Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

hmmm, el normalno da na benchu dizem 12x80kg, a da 90kg ne mogu ni 3 puta da izvucem?
Nije, treba bar 6. Verovatno imas neku blokadu u glavi, plasis se tih silnih kila iznad glave.
Link to comment
hmmm, el normalno da na benchu dizem 12x80kg, a da 90kg ne mogu ni 3 puta da izvucem?
Ja mislim da je u granicama normale, a da je posledica treninga u kome nemas serije sa velikom tezinom i malo ponavljanja. Radjena su ispitivanja ovoga kod rvaca i dizaca tegova (olimpijskih). Ukratko, ovo sto opisujes je karakterisnicno za rvace kojima je bitno da svoju snagu mogu da ispolje u relativno dugom periodu. Kod dizaca tegova je bitan 1RPM, na manjim tezinama (recimo 70% 1RPM) ne mogu da ostvare neki veci broj ponavljanja.
Link to comment

ma nemam blokadu u glavi, pre nekih 6 meseci sam radio 6x95 al onda sam se nesto sjebo. pa sam spustio na 4x12x60 i od onda povecavam polako. mislim da nisam u tako kratkom periodu mogao da steknem ni taj rvacki sindrom. a mnogo me nervira sve to, jer sam zacrto da moram da dignem 6x100kg. da bar polako al konstantno ide ka tome...

Link to comment

Ma zezao sam se malo, ja sam mnogo zesce propao od tebe pa ovo nije strasno. Mada, kad sam ja dizao 10 puta 80 kila, mogao sam 6 puta 90. Posle i 4-5 puta 100, mada mi je 80 najbolje lezalo.

Link to comment

Ako si prvo uradio 12 ponavljanja sa 80 kg do otkaza, pa onda stavio 90, nije nista cudno sto tu tezinu nisi mogao da podignes vise od 3 puta. Inace bi, sudeci po tih 80x12, trebalo da dizes 100 nekoliko puta.Evo ti vrlo jednostavnog metoda da dodjes do tih 100x6 ko iz picke. Sve sto ti treba je malo strpljenja (ono sto ja nemam). Pocnes od neke umerene tezine sa kojom mozes komforno da uradis 5 serija po 5 ponavljanja. Pauze izmedju serija 3-5 minuta. Svake nedelje (ili na svakom treningu, ako radis bench cesce od jednom nedeljno), povecas tezinu za 2,5 kg. Kada osetis da ne mozes da izvuces 5 ponavljanja u poslednjoj seriji, jednostavno eliminises tu seriju i radis 4x5, pa zatim 3x5, 2x5 itd. (uz normalno nedeljno povecanje od 2,5 kg).Ciklus bi mogao da ti izlgeda ovako:1. trening - 5x5@75 (veoma lako, ali to je poenta, da se uhvati zalet, uvezba tehnika i stekne samopouzdanje)2. 5x5@77,53. 5x5@804. 5x5@82,55. 5x5@856. 4x5@87,57. 4x5@908. 3x5@92,59. 3x5@9510. 2x5@97,511. 2x5@10012. 1x5@102,513. 1x5@10514. 1x4-5@107,5itd.I za 3-4 meseca eto tebe na nekoliko ponavljanja sa 110 kila. Naravno, ne moras tu da se zaustavis, mozes da teras ciklus do kraja, tj. dok ne dodjes do jednog maksimalnog ponavljanja. Nakon toga, mozes da krenes ispocetka, od, recimo, 80 kila, ili da predjes na nesto skroz drugacije.To je bazicni powerlifting ciklus i ljudi se kunu u njega. Prvo udaris osnovu sa relativno velikim obimom i niskim intenzitetom, a zatim postepeno povecavas intenzitet i smanjujes obim. Kada dostignes peak, resetujes i krenes ispocetka, sa malo vecom pocetnom tezinom, i zavrsis na utoliko vecem peaku.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

miloglede, pitao si za deadlift. probala juce ponovo, nisam radila od avgusta. 60kg mogu jos uvek, vise nisam htela da forsiram juce (a svrbelo me da probam bodyweight deadlift sa jos 3 kila). nego, ova teretana ima ogledalo ipred weightlifting platforme. kako me bacilo u bedak kad sam videla na sta lici moj power snatch :cry: . ne lici ninasta, to nije powersnatch...to je ... ne znam sta je.. nesto tipa "digni sipku iznad glave, pa kako god". :cry::isuse: ko kad bi Reza pokusao da izvede piruetu, otprilike. ja cu majkemi da se vratim na dizanje drske od metle dok to ne pocne da lici na nesto. za utehu, jerk izgleda OK (ali kako pa i mozes da zeznes jerk?).

Link to comment
...
ok, ce pokusam od sledece nedelje. bas da vidim. zamolio bih ostale da ne pisu vise na ovom topiku da ne bi moro da trazim semu posle, a mrzi me da je isprintam ili zapamtim.
. kako me bacilo u bedak kad sam videla na sta lici moj power snatch :cry:
necu ni da kazem na sta sam pomislio :fantom:
Link to comment
ok, ce pokusam od sledece nedelje. bas da vidim. zamolio bih ostale da ne pisu vise na ovom topiku da ne bi moro da trazim semu posle, a mrzi me da je isprintam ili zapamtim.
Pa nemas sta da pamtis, samo pocmi od 5x5 sa 75 kg i teraj.
Link to comment

Ma ne, jebote. Izbacis poslednju seriju onda kada ne mozes da izvuces 5 ponavljanja u njoj. To moze da se desi na 3. ili 9. treningu, nemoguce je predvideti. Ono je bio samo primer. Naravno, sto ti duze traje 5x5, rezultati ce biti bolji.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
necu ni da kazem na sta sam pomislio :fantom:
Miraleme, ne prljaj topik svojim prljavim mislima :mad:(bili sad skoro u drustvu ja, jedan lik koj se bavio OW i jedan koji o OW nije imao mnogo pojma. e taj treci se ziv ismejao dok smo ja i ovaj drugi pricali :D )
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...