Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Najteže je doneti odluku da ćeš ići u teretanu pet puta nedeljno u kontinuitetu nekoliko meseci, i onda se držati toga bez izgovora. Barem meni, pošto dosad nisam spojio duže od dva meseca, tj. uvek mi je bilo preteško. A sam ulazak u teretanu međ nabildovanu divljač stvarao je otpor i stres. A krenuo sam pošto je probijena magična granica od 130 kila, što je bio psihološki udarac, pošto sam 120-125 nekako još i tolerisao, a to mi je bila težina unazad 5 godina.Tamo sam savatao pristojnog lika koji radi kao trener, koji je bio dovoljno ljubazan da mi objasni neke osnovne postulate vežbanja, pošto sam pre toga uvek radio na pamet, i radio pogrešno. Kasnije malo prošetao po forumima, pokupio još neke savete, i stvar se zalaufala.Pošto je moj osnovni cilj bio da skinem kile, bazirao sam se na traku i skijanje, između toga ubacio ponešto trbušnjaka i tegova grupisanih po mišićima određenih dana, i to je to. :) I dalje pijem pivo, koka kolu, jedem leba, slanine, čipsa... Nešto manje nego ranije, ali jedem... i idem u teretanu 4-5 puta nedeljno. :)A ovo nije pederaški chit chat da bi se kačile slike. -_-

Link to comment

Bila je dobra fora kada sam pre dve godine sa ljudima sa ovog foruma otišao na forumaški fudbal. :lolol: Mislim da je to bio redak fenomen - čovek od (tada) 125 kila i 193 cm pokušava da igra fudbal nakon 10 godina neigranja. Preživeo sam, to je bilo jedino bitno, a danas čak mislim da bih mogao dostojanstveno da ga odigram.

Link to comment
Najteže je doneti odluku da ćeš ići u teretanu pet puta nedeljno u kontinuitetu nekoliko meseci, i onda se držati toga bez izgovora. Barem meni, pošto dosad nisam spojio duže od dva meseca, tj. uvek mi je bilo preteško. A sam ulazak u teretanu međ nabildovanu divljač stvarao je otpor i stres. A krenuo sam pošto je probijena magična granica od 130 kila, što je bio psihološki udarac, pošto sam 120-125 nekako još i tolerisao, a to mi je bila težina unazad 5 godina.Tamo sam savatao pristojnog lika koji radi kao trener, koji je bio dovoljno ljubazan da mi objasni neke osnovne postulate vežbanja, pošto sam pre toga uvek radio na pamet, i radio pogrešno. Kasnije malo prošetao po forumima, pokupio još neke savete, i stvar se zalaufala.Pošto je moj osnovni cilj bio da skinem kile, bazirao sam se na traku i skijanje, između toga ubacio ponešto trbušnjaka i tegova grupisanih po mišićima određenih dana, i to je to. :) I dalje pijem pivo, koka kolu, jedem leba, slanine, čipsa... Nešto manje nego ranije, ali jedem... i idem u teretanu 4-5 puta nedeljno. :)A ovo nije pederaški chit chat da bi se kačile slike. -_-
dizanje većih težina isto slupava kile, po meni čak možda i efikasnije od kardiapre koju godinu mi je to omogućilo da stresem 15kg, uz sređenu dijetu. plus sam ove zime jeo nenormalno mnogo (kapiram da sam bio blizu 3k kalorija dnevno sa dosta nečiste hrane i alkohola vikendima), dizao na nekih 85% opterećenja od mogućnosti, brz kardia i ostao na flat 86kg (190cm) uz rast mišićne mase Edited by Ravanelli
Link to comment
Najteže je doneti odluku da ćeš ići u teretanu pet puta nedeljno u kontinuitetu nekoliko meseci, i onda se držati toga bez izgovora. Barem meni, pošto dosad nisam spojio duže od dva meseca, tj. uvek mi je bilo preteško. A sam ulazak u teretanu međ nabildovanu divljač stvarao je otpor i stres. A krenuo sam pošto je probijena magična granica od 130 kila, što je bio psihološki udarac, pošto sam 120-125 nekako još i tolerisao, a to mi je bila težina unazad 5 godina.Tamo sam savatao pristojnog lika koji radi kao trener, koji je bio dovoljno ljubazan da mi objasni neke osnovne postulate vežbanja, pošto sam pre toga uvek radio na pamet, i radio pogrešno. Kasnije malo prošetao po forumima, pokupio još neke savete, i stvar se zalaufala.Pošto je moj osnovni cilj bio da skinem kile, bazirao sam se na traku i skijanje, između toga ubacio ponešto trbušnjaka i tegova grupisanih po mišićima određenih dana, i to je to. :) I dalje pijem pivo, koka kolu, jedem leba, slanine, čipsa... Nešto manje nego ranije, ali jedem... i idem u teretanu 4-5 puta nedeljno. :)A ovo nije pederaški chit chat da bi se kačile slike. -_-
pics, or it didn't happen! (eto ti, sad ne moz' se vadis da je gej)svaka cast za resenost.edit: u pravu je Ravanelli. ne samo sto slupava kile, vec slupava mast. Edited by estel
Link to comment
dizanje većih težina isto slupava kile, po meni čak možda i efikasnije od kardia
Znam, ali ja sam uvek bio u svađi sa dizanjem težina. Uspeo sam u ovoj turi da se nateram, ali nikada ne dižem jako i do samog kraja, što mi koči bolji napredak. Lakše mi da skijam i trčim. :)
Link to comment
dizanje većih težina isto slupava kile, po meni čak možda i efikasnije od kardia
Pogled powerliftere u apsolutnoj kategoriji i trkace na duge staze. Edited by Aion
Link to comment
Znam, ali ja sam uvek bio u svađi sa dizanjem težina. Uspeo sam u ovoj turi da se nateram, ali nikada ne dižem jako i do samog kraja, što mi koči bolji napredak. Lakše mi da skijam i trčim. :)
a pa to je ok.licno, mislim da je do toga da izgradis neki trip oko dizanja. mene sto motivise je konstantno dodavanje tegova tokom napredovanja i osecaj iscrpljenosti misica posle vezbe. taj neki osecaj napredovanja i uradjenog@aionnije primenljivo u tako ekstremnim slucajevima
Link to comment
nikada ne dižem jako i do samog kraja, što mi koči bolji napredak.
Ako pod ovim mislis da ne radis do otkaza, to moze samo da ti pospesi napredak, a ne da ga zakoci.
Link to comment

Jel može malo detaljnije o tome, otkaz vs. ne-otkaz dizanje ?Čitam sad neki program (koji ću početi da radim nikada) gde se neke vežbe rade do otkaza.

Link to comment
a sta radite kad vam popusta grip, tj. kako se grip ojacava?ja ne mogu da izguram 5 ponavljanja sa 70kg. mogu 3x4, a u poslednjoj seriji danas probala peto i prvi put mi se desilo da grip potpuno izda (caspere, urekao si me :) ).
Vezbanje podlaktice i nadlaktice, barem po mojoj proceni i koriscenje mesovitog hvata, s tim sto ja mislim suprotno od Milogleda, slabija ruka podhvat, jaca nadhvat, jer iz slabije ruke krene sipka da "klizi" i zato je treba drzati odozdo, da ne bi iskliznula. Edited by casperbgd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...