asociralo nekog posmatraca moje figure na trudnu glistu.Moram da odreagujem i zaustavim dalju "ekspanziju" jer ste sigurno imali prilike da vidite visokog coveka sa stomacinom i koliko je to "smehotresan" prizor.

Link to comment
Drugo, ti si zensko on je musko. Njemu salo ide odmah na stomak, i on ce stomacic imati cim udari dvocifreni BF. Tebi BF mora da ide preko 20%, i da ti obidje kukove, dupe i butine, pa tek onda stomak da krene da ti osetno raste.
Ovo nije tacno.Ja sam zensko, debela nikada nisam bila, ali se vrlo cesto rvem sa preteranom stomacinom, nekad manjom nekad vecom. Kukovi, dupe, butine -- nikada nista, ni minimalno.I tako je oduvek bilo, i nema indicija da ce se promeniti.+ nisam jedino takvo zensko.
Link to comment

@Singer i AmelijaU najvecem broju slucajeva, uzrok velikog stomaka nije salo, vec lose drzanje. Kriva ledja od sedenja, slabi stomacni misici, i onda ti stomak leti napred. Drugo, nadutost od neodgovarajuce ishrane.@DarlingAko mene pitas teretana je bacanje para ako ti je cilj samo da smrsas. A uglavnom i za zene uopste. Ono cemu vi estetski tezite moze da se postigne u dnevnoj sobi, sa kalistenikom. Al ono, fazon je reci da ides u teretanu.

Link to comment

A dobro za tebe, Amelija, ne vazi al' za mene bas ima smisla. :)Nadam se da mi je ta nadutost vise "od stresa" nego od hrane. Ne bih voleo da mi tamo stikliraju da sam intolerantan na sve sto volim da jedem. :P

Link to comment
tesko da od loseg drzanja imam 3-5 kila vise i ne mogu da zakopcam pantalone (suknju)
A, pa to onda nije stomak. Pantalone idu preko kukova i dupeta, ne preko stomaka. :)
Link to comment

Prodju preko kukova i dupeta ocas posla, tek kad treba zakopcati nastane problem.Ne znam koliki mi je BF i slicno, ali toliko znam (da je problem samo i jedino stomak).Nemam nameru da saljem slike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...