Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

podseti me na period kad sam na kardio vezbe isla iskljucivo prevozomstoicki sam podnosila i temperature do -20 i ogromne kolicine snega cekajuci na voznju od 3 min :fantom:

Link to comment

ja u teretanu idem pjeske i vracam se pjeske metodom vucenja brzinom puza. i to ce tako i da ostane -_-raleme, jel ti taj tvoj kardio radis u teretani ili napolju? u teretani. e pa eto.

Link to comment
  • 2 weeks later...

I give up. Od squatova i od bilo cega sto ima veze s kolenima. Ova misteriozna bolest sto je vucem od 18este godine i sto 4+ specijaliste u tri zemlje ne mogu da pronadju sta je, je u bas jakom naletu vec mesec dana (bas jak nalet = budi me bol u klenima bar pet puta u toku noci) i kao i prosli put, radi se o progresu, tj. ono sto je pomagalo pre 4 godine (20mg prednisona) sad vise ne pomaze. O hronicnom, svakodnevnom bolu, kad nije 'u naletu' da ne pricam, sa tim sam naucila da zivim pa i da vezbam. Ali squat me ubi u pojam. Prakticno od avgusta ja samo setam izmedju 30kg i 50kg pokusavajuci da uhvatim formu ali to je NEMOGUCE jer mene kolena bole kad uradim squat i bez ikakvog opterecenja i sad kad ja pokusavam da naucim squat sa kao manjim tezinama i zadrzim se na tome neke tri nedelje, cim povecam na 40kg - 50kg i bol se malo poveca ta forma se raspadne, podsvesno, da ja i ne primetim. Znam ja sve sto treba da uradim ali cim krene bol (koji krene kad koleno stigne do jednog ugla i gori je dosta pri idenju na gore nego na dole) mozak napravi neke male adaptacije tu i tamo i sve ode u pizdu materinu. Ja toga nisam ni svesna i vezbam tako dok mi neko ne skrene paznju i onda kad se to desi ponovo povratak na 20kg manje i ponovo frustracija i isto sranje! Vrhunac je bio danasnji show - odem u teretanu sa dva druga sa faksa, jednog dobro znam ali nismo trenirali zajedno do sada a drugog znam povrsno. Vec jedno 2 nedelje dizem 50kg ali mi ovaj sto ga dobro znam kaze kad me je video kako dizem da mi kolena malo wiggle kad idem na gore i da obratim paznju na to. Probam ja da obratim paznju, uradim jedan squat, drugi krenem, probam da probijem kroz bol, jok, stanem na pola sa 50kg, i kazem, "I can't do it! Take it!" i cucnem dole. I to ne bi bilo strasno da se ovaj drugi nije uspanicio "What do I do?! What do I do?!" i kren'o da trci oko one squat rack i cela teretana stala i gleda u nas - blam i show! :lolol::isuse: Pa se onda jos nas'o neki disproporcionalni rmpalija da spocitava ovom mom drugu kako on treba da stoji iza mene caki kad mi samo proverava formu (a to je isti lik koji mi je pre mesec i po prisao i bez upoznavanja krenuo da predlaze neku teretanu gde se trenira samo u donjem vesu :ph34r: )...bench press mi taman stigao do 3x3x30kg i onda ovaj 'nalet' uz postepeni pojacavajuci bol u levom trapezijusu/ramenu koji se potom intezivirao do neizdrzivosti i prosirio na levu ruku sa sve trnjenjem prstiju i izrazenu slabost levog tricepsa...da li se ova neuralgija prosirila na ovaj nerv sto ide u ruku? ne zna se, ima nekih slicnih simptoma ali sadasnji lek za neuralgiju radi za glavobolju pa sto ne bi i za ovo.da li mi je prikljesten nerv u vratu? ne zna se, videcemo na ct scan.da li je ovo ista stvar koja mi napada kolena posto se isti bol, samo manjeg inteziteta javio i u prethodnim gadnim napadima ovog cuda? ne zna se, isti bol je bio i pre 4,5 godina ali kao i kolena, tada je ragovao na prednisone, sada ne.sa vedrije strane, ono sto mi je u decembru bio 1RM za deadlift (65kg) sad radim 3x3. deadlift je majka.sad vidim da je ovo ustvari post za bolesni vocap ali kako tamo da kukam na squat i hvalim se deadliftom? :(

Link to comment

ali zasto insistiras na necemu sto, usled okolnosti, ne mozes da radis? mani se squatova i deadlifta i kreni da vozis bicikl il trcis ili sta god.a ja vec nedelju dana bolestan, ima da se svedem na glija :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...