Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

kaze jedna zenina prijateljica koja ide u istu kucu na neke vezbe"super sto ides na krosfit""zar ti ja izgledam kao neko ko ide na krosfit""pa naravno"doslo mi da je zagrlimPoceo sam da se ne umaram. Radim do mog max opterecenja i ne mogu da radim vise, a nisam ni umoran.e: za sat vremena 3 do 5 vezbi 3 do 6 serija .

Edited by fragand
Link to comment

Malo sam gledao ovaj forum teretana. Interesovalo me ovo oko sirine hvata kod benca. Prome onome sto pise strongmen, ispada da je moj hvat skoro optimalan. On insistira na hvatu od 81cm (sto je maksimalni raspon koji je dozvoljen na nekim powerlifting takmicenjima). Sve preko, on zove supersiroki hvat. Koliko mogu da procenim na suvo, ja drzim negde na 75cm. Sad, jasno mi je za bodi bildere koji benc tretiraju kao vezbu za grudi, ali vecina iskusnijih vezbaca koje gledam u teretani drze znatno sire. U cemu je fazon?Naravno, jasno mi je da sve ovo zavisi od visine, pretpostavljam da je ovih 81cm za neku proecnu visinu (recimo 180cm). Ili jednostavno strongmen insistira na najsirem dozovoljenom hvatu, a onda racionalizuje da je to i najoptimlaniji hvat.

Link to comment

Neko je postavio link za gurtne pre par strana. Nazalost forum, bar onaj deo koji se odnosi na vezbanje snage (powerlifting and strongman) nije previse aktivan. Na temi za tehniku benca zadnji post je iz 2011.Pazi strongman (Milan Jovanovic) je bivsi kosarkas, verovatno je visok tu negde oko 2m. Ako on 81cm smatra da je optimalna sirina tesko da nesto sto je sire od sirine ramena, moze da bude preusko. Zapravo, na jednom mestu on kaze da svako treba da nadje svoju optimalnu sirinu.

Link to comment

videh uspesno navlacenje i izvlacenje prsljenovatu je i guma kombajnska, nesto ce i sa njom raditiradim bendzo u krugovima, sad ce gglovanje

Edited by fragand
Link to comment

na kraju sam kupio sigma 10.11 nov za 5300 dinara i koristim ga u kombinaciji sa sporttrackerom na telefonu (iznerviralo me sto samo belt kod njih kosta 90 dolara. lihvari.) pedalam 5 puta nedeljno - uglavnom u kuci ali kad se poklope uslovi idem i napolje - izmedju 15 i 20km za 60 minuta. uz kontrolu ishrane sam izgubio 5kg za 16 dana. jos 7 i tip top sam sa kilazom. onda dolazim ovde da pitam sta dalje.

Link to comment

radim rumunjsko mrtvo dizanje, sad bih da predjem na klasicno. jel da idem od minimalne tezine ili mogu da se forsiram odmah?

Edited by morgana
Link to comment

super, hvalapitam zbog ucenja novog pokreta, vise se opterecuju donja ledja sa ovim nerumunjskim mdsta je suprotno od rumunjsko. bugarsko?

Link to comment

prevrtanje gume od 200kg je daleko za meneu pauzama sam poceo trbusnjake, a uskoro cu probati i vijacu (probao bih vec no sramota me od one gomile zena)nesto pricamo da kombinujemo sa bajkom van asfalta koliko se moze

Link to comment
Kako ti bre klasicno vise opterecuje donja ledja od rumunjskog?
puf, pa zar nije tako?ja sam usko specijalizovana za rumunjsko, ovo za donja ledja i klasicno mi je rekao gugl.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...