Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Kako kad. Ako se nadje neka ploca u delu gde se nalazi klupa koristim je (drzim na grudima). Medjutim, u tom polozaju i nije neka razlika u opterecenju. Vezba se moze varirati sa razlicitim polozajem ruku i zategnutosti gornjeg dela ledja, i asimetrijom. U svakom slucaju, jedina vezba u teretani koju radim sa velikim brojem ponavljanja (15-20) u tri serije.Hiperekstenzija angazuje samo misice donjeg dela ledja, ali ne opterecuje kicmu (ako ne prelazis polozaj u kome je telo potpuno ispruzeno).
koji bi to bio polozaj u kom je telo potpuno ispruzeno? pa valjda je to i poenta da gornju polovinu tela izdizes do potpunog izravnjavanja sa donjom :unsure: makar ja to tako radim. tj radila ova 3 x sto sam bila u teretani do sad :lol:vidim da cure vole i da rade sa boka, verovatno unistava love handles, no mi to nije preokupacija a malo cvikam da cu nekako smotano pasti sa toga :isuse:
Link to comment

Par devojaka u teretani u koju sam ranije isao je vezbu radilo tako da bi in gornji deo tela, u gornjem polozaju, bio skoro 90 stepeni u odnosu na donji. Njagore sto je nesto slicno bilo i na slikama u teretani na kojima se objasnjavaju vezbe. Sto se tice ovih rimskih trbusnjaka, ima ona sprava "captain chair" koja omogucava da se ovo radi kad je telo verikalno. Meni ovaj polozaj odgovara, nemam nikakvih problema sa ledjima.

Link to comment
Pitanje za iskusnije. Da li je ok da vezbam 6 dana i 7. da odmaram? Da nije previse, do sada sam radio 3 dana vezbanja, 4. odmaranje i tako u krug. To mi je dosadilo...
gde bre, umrećeš ako odradiš svaku grupu 2 puta. ili si kontao nešto drugačije?
Link to comment

Moze to da se radi bez problema, kao uostalom i bilo sta, ako se adekvatno prilagodi obim i intenzitet. BTW, ne treba ti 6 dana za ciklus, nego 5, jer neces valjda biceps i triceps raditi odvojeno.

Link to comment

možeš 1 dan šutnuti za trbušnjake, core, yogu i to, ali kapiram da su ti to "suve vežbe". na tvom mestu bi za razbijanje dosade radio kružne treninge sa nekim kompleksnijim vežbama, recimoova je jako dobra za core. visiš i vrtiš noge kao kazaljku od 9-3hanging_windsheild_wiper_exercise.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ja sam najbolje rezultate imao sa jednom grupom misica na dan. Bese ovako nesto:- grudi- ledja- pauza- ruke- noge- ramena- pauzaHteo sam i sad nesto slicno ali nemam mnogo vremena do leta pa moram nekako forsirati :(

Edited by Zli Gli
Link to comment

jel malo trening za noge 1x nedeljno?toliko bih mogla da idem u teretanu do koje moram da pjesacim (cl karta mi vazi i tamo) a da ostatak treninaga radim u maticnoj teretani.setnja 2x nedeljno bi me vec ubila. kao i voznja autobusom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...