Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Hajde, molim te, ziv nisam da cujem tu lekciju iz hemije. Objasni mi usput i zbog kojih to hemijskih procesa vezbanje na masinama daje bolje rezultate nego dizanje slobodnih tegova, pa da ne zivim vise u neznanju.Zaista bi trebalo razmisliti o pocetku ozbiljnog moderisanja ovog topika, pa da ubuduce budemo postedjeni slicnih mudrolija samoproklamovanih fitnes eksperata.

Link to comment
da samo znas da procitas i da shvatis ono sto je napisano mozda i ne bi bio toliko smesan. ali posto ne znas imaj svoje veselje...a sad da ti objasnjavam zasto je to bitno i koji hemijski procesi se desavaju u misicima mislim da nema potrebe jer ionako ne bi shvatio. drzi se gluposti.
u cemu je problem - dala sam ti primer sebe a ja sam do proslog maja bila neutrenirana (reci teretana i fitness nisam mogla da podnesem. razlog: kad god sam kao htela da krenem sa vezbanjem, uvek mi je ponudjen kardio i uzasno dosadne masine. nikad mi niko nije predlozio free weights. onog trenutka kad sam krenula sa free weights moj dozivljaj vezbanja se skroz promenio. jedan razlog je i sto su free weights 'udobnije' - tj. tako ih osecam - nego uglavljivanje na masine koje mi je uvek izazivalo osecaj neudobnosti u nekom delu tela). i tako neutrenirana nikad nisam imala upalu listova ili misica podlaktice. a opet vidim efekte.
Link to comment
slobodne tezine vs masine su novo c vs pja sam za slobodne tezine sto znaci da sam partizan. ua cetnici!
Ja ni u tom slucaju nisam nizasta. :DSent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Jak andrak..ja tako sklanjam jugice kad mi blokiraju izlaz sa parkinga..pomeri ti care Volvo pa da se pitamo za zdravlje :-)
Ma nisam ni ovog pomerio nego lik tako parkirao a mi se samo slikali pored :D Mada svojevremeno jesam vazdizao svasta teze od ovog malenog Forda, nije da nisam.
Link to comment

Znam da nije preterano popularan na PPP, ali mislim da na ovaj Strongmenov clanak (Mitovi o vezbanju, blog b92) treba obratiti pazanju:http://blog.b92.net/...ovi-o-vezbanju/Deo dela koji se odnosi na free weights/masine:

Vežbanje na mašinama je mnogo bezbednije nego sa šipkom ili bućicama*. Korišćenje mašina za vežbanje, često daje varljivi utisak snage. Varljiv je iz dva razloga. Prvi je jer se teretne ploče dižu preko sistema čekrka ili poluga i ne postoji tačan uvid o realnom opterećenju težinom. Drugi je jer se ne koriste stabilizirjući mišići koji se sekundarno razvijaju upotrebom slobodnih težina (šipka i boćice) što dovodi do manjeg volumena, gustine i snage mišića.Do povreda dolazi kada vežbač, ponesen vrlo nedefinisanom snagom stečenom vežbanjem na mašini poželi da promeni trening i u spisak vežbi ubaci slobodne težine. Tada obično, u nedostatku informacija, koristi nerelano projektovane težine koje uz nedostatak adekvatne tehnike i ravnoteže pokreta mogu da dovedu do povrede. Onda nastaje priča "Dok sam vežbao na mašini nikad se nisam povredio...benchpress1.jpg"
* Ovo boldovano nije tvrdnja nega jedan od mitova o kojima pise. Edited by Aion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...