Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

nisam isla na jubito, gledala sam ovde. sama se sebi smejem kako sam prepoznala tegove. ajronmen, zapravo 2 ajronmena, al kako ona prica o tome: "nisam imala odelo od neoprena, sta ima veze, ustedela sam 200 eura, spavalo mi se, al je onda grmelo i sevalo, pa sam se probudila, najela sam se cevapa, a onda mi se jelo slatko, pa sam kupila usput, sta uopste ima da treniram, kad bih rezultat poboljsala za samo 90 sekundi..." :D

Link to comment

Shvatio sam da je dupli ironman. Ovo za plivanje je karakteristicno za sve trijatlonske disciplne, za ove ekstremne verovartno jos vise. Tu u plivanju nije bitno da se ostvari neka prednost nad protivnicima, mnogo je bitnije da se sacuva snaga za bicikl i trcanje.Meni su sve ove ekstremne sportske discipline fascinantne, pogotovo sto su cesto ucesnici potpuni amateri (i inace nisam ljubitelj profesionalnog sporta).

Link to comment

Ostavim cigarete pre 2 meseca i znajuci za trik gojenja zestoko povedem racuna al' dzaba - nagojio sam se 10 kg i sad imam 108kg. Nabacio sam kilazu posto sam uveo dorucak (koji mi je ranije bila kafa i par cigara) i taman mi to u ovom periodu uveca kilazu.Posto sam visok to se nesto i ne vidi osim stomaka koji je na visokom coveku jednak smehotresu.... pa da pitam - jel ono bese ishrana i kardio kljuc za topljenje masti i skidanje stomaka?Koji kardio? Bajs, trcanje...???

Link to comment

super je karla, to bre, izadjes u prirodu i plivas trcis vozis bajk a ne stojeci u mestu trcis il simuliras te pokrete na spravamasretno sa tegovima, to vase mrtvo dizanje je verovatno zakon za noge i pedu ali ja sam ogranicena jer ne smem dizati nista (problemi sa ledjima), teretani se prilagodjavam jer kad dodje zima necu imati izboracitkacu vas, malo mi predetaljno al tko zna..

Link to comment
Ostavim cigarete pre 2 meseca i znajuci za trik gojenja zestoko povedem racuna al' dzaba - nagojio sam se 10 kg i sad imam 108kg.
masala!
Nabacio sam kilazu posto sam uveo dorucak (koji mi je ranije bila kafa i par cigara) i taman mi to u ovom periodu uveca kilazu.
nisi, niko se jos nije ugojio od dorucka. sem ako ne pojedes po svinju. verovatno od nervoze svaki cas nesto trpas u sebe.
Posto sam visok to se nesto i ne vidi osim stomaka koji je na visokom coveku jednak smehotresu.... pa da pitam - jel ono bese ishrana i kardio kljuc za topljenje masti i skidanje stomaka?Koji kardio? Bajs, trcanje...???
trcanje ti je ubedljivo najbolje. i savetovao bih ti da krenes odmah, inace ces nabaciti jos 5-6kg.sve u svemu, najebo si :)
Link to comment
sve u svemu, najebo si :)
Jesam, bas jesam. Vise me jebe™ to sto mi je stomak skoro pa uvek "nadut". Pojeo ja kreker ili 10 u somunu kod "Cice" on se nekako uvek razglavi na isto. Nije tako bilo dok sam pusio...I to je onaj, bas kretenski, stomak, sto malte ne krece odmah ispod grudne kosti/dijafragme, sta li vec...
Link to comment
Ostavim cigarete pre 2 meseca i znajuci za trik gojenja zestoko povedem racuna al' dzaba - nagojio sam se 10 kg i sad imam 108kg. Nabacio sam kilazu posto sam uveo dorucak (koji mi je ranije bila kafa i par cigara) i taman mi to u ovom periodu uveca kilazu.Posto sam visok to se nesto i ne vidi osim stomaka koji je na visokom coveku jednak smehotresu.... pa da pitam - jel ono bese ishrana i kardio kljuc za topljenje masti i skidanje stomaka?Koji kardio? Bajs, trcanje...???
Pa pazi ovako. Ono sto je meni najvise pomoglo, a kako vidim i ljudima oko mene, su nocne setnje. Gledaj npr, da se nocu iz grada vracas peske. I odvoj jos jedno - dve noci za trocasovnu setnju. E sad, ne znam koliki ti je to cim, al mene to opusta, a i dok setam obicno pustim sebi neku audio knjigu , emisiju, gamebook (nesto kao choose your own adventure u audio formatu). Ja sam zbog nocnih setnji za godinu dana presao iz pantalona 38 u 34, a i one mi sad spadaju s dupeta. Doduse odgovaralo mi je sto sam na Vidikovcu. Kad vracas iz grada , sve ides uzbrdo. A i kad setas po kraju, brdovit je teren.Naravno, nemoj nista da jedes kad se vratis.I gledaj preko dana da si aktivan. Ako ti je nesto u krugu od kilometar, idi peske, koristi stepenice umesto lifta itd. I naravno ishrana - grisine, slatkise i gazirano ces morati da batalis, barem za sad. Smanji unos belog testa. U fazonu, nemoj da ti sva tri obroka budu testenina. Tamanjenje slanine (ili bilo cega preko recimo 80 kalorija) pred spavanje, takodje ne dolazi u obzir.Dizanje tegova i pumpanje misica ti niposto ne bih preporucio. Kao prvo, oprecno je sa procesom mrsavljenja - ne mozes ti da gradis misice a u isto vreme da osetno smanjujes kalorije. Dugo, misici ce ti isterati svo salo napred pa ce izgledati jos deblje. I trece, uhvatice te paranoja od gubljenja misicne mase pa ce ti i motivacija za gubljenje tezine biti drasticno slabija.Dakle, drzi se za pocetak setnji, a kasnije pocni i kardio.I jos jedna bitna stvar koju mnogi ne znaju. Estetski efekti gubitka tezine ce ti u jednom poduzem periodu biti jako negativni. Naime, kako budes gubio salo, gubice se i struktura koja ti podupire (sada vec rastegnutu) kozu. Stomak ce ti biti sve opusteniji, gnjecaviji, naduveniji. Izgledace kao da se jos vise debljas. Ovakvo stanje ce poprilicno da potraje, i pominjem ti ga da se ne bi obeshrabrio. Posle nekog (poduzeg) vremena to ce da ti splasne, ali ce ti pri dnu stomaka ostati kozasta gutica, kao kod post-trudnica. Za koliko ce koza da ti se zategne, zavisi od godina, genetike i sl.
Link to comment

vetere pile, covek se ugojio 10 kila, ne sto. sta pricas bre, kakvi negativni estetski efekti? ti nikad sigurno nisi mrsavio, jelda?ono o nemogucem gradjenju misica uz smanjenje kilaze i kalorija ne bih uopste komentarisao :)

Link to comment
vetere pile, covek se ugojio 10 kila, ne sto. sta pricas bre, kakvi negativni estetski efekti? ti nikad sigurno nisi mrsavio, jelda?ono o nemogucem gradjenju misica uz smanjenje kilaze i kalorija ne bih uopste komentarisao :)
Pa vidis da kaze da mu stomak ide do grudi. Doduse, vrlo verovatno da tome doprinosi i lose drzanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...