Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

moj teretanski problem: ne razumijem uopste spravu za zgibove za zene i nejac u novoj teretani. radi se klececi na koljenima a ne stojeci, hvat je jako sirok. nista mi ne odgovara i ne mogu da radim na njoj.a cilj mi je da do 50. godine uradim samostalni zgib.

Link to comment

Pa radi lat masinu. Kad dodjes do opterecenja koje odgovara tvojoj tezini (pod uslovom da je to realno, tj. da se ne gubi tezina u prenosu, kao kod nekih masina), trebalo bi da mozes da radis zgibove.

Link to comment

radim lat, ali nekako mi se u staroj teretani cinilo da je zgib efikasniji*na masinama u novoj je prenos totalno drugaciji nego u staroj teretani, gotovo sve radim sa vecom kilazom. da li to znaci da su stare masine bile smece ili da su ove nove laskave, ne znam. ali sut, tj nozna ekstenzija mi konacno ne ubija koljeno :Hail:jedino mi sprava za zgibove ne odgovara. ni ona za primicace, ali ta me se ionako ne tice.*doduse, mozda je to do konkretnih sprava a ne koncepta vjezbe

Edited by morgana
Link to comment

Ma da, te lat masine su totalno nepouzdane i ne vredi ih porediti. Otprilike kao merenje temperature u Kosutnjaku i na Trgu Republike.Secam se da sam u prvoj teretani u koju sam isao radio na latu sa svim plocama, valjda oko 120 kila, i jos dodavao tegove, a u to vreme sam imao mozda 75-80 kila i mogao da uradim tipa par zgibova. Znaci da se gubilo dobrih 30-40% pri prenosu. Dok sam kasnije u Burzi kod Stajge jedva vukao 90. To je verovatno bilo nesto priblizno realnom opterecenju.Inace, to ne vazi samo za lat, nego i za vecinu drugih masina. Imam ortaka koji na leg presu gura neke nominalno abnormalne kilaze, a ne moze da uradi cucanj sa sopstvenom tezinom. Uzgred, taj covek je medicinski fenomen, jer iz benca dize jedno 40% vise nego iz cucnja. A nije da ne radi noge, nego jednostavno ne moze.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

kod mene je bas velika razlika u leg presu. u staroj teretani sam ga radila sa 40 kg, u ovoj ladno mogu sa 65. mislim da nijedno ni drugo nije realno, posto prva sprava nije bila dobro konstruisana i opterecivala je ledja, umjesto da ih iskljuci, a i koljena, a tezina sa kojom radim na drugoj je u pretjeranoj nesrazmjeri sa cucnjem.

Edited by morgana
Link to comment
Da, najbolje da cu da radim sklekove posle pola flase viskija.Uostalom, necu s tobom da ulazim ni u kakve aranzmane dok ne izmiris opkladu koju si vec izgubio.
samo ti sebe zavaravaj :D
Neam pojma, nisam ih dugo radio. Mogao sam 50 i kusur dok sam se time ozbiljno bavio. Na pesnicama 40-ak. Ali pravilnih, sa spojenim nogama i da grudi dodirnu pod. Pitaj boga kako ovaj debeli nepravilno radi i misli da je zajeban :fantom:
:D :D :D :D
Link to comment

Ovo sa lat masinom je jednostavno. Ako kad povuces supku npr. 1 metar, a tegovi se pomere 50cm, onda koturovi imaju prenos 1:2, tako da ti treba duplo manja sila od tezine tegova. Teoretski bi bilo da 100kg tegova vuces kao da radis zgibove sa 50kg telesne mase (bez ruku). Prakticno tu je i trenje koje moze jako da oteza vucenje.

Link to comment

jel postoji neki drugi detalj u konstrukciji sprave koji moze da utice na prenos?nemam pojma o temi, pitam. bolje nego da lupam :D

Edited by morgana
Link to comment

Pogledas mesto gde se sajla pricvrscuje za tegove. Ako je direktno pricvrscena odnos je 1:1, ako ima kotur oko koga ide sajla a pricvrscena je negde gore, odnos je 1:2. Ono sto kod lat masine mnogo utice je trenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...