Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

pa o njima je i pisao - rece lepo "stabilizirajuci misici"a to sto me milfhunter na krstaskom pohodu u korist masina pa vidi svasta je druga stvar.edit: istina, slicne stvari su ovde pisali i drugi, pre strongmenovog citata. to mu dodje nesto izmedju opste kulture vezbanje i elementarne logike :)
Mnogo mi ti znas o opstoj kulturi vezbanja i elementarnoj logici. Kladim se da si u skoli iz hemije jedva imao dvojku <_<
Link to comment
Jos kad se ne bi iscrpljivao tim besmislenim beskonacnim ponavljanjima pre glavne serije, sa 50, 60 i 70, dizao bi jos vise.
da, al koja je poenta? kolko ja znam moras da dizes bar 6x da bi imalo efekta. to tvoje zagrevanje pred glavni set moze da se radi samo for fun.
Link to comment

Ja uplatila neku ultra mega fensi teretanu dok sam ovde (2 nedelje), ne smem ni da kazem kolko sam para pukla. Sve u nadi da ce me taj suludi trosak naterati da se razbijem od vezbanja. Za sad me drzi entuzijazam, sinoc sam bila na spravama (najvise kardio) sat ipo, a jutros sam ustala u pola 7 da bih isla da plivam. Kad sam otplivala, 10 minuta sam se raspadala u onom bazencicu za hidro masazu. O maj gad, kako je to dobro! Dakle, ako ne smrsam 3kg do povratka kuci, nista nisam uradila. Wish me luck.

Edited by sailorman
Link to comment
da, al koja je poenta? kolko ja znam moras da dizes bar 6x da bi imalo efekta. to tvoje zagrevanje pred glavni set moze da se radi samo for fun.
Poenta cega? Svrha zagrevanja je, kako sama rec kaze, zagrevanje, a ne umaranje misica pre radne tezine. Efekat koji zelis da postignes postize se glavnom serijom. Zar ti ne bi bilo bolje da podignes, recimo, 100x12, umesto 50x10, 60x10 i 70x10? Ili, ako vec hoces da se drzis serija od 10 ponavljanja, budi dosledan pa uradi i 80x10 i 90x10. Ovo sad nema nikakve logike, bar meni.
Link to comment

Ja sam najbolje izgradio sise kad sam radio 4-5 serija sa po 80-90 kila, nekih 6-10 ponavljanja. Nekad sam radio 4-5 puta sa 100 kila, cisto iz zezanja, ali tu sam se vise mucio nego sto sam osecao da me radi kako treba. Znaci, nista progresivno povecavanje kilaza i to nego stalno isto.

Link to comment

te serije od 80 i 90 radim samo da bih lakse dizao 100. a trener mi je reko da dizem sve 10-12 puta i pokusavam da se drzim toga. kontam da zna bolje od mene. i da se sve serije boduju a ne samo zadnja, zar ne?

Edited by Miralem
Link to comment

Pa ako ti je trener rekao da sve radis po 10-12 puta i da se sve serije racunaju, onda i radi po 10-12 ponavljanja u svim serijama, a ne prve tri po 10, pa onda dve po 4, pa petu opet 10.I slazem se sa Glintarom da manje tezine bolje pogadjaju misic. Cim ti razmisljas da li ces uspeti da podignes teg ili izvuces predvidjen broj ponavljanja, tu nema ni koncentracije ni pravilne forme. To ti je onda samo dizanje radi dizanja.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

a jbt, ako uradim one dve izmedju po 4 puta onda mogu i stotku desetak, inace zaribam obicno na 5-7, cisto zato. mislim da tu nije nista pogresno/ stetno. zapravo, zanima me u kolikoj meri je poslednja serija, sa najvecom tezinom, bitna. i da li je bolje tu ici na max, ili raditi 4x10-12 sa priblizno istim tezinama.

Link to comment

Pa ne kazem ja da je ista pogresno ili stetno, nego si ti sam rekao da si ubacio serije sa 80 i 90 da bi lakse radio sa 100. Ja ti samo velim kako bi jos lakse radio sa 100. Nista vise.A sto se tice toga sta je bolje, tu ces od 100 ljudi cuti 300 razlicitih misljenja, ali po meni tesko da ima bolje seme od 5x5 sa istom tezinom, ako hoces neku optimalnu kombinaciju mase i snage. Ne brini, 5 ponavljanja u seriji nije malo, jer bitan je ukupan broj ponavljanja po vezbi, a 25 sa odgovarajucom tezinom je vise nego dovoljno.

Link to comment

Zar nije 5x5 snaga (&hipertrofija miofibrila, ako je genetika takva), Nx(8 do 12) sarkoplazmatska hipertrofija (& snaga, ali u manjoj meri). Preko 15 ponavljanja u seriji za misicnu izdrzljivost.

Link to comment

Tesko je to ako nemas genetske predispozicije. Kolko kapiram, tu ni hemija ne pomaze. Pogledaj onu Velaskezovu fotografiju sa predhodne strane, tesko je reci da tu postoji bilo kakva hipertrofija. S druge stran u MMA (verovatno jako slican trening) ima bas misicavih boraca.

Link to comment
To su gluposti. U rangu one da su masine bolje i bezbednije od slobodnih tegova.
a jbg, uvek mozes da se zalis na sistem koji ti je podario glavu na koju mozes da nakacis samo frizuru... nisi ti kriv.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...