Jump to content

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

ako je vežba za zadnj ložu onda ono postolje za leđne radni posao. gađa donja leđa i zadnju ložulower-back-exercises-hyperextensions-back-extensions.gif
juce to radio prvi put u zivotu. nista kao ovo ne pogadja zadnju lozu.
Link to comment

To treba da je vezba za ledja, s tim sto drzi zadnju lozu napetom dok se rade ovi ledjnjaci ili kako se vec zovu.

daj slike klinki matorki a bildere zadrzi za sebe
Imam samo iz prosle teretane, vise nisam manijak :(
Gli, jebes teretanu, ako nemas sta da jedes!Otrovali nam mleko, jogurt, mladi sir, tunjevinu, mozda i piletinu. Ostali samo praskovi
Dvoumio sam se bas zbog toga da li da uopste krecem ali sam skontao da, kad mogu da se kladim bez para, mogu i da bildam bez hrane.
Link to comment
juce to radio prvi put u zivotu.nista kao ovo ne pogadja zadnju lozu.
Slomices tu nesrecnu spravu svojom telesinom, mjesino zadrigla, pa ces raditi 6 meseci da je otplatis.
Link to comment
ako je vežba za zadnj ložu onda ono postolje za leđne radni posao. gađa donja leđa i zadnju ložulower-back-exercises-hyperextensions-back-extensions.gif
Ja zbog ove vezbe (radim sa samo malo vecom amplitudom pokreta) idem u teretanu. Sve ostalo je uzgred. Rado bih kupio neku kucnu varijantu koja ne zauzuma mnogo prostora, odnosno koja moze da se lako sklapa.
Link to comment

Imam problem sa donjim delom ledja (krstima). Odnosno imam ih kad ne radim ovu vezbu. Mrtvo disanje mi iz nekog razloga jako smeta, a kontrolisao sam, radim ga pravilno. Moguce je da mi smeta i samo staticko opterecenje u zadnjoj fazi dizanja.

Link to comment

kako jace pogodite zadnju lozu onom vjezbom?rade donja ledja prije svega.i meni je m dizanje bolje, ali to ej svakako individualnohvala, ravanelli. i ostali, naravski :)

Edited by morgana
Link to comment

Ja mislim da nema sanse da se pogodi zadanja loza ovom vezba. Inace vezba se zove hiperekstenzija ledja, a sprava - klupa za hiperekstenizju. Medjutim tip na slici ne radi pravu hiperekstenziju, ona zahteva izvijanje ledja na gore u luk (lakse se radi na varijanti klupe kod koje su noge potpuno horizontalne). Ovo kako se radi na slici je upravo ono sto se preporucuje za ljude koji imaju probleme sa bolovima u krstima (maksimalno do potpuno ispravljene kicme).

Edited by Aion
Link to comment

Kako kad. Ako se nadje neka ploca u delu gde se nalazi klupa koristim je (drzim na grudima). Medjutim, u tom polozaju i nije neka razlika u opterecenju. Vezba se moze varirati sa razlicitim polozajem ruku i zategnutosti gornjeg dela ledja, i asimetrijom. U svakom slucaju, jedina vezba u teretani koju radim sa velikim brojem ponavljanja (15-20) u tri serije.S tim sto je Milogled potpuno u pravu: ova vezba je prvenstveno za one koji iz bilo kog razloga ne mogu da rade mrtvo dizanje. Naravno m.d. je kompleksna vezba koja angazuje jako veliki broj misicnih grupa. Hiperekstenzija angazuje samo misice donjeg dela ledja, ali ne opterecuje kicmu (ako ne prelazis polozaj u kome je telo potpuno ispruzeno).

Link to comment

jebote, sta god da pitas miloguza on ima jedan odgovor- mrtvo dizanje! koju vezbu treba da radim za ruke/stomak/ ramena- mrtvo dizanje, oces na pivo- mrtvo dizanje, ciji si ti mali?- mrtvo dizanje, jes ti ono malo lud?- mrtvo dizanje.

Link to comment

ja hiperekstenziju radim ponekad, ali dosta rijetko. ledja sam prilicno regulisala mrtvim dizanjem, otkad ga radim nemam bolove koji su me zajebavali prije no sto sam krenula u teretanu.problematicna mi je vjezba kojoj ne znam ime, a radi se kontra od hiperekstenzije ledja, tj gornji dio tijela je statican a odizu se noge. izaziva mi bol u nekim tackama u dnu ledja, pa niz nogu, slicno isijasu.a milogled je fundamentalista.

Edited by morgana
Link to comment
problematicna mi je vjezba kojoj ne znam ime, a radi se kontra od hiperekstenzije ledja, tj gornji dio tijela je statican a odizu se noge. izaziva mi bol u nekim tackama u dnu ledja, pa niz nogu, slicno isijasu.
Rimski trbusnjaci tj. leg-raises.Mene ta vezba ubija najstrasnije, ne u trbusnjacima nego u ovim ligamentima/misicima na kukovima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...