Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Nema na cemu! Pre desetak godina sam krenuo u teretanu (neko zezanje iz vojske osamdesetih ne racunam) i naravno odmah sam krenuo da se teoretski naobrzujem citajuci raznu bodibildersku literaturu. Posle izvesnog vremena u teretini su se pojavili neki ragbisti koji su sve radili potpuno suprotno nego sto se radi u BB. Pri tome su bili jaki ko zivotinje. Tad sam shvatio da me bodibilding apsolutno ne zanima.

Link to comment

Hvala i od mene! Jeste neko pominjao taj high pull sa 12kg a ja onda probala sa 10kg, kao da ne preteram s tezinom i pitala se sto je toliko lako :).

Link to comment

+1 za Aiona.Taj jednorucni snatch je jedna od najboljih vezbi svih vremena. Kao, uostalom, i sve te varijante olimpijskih disciplina. Problem kod pravih verzija snatch-a i clean and jerk-a, sa sipkom, je sto su tehnicki veoma zahtevne i treba mnogo vremena da se savladaju. Pogotovo snatch. Zato su bucice pravi izbor za obicne ljude - imas skoro sve koristi koje pruza sipka, a ne moras da provedes mesece uceci tehniku.S tim u vezi, i apropo masina koje omogucavaju da se svaki pojedinacni misic pogodi iz 50 razlicitih uglova bez icije pomoci, jedna jedina bucica pristojne tezine, koja kosta par desetina evra, neuporedivo je korisnija od celokupne teretane natrpane besmislenim spravama koje kostaju bogatstvo. Naravno, kada bi vise ljudi postalo toga svesno, bio bi to kraj modernog bodiblidinga i fitnes industrije, sto su verovatno dve najgore i najstetnije pojave u sportu uopste.

Link to comment
smrt za kicmu. zato i postoje masine.
+1Jos bezbednije za kicmu je uopste ne vezbati sa opterecenjem. Zapravo, najbolje je ni ne kretati se, vec lezati na ledjima ceo dan.
Link to comment
+1Jos bezbednije za kicmu je uopste ne vezbati sa opterecenjem. Zapravo, najbolje je ni ne kretati se, vec lezati na ledjima ceo dan.
+1jos bolje je ne lupati gluposti ali desi se...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...