Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Aione, mene je samo interesovalo sta tacno mislis pod aktivnim odmorom izemdju serija? Ovo za snagu vs. hipertrofiju mi je manje-vise jasno. Ja radim nesto najslicnije ovom 3 to 5 modelu koji je opisao milogled, sa >90s odmora izmedju serija. Mene primarno interesuje snaga, a hipertrofija ce doci sama po sebi. Ustvari vec je dosla - moj biceps koji je ceo zivot bio jedna linija kad ga fleksujem sada vec ima oblik pravog misica (doduse jos uvek ne vizuelno nego pod rukom :) ). Ne znam da li je to uopste moguce za ovako kratko vreme, ali ja bih se kladila da se taj misic najmanje udvostrucio ( a obim nadlaktica mi je ostao isti, sto moze samo da znaci smanjenje masti).

Svaki trening snage uvecava i misicnu masu, ali bodibilderski to rade efikasnije. Kad smo ko powerliftinga evo nesto za ljubitelje snaznih dama:http://www.youtube.com/watch?v=aexqCRvfASA&feature=player_detailpage
kuku, pa gde izvuce Beku Swanson kao primer snazne zene :Dja otupeh jezik u RL pricajuci o benefitima dizanja tegova za zene, ali one sve misle da ce se pretvoriti u nesto slicno Beki S. Sinoc sam se bas zestoko posvadjala s jednim poznanikom koji je video ovaj klip sto sam postovala i zakljucio da nijedna od ovih zena nije hot i da 'zene ne treba da imaju toliko misica u gornjem delu tela'. ma nemoj! nego treba kosti da nam se raspadaju od osteoporoze i pored svima dostupnih teretana, a sve zarad toga da bi izgledale nezno i krhko kao da cemo se slomiti ako na nas slete vise od dva leptira odjednom?! rekla sam mu da to sto on tvrdi da zene sa primetnim misicima 'uopste nisu zenstvene' je ekvivalentno tvrdnji nekog od pre 150 godina da zene u pantalonama ili zene sa univerzitetskom diplomom uopste nisu zenstvene. neke od zena sa tog klipa nemaju struk ni grudi pa sa malo misica u gornjem delu deluju muskobanjasto (ajde!), ali to je do njihove prirodne gradje a ne dizanja tegova.ali kad god se pomenu 'zene', 'tegovi' i 'misici' u istoj recenici, ljudi izvuku slike Beke Swanson (all time svetska rekorderka u powerliftingu), Laure Phelps (rekorderka u podizanju najvise body weight u ukupnom rezultatu) ili one smedjokose sto izgleda kao Svarceneger (mislim da ju je neko kacio i na pocetku ovog topika). ali te zene, i sa svom danas dostupnom hemijom, su, sta - 1 u 10 miliona? One uopste nisu nikakav reper za to sta se desi zenama kad krenu da uvecavaju snagu. naprotiv, ovo se desi prosecnim zenama:pogledati pod progress picsili ovo (nemam blizu sliku, ali moze se videti i na ovoj - povrataka na moj mladalacki struk nakon samo mesec dana dizanja :D ):

Untitled-1.jpg

ili ovo (da jos malo rastuzim Tonija). jedna od ovih zena sa klipa radi jednonozni deadlift (za stabilnost) sa po 20kg po ruci:http://www.youtube.com/watch?v=ltUdMtsMow0&feature=channel&list=ULedit: uf, sad vidim da sam napisala rant... verovatno sma jos uvek besna na onog lika od sinoc (jer je izrekao svakakve gluposti) a Aion uleteo sa Bekom Swanson :D. - Aione, ovo uopste nije bilo licno tebi upuceno, nego vise onako, venting u prazno. :)

Edited by estel
Link to comment

Ja sam se samo zezao na racun toga sto je Indy trazio slike iz teretane.Sto se tice ovog aktivnog odmora to su vezbe koje sa malim intezitetom radim izmedju serija kad pravim duze pauze. Recimo izmedju dve serije benca malo se istezem njihanjem na klupi za hiperekstenziju, uradim laganu seriju trbusnjaka ili sl. Cisto da se ne ohladim. Medjutim, izgleda da ovo nije uobicajena praksa. Danas sam u teretani video tipa koji ima jako slican trening kao ja (osim sto dize skoro duplo vece tezine) koji se izmedju serija bas odmara - lagana setnjica, cavrljanje sa recepcionarkom...

Link to comment

a ok. ne, to nije ono na sta sam ja mislila. ja u principu samo cekam da mi se puls spusti na neku normalnu vrednost, da se ne onesvestim nakon sledece serije (posto su squat i deadlift prakticno jednaki sprintu po potrosnji kiseonika u telu).

Link to comment

estel, ne cinis mi dobro.elem, krenuo danas sa svojim skromnim kucnim tegicima, posle sigurno 2 godine ne pomeranja ih sa mesta. videcemo kako ce ici.edit: ova gore gura 551 funtu???moram da vezbam, moram!

Edited by ToniAdams
Link to comment
ja otupeh jezik u RL pricajuci o benefitima dizanja tegova za zene, ali one sve misle da ce se pretvoriti u nesto slicno Beki S. Sinoc sam se bas zestoko posvadjala s jednim poznanikom koji je video ovaj klip sto sam postovala i zakljucio da nijedna od ovih zena nije hot i da 'zene ne treba da imaju toliko misica u gornjem delu tela'. ma nemoj! nego treba kosti da nam se raspadaju od osteoporoze i pored svima dostupnih teretana, a sve zarad toga da bi izgledale nezno i krhko kao da cemo se slomiti ako na nas slete vise od dva leptira odjednom?! rekla sam mu da to sto on tvrdi da zene sa primetnim misicima 'uopste nisu zenstvene' je ekvivalentno tvrdnji nekog od pre 150 godina da zene u pantalonama ili zene sa univerzitetskom diplomom uopste nisu zenstvene. neke od zena sa tog klipa nemaju struk ni grudi pa sa malo misica u gornjem delu deluju muskobanjasto (ajde!), ali to je do njihove prirodne gradje a ne dizanja tegova.
+1
elem, krenuo danas sa svojim skromnim kucnim tegicima, posle sigurno 2 godine ne pomeranja ih sa mesta. videcemo kako ce ici.
Samo neodustaj i zalici ces na coveka. Jednog dana. Mozda.
Link to comment
estel, ne cinis mi dobro.elem, krenuo danas sa svojim skromnim kucnim tegicima, posle sigurno 2 godine ne pomeranja ih sa mesta. videcemo kako ce ici.edit: ova gore gura 551 funtu???moram da vezbam, moram!
ja mislila da motivisem zene na dizanje tegova, ali dobro i Toni je uspeh :D
Link to comment

Miraleme, kaci vec tu, sta velis o ovom razumnom predlogu?

Ajde. Uostalom, ne moramo uopste cekati jesen, da Miralem dodje u BG. Mozemo snimiti kod mene i poslati mu snimku. Predlozit cu mu to kad se vrati iz zatocenistva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...