Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

necu da se ljutim i moguce je i ja da gresim, ali mi deluje kao krvav rad. :)
Pa u tome i jeste poenta - otprilike sve sto je bitno u treningu je krvav rad. Cemu onda patentiranje programa i reotkrivanje tocka pod fensi nazivima, kada su to principi poznati decenijama?
jeste hajp*, u smislu da su u pitanju sasvim konvencionalne vjezbe snage...sklek, zgib, cucanj, trbusnjacic, sve vec vidjeno...
Upravo to. Nekoliko osnovnih full body vezbi, poznatih i proverenih kroz decenije i vekove. I sada nam to neko prodaje pod bombasticnim nazivima, kao da je on licno to juce izmislio. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
parafraziracu sebe, ljudima je potreban spoljni podsticaj i sistem kad rade kod kuce, i to je sasvim ok
Kapiram, samo sto je vecina tih sistema takva da ih se ne moze pridrzavati, bar ne dugo. Uzmi, brate, sklekove, zgibove i cucnjeve, radi 3 puta nedeljno po nekoliko serija, povecavaj brojke kada mozes, eventualno vremenom predji na teze varijante istih vezbi, slusaj svoje telo, unesi malo zdravog razuma u sve to i eto ti odlicnog treninga. Pa nije to laserska fizika, majku mu.
Link to comment

pretjerano si striktannajjace da postoji samo jedan sistem vjezbanja koji valja, i da, bilo fizicki ili preferencijama, svi moramo da se uglavimo u taj jednostavnija nikad ne bih uspjela da opteretim sve misice kako treba radeci samo 3-4 kompleksne vjezbe. nije mi, kako da kazem, trap idealno centriran. cucanj mi znacajno vise pogadja kvadriceps no zadnju stranu noge, a mrtvo dizanje nesrazmjerno vise zadnju lozu nego gluteuse (dakle, da naglasim, nesrazmjerno vise, da ne bih dobila odgovor da to tako i treba). zgibom nikad ne bih dovoljno ojacala biceps, a naravno da biceps radi u zgibu. nije samo moj problem, nego cest. tako da, svakako ima smisla da jednostavan, nelaserskofizicki trening dopunim izolacijama.nemamo svi srece da imamo fizicke dispozicije kao ti :D

Edited by morgana
Link to comment

Najbolje da ja imam ikakve fizicke predispozicije :isuse: Poceo sam da vezbam sa 19 godina i 75 kila rahiticnih kostiju na 186 visine, zato sto sam se usrao da ce 4 godine mladji brat uskoro postati jaci od mene. 35 kila na benchu me zakucalo za klupu kao kamion. Toliko o mojim predispozcijama.

Link to comment

ok, izvinjavam se za uvredu :Dma ne sumnjam ja da je tvoj trening super, nego jednostavno ne odgovara svimaa p90x je fakat precerano raznovrsan (npr, ja ne znam sta koji djavo ima da se vrti 3 kardio treninga, majkumu), mada meni ono kenpo skakutanje dobro dodje, ko sto bi i bilo koje drugo u kome se mlati rukama tako da se podize puls iako noge ne rade toliko intenzivno da bi koljeno bilo ugrozeno

Link to comment

Ima mnogo pametnijih ludi od mene koji veruju da su za ogromnu vecinu rekreativaca izolacione vezbe cisto gubljenje vremena. Osim toga, ne kazem ja da treba raditi 3 ista compound pokreta cijeli zivot. Ali sam, recimo, spreman da se okladim u kucu (koju nemam) da bi 2 meseca benca, zgibova i cucnja, pa zatim 2 meseca militari presa, mrtvog dizanja i stojeceg pregiba, pa tako u krug (eventualno sa varijacijama istih vezbi), svakome od nas ovde za nekoliko godina donelo realizaciju 90% njegovog genetskog potencijala.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

npr, zene, buduci da imaju sire kukove, dodatno opterecuju koljena u odnosu na muskarce, plus jako cesto znacajno vise opterete kvadriceps nego zadnju lozu radeci cucanj. tu je stvar u gradji a ne u tehnici.misljenja su razna, koliko sam ja, na svom skromnom nivou, uspjela da uvidim. ne insistiram da je moje misljenje ispravno, ali ne bi mi palo na pamet da, buduci da imam ogranicenja koja sam nabrojala, plus ogranicenje u pokretljivosti koje za nacelnu raspravu mozda i nije bitno, radim samo par kompleksnih vjezbi.no, ovo nije rasprava u kojoj mogu da ucestvujem.nego. posto sam ovih dana bas puno za kompom, uzela sam da sijecem radni dan nekim bezveznim vjezbama sa jutjuba, za kose trbusne i donja ledja. neka brazilka vrcka tamo-vamo, nista spec, ocekivala sam samo da rasteretim ledja, a ti pokreti koji lice na latino ili trbusni ples, izolovano gornji dio tijela od donjeg, stvarno znaju da pomognu.i imala sam 2 dana takvu upalu misica da sam jedva ustajala :rolf:

Edited by morgana
Link to comment
Pa u tome i jeste poenta - otprilike sve sto je bitno u treningu je krvav rad. Cemu onda patentiranje programa i reotkrivanje tocka pod fensi nazivima, kada su to principi poznati decenijama?Upravo to. Nekoliko osnovnih full body vezbi, poznatih i proverenih kroz decenije i vekove. I sada nam to neko prodaje pod bombasticnim nazivima, kao da je on licno to juce izmislio.
ne znam za morganu, ali da odgovorim za sebe : nije to ništa novo ni revolucionarno, ali je lepo upakovano. taman za vežbanje kod kuće, gde inače imam nula uslova. Imam pod, prostirku, peškir, i 2 bučice od po 5kg.
Najbolje da ja imam ikakve fizicke predispozicije :isuse: Poceo sam da vezbam sa 19 godina i 75 kila rahiticnih kostiju na 186 visine, zato sto sam se usrao da ce 4 godine mladji brat uskoro postati jaci od mene. 35 kila na benchu me zakucalo za klupu kao kamion. Toliko o mojim predispozcijama.
wub.gif ima nade za mene! meni je maximum na benču, posle nekoliko meseci u teretani, bio 3x6x45kg. Takva mi građa, nogama mogu kuću da podignem, ali je ponestalo materijala kada se došlo do ruku i ramena... :(Drugo, nije sve u predispozicijama, ima što šta i u znanju. Meni je ovo super prilika da ciljano vežbam nešto novo, i usput naučim šta mi odgovara, šta pali, šta ne pali, itd...
Ali sam, recimo, spreman da se okladim u kucu (koju nemam) da bi 2 meseca benca, zgibova i cucnja, pa zatim 2 meseca militari presa, mrtvog dizanja i stojeceg pregiba, pa tako u krug (eventualno sa varijacijama istih vezbi), svakome od nas ovde za nekoliko godina donelo realizaciju 90% njegovog genetskog potencijala.
Da mogu, ja bih samo to i radio, kao što i jesam od nove godine do juna. Ali sada nema šanse da se uklopim tako da idem u teretanu, te mora pasti 1 kućni trening.
Link to comment
ja to probao, al meni intelekt ide ko alfonzu benc :(
:lol:Preziveh. Morgana, topla preporuka. Ovo je samo Core drill bio, sutra sledi ab ripper :D
Link to comment

hvala :)ja uzimam samo kenpo za po kuci, posto radim u teretani ostalo mozda cu i ab ripper trening da radim, izgleda mi dobro, taman da zamijenim moje trbusnjake. ionako trbusnjake nikad ne radim na klupama i ne shvatam cemu one sluze.

Edited by morgana
Link to comment
Nemojte se ljutiti i moguce je da gresim, ali meni to lici na pretenciozni hajp. Kao i svi ostali revolucionarni sistemi i otkrivanje tople vode.
hajp je ogroman, ali to je do marketinga, ne znaci obavezno da program ne vredi nista. ili da probam ovako: od svih preteciozno hajpovanih programa, ovaj bar donekle ima smisla.bas zato sto se zasniva na proverenim vezbama/principima on radi (tj. zaista ojacas*) a to onda kroz podizanje samopouzdanja dovodi do toga da se ljudi prebace na ozbiljnije stvari. prvo: sve ti je sazvakano, a ujedno vrlo raznovrsno. plus se radi o proramu za vezbanje u kuci a bez zahteva za puno opreme (doduse, ovo su izgleda zeznuli u verziji 2, vidim da traze svakakva cuda). i na kraju, stvarno te tera da radis, za razliku od vecine drugih gluposti koje se prodaju. naravno da ce neko sa iskustvom, voljom i dovoljno prostora u kuci za sipku, weights, dumbbells itd., da postigne super rezultate bez ikakvih p90x-ova. ali vecina stanovnistva ne spada u tu kategoriju. jednostavno, program nije nista revolucionarno ali je dobar kao dopuna ili razbijanje monotonije, ako neko oseca da zapada u istu, ili kao prvi susret sa ozbiljnijim vezbanjem za ljude koji jednostavno ne zele/ne mogu da se drndaju sa teretanom a plase se sipke sa weight plates. * znam da ovo "zaista ojacas" deluje smesno nekome ko je godinama u strength treningu, ali za nekoga kao npr. ja (osoba koja je prvih 29 god zivota mislila da jednostavno nije stvorena za snagu i da nikad nista nece promeniti to stanje) povecanje snage/fitnesa nakon 3 nedelje p90x-a je bas enlightening iskustvo :)
Link to comment

i super je sto ima slova i brojeve u imenu, ko recimo f117a, t1000 ili ferari f40I created P90X® to help you transform your body in just 90 days. :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...