Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Sacam nasao neku tabelu koja veli da za coveka od 100 kg clean and press od 82 kg spada u "advanced level". Blizo sam!BTW, 97 kg je po njima "elite", a "intermediate" pocinje vec od 66. Tebi, znaci, jos malo hvali pa da budes mediokritet :fantom:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
ja uradio 1 zgib :)
ja uradila sklek. prvi u zivotu svom. X2. i to na pesnicama jer ne mogu da se oslonim na dlan desne ruke (nesto zeznula proslog avgusta i jos odbija da se zaleci). poslednji put kad sam probala, pre 2.5 meseca, jos uvek sam bila na 'ne mogu ni da se spustim do horizontale, o podizanju da i ne razmisljamo.'.
Link to comment
:wub:
:blush:
ja uradila sklek. prvi u zivotu svom. X2. i to na pesnicama jer ne mogu da se oslonim na dlan desne ruke (nesto zeznula proslog avgusta i jos odbija da se zaleci).poslednji put kad sam probala, pre 2.5 meseca, jos uvek sam bila na 'ne mogu ni da se spustim do horizontale, o podizanju da i ne razmisljamo.'.
heh, ja bas pokusao jedan na pesnicama, i uspeo da se spustim samo. inace obicnih mogu 30-40 iz cuga, iako ih mesecima nisam vezbao. ako ti je stalo do sklekova, postoje posebne drske za ljude sa slicnim problemima. Edited by Miralem
Link to comment

Daj, ne zaebavaj. Ja na pesnicama mogu skoro isto koliko i obicnih. To je samo stvar navike. Kada jednom pregrmis rane na zglavcima, posle je pickin dim. Dizes isto opterecenje, nema tu nikakve misterije. Ali se osecas bas hardcore dok ih radis :cool:BTW, sklekovi su cista endurance vezba kada mozes da ih uradis vise od 20, i nema nikakvog uticaja na maksimalnu snagu. Ti i ja, na primer, mozemo imati istu kilazu i iste telesne proporcije, i ti mozes da uradis 100 sklekova a ja 20. Ali to nije nikakav indikator ko od nas dvojice moze da podigne vecu maksimalnu tezinu iz benca.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Stanem danas na vagu, ono - kadar nevera. 80kg. Sa jedne strane, to je totalno do jaja, jer znaci da sam bez mnogo muke i cimatanja izgubio 16kg za okok 8 meseci. A i vide mi se trbusnjaci, po prvi put u zivotu. Sa druge strane, to je premalo. Ono, 82-85 mi je prava mera. te htedoh da proverim, kako da se ugojim a da se ne uprasim i koje vedzbe da radim, jel ima nesto sto ne bi trebalo ili tako sta. Nemam pojma, stvarno, nikada u zivotu mi se nije desilo da moram da nabacujem kilograme, uvek sam ih skidao. Za sada je, sto se ishrane tice, ideja samo da jedem vise onoga sto i inace jedem - dosta mesa, povrca, salate i tako toga. I povremeno da se odvalim od bureka :D

Link to comment
Daj, ne zaebavaj. Ja na pesnicama mogu skoro isto koliko i obicnih. To je samo stvar navike. Kada jednom pregrmis rane na zglavcima, posle je pickin dim. Dizes isto opterecenje, nema tu nikakve misterije. Ali se osecas bas hardcore dok ih radis :cool:BTW, sklekovi su cista endurance vezba kada mozes da ih uradis vise od 20, i nema nikakvog uticaja na maksimalnu snagu. Ti i ja, na primer, mozemo imati istu kilazu i iste telesne proporcije, i ti mozes da uradis 100 sklekova a ja 20. Ali to nije nikakav indikator ko od nas dvojice moze da podigne vecu maksimalnu tezinu iz benca.
ima li ijedna vezba sem one jedne koju ti radis, a da je indikator bilo za sta?
Link to comment

@DebeljkoNe razumem. Ali zaista.Koju god vezbu da radis, posle 20 ponavljanja to postaje endurance. Ili mozda mislis da ces doci do 1RM od 150 kg iz benca tako sto ces raditi 50 ponavljanja sa 50 kila? Samo napred, zelim ti srecu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...