Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Uzeo da radim mrtvo dizanje sa sipkom, posle bar godinu dana. Juce popodne bez ikakvog zagrevanja stavio 110 i lagano podigao 10 puta, sa nathvatom obema rukama. Jutros se malo zagrejao i uradio 120x8, takodje double overhand grip. Mogao bih mnogo vise da mi levi hvat nije poceo otkazivati. Uvek sam bio slab uruke, jebati ga :(Odlucio sam da od sada cesce radim sa sipkom, ali sumljam da cu ici preko 120. Koji ce mi krasni. Kada tu tezinu budem mogao da podignem 15-20 puta bez satiranja, bice to pristojna snaga i kondicija. Nije to tako nedostizno, jer mislim da bih vec sad sa mesovitim hvatom mogao da izvucem bar 10 ponavljanja.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

e, jel koristis gurtne kad radis mrtvo dizanje?meni je bas velik problem sto mi sipka preoptereti ruke, a ledjima bih i mogla da vucem koje kilo vise nego sad

Link to comment

Jok, cak ni rukavice. Razmisljam se da nabavim kredu, ali em bih napravio svinjac u kuci, em bi me to povuklo da tovarim tezine, tako da cu verovatno odustati od te ideje. Isto vazi za mesoviti hvat.Nathvat posmatram kao neku vrstu kontrolnog mehanizma, koji te sprecava da radis sa prevelikim tezinama. Mnogo je bezbednije da ti otkaze hvat nego ledja ili noge. A ionako treba da ojacam ruke.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
.. ali sumljam da cu ici preko 120. Koji ce mi krasni. Kada tu tezinu budem mogao da podignem 15-20 puta bez satiranja, bice to pristojna snaga i kondicija.
da, da i ja isto tako: kad budem digla 120kg 20 puta priznacu da mi dobro ide... :fantom: (htela sam neki smajli koji turpija nokte, ali nema <_< ).sad ozbiljno, ako u ikad u zivotu, jednog lepog dana, uspem da povucem sa zemlje 180kg i dignem iznad glave 100kg (ovo drugo je bas ultra ambiciozno, ali sto da ne, dream big -_- ), bicu prezadovoljna svojom dizackom karijerom.ni ja ne koristim rukavice (iako sam za njih platila $40. sad jos samo da uparim pojas s njima <_< ) a za kredu jos nisam ukapirala cemu bi mi tacno sluzila, tj. jos nemam problema sa grip-om. ali ja se ne znojim (ako sad neko pomene sise banujte ga/ju :D ), pa mozda ce krenuti da mi treba tek kod nekih mnogo ozbiljnijih tezina. rekli su mi i za neku zamenu za kredu koja daje isti efekat a ne pravi nered. ako nabasam na to napisacu kako se zove.edit: kad pomenuh pojas - kod kojih tezina obicno treba poceti sa upotrebom istog? Edited by estel
Link to comment
sad ozbiljno, ako u ikad u zivotu, jednog lepog dana, uspem da povucem sa zemlje 180kg i dignem iznad glave 100kg (ovo drugo je bas ultra ambiciozno, ali sto da ne, dream big -_- ), bicu prezadovoljna svojom dizackom karijerom.
Uz dobrog Olympic weightlifting trenera, i nekoliko godina ozbiljnog vezbanja, ovo nije nedostizno.
Link to comment
edit: kad pomenuh pojas - kod kojih tezina obicno treba poceti sa upotrebom istog?
moj trener i stilista miloblaf tvrdi da su pojasi nepotrebni.voleo bih i da na forumu ponovi sto je meni rekao.
Link to comment
Sta, da je pojas beskoristan i stetan? Naravno. Pitaj Zlog Glog ako meni ne verujes.
mogu ja, laički, da dobacim sa strane, kao neko ko je kvalitetno debeo jako dobro znam bitnost core mišića, verovatno pojasom daješ lažnu stabilnost na najkritičnijem mestu?ja radim blage vežbe za trbušnjake i grudi, sa 2x10kg, plank i tako to 3 x nedeljno, i šetam puno. Mogu da budem debeo ali hoću da znam da ono ispod valja nešto :)
Link to comment
Sta, da je pojas beskoristan i stetan? Naravno. Pitaj Zlog Glog ako meni ne verujes.
glog?pa ja sam vise opao u bencu negoli je on u zivotu dizao.
Link to comment
mogu ja, laički, da dobacim sa strane, kao neko ko je kvalitetno debeo jako dobro znam bitnost core mišića, verovatno pojasom daješ lažnu stabilnost na najkritičnijem mestu?
Upravo to. Umesto da jacas misice i navikavas ih da rade ono zbog cega postoje, ti im nalazis zamenu.
Link to comment
Upravo to. Umesto da jacas misice i navikavas ih da rade ono zbog cega postoje, ti im nalazis zamenu.
drugim recima, plasis se velikih tezina :fantom:
Link to comment

Pa pazi, ne kazem da ne treba staviti pojas, sigurnosti radi, kada radis 1RM. Ali ti za trening nije potreban. Pametni ljudi to zovu razlikom izmedju demonstrating strength i building strength.

Link to comment

Otkud ja znam, pitaj powerliftere ili olimpijske dizace. Ono sto ja znam je da se na treningu u principu ne radi sa vise od 90% takmicarske tezine. Takodje znam da, recimo, prvak Moskve u benchu trenira bez shirta.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...