Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ko majstor Zivota u Pricama iz radionice, kad ode u plavom kombinezonu na neku filosofsku tribinu i sve ih pokida sa Ciceronom.

Link to comment
citala kod Rippetoa da je jedna od ociglednih razlika izmedju muskaraca i zena ta da, citiram: "women can perform a 5RM lift with a higher percentage of their 1RM than man, because they cannot as efficiently demonstrate absolute strength at the level of 1RM intensity.". najverovatnije se radi o tome da zbog manjka testosterona i njegovog uticaja na nervni sistem, zene ne mogu efikasno da regrutuju motorne jedinice (skupove misicnih vlakana), tj. rade to manje efikasno od muskaraca. zato su zene bolje kod endurance nego kod te explosive strength.
U ovoj knjizi koju sam par puta citirao (Nauka i praksa treninga snage) postoji prica o tome da to zavisi i od sporta, i citira neka studija koja je poredila dizace tegova (olimpijsko dizanja) i rvace, gde postoji znacajna razlika. Tesko da rvacima nedostaje testosteron. Verovatnije je da zavisi od samog treninga (koji zavisi od ciljeva).
Link to comment
hehe, ja sam mogao 20 zgibova... pre jedno 10 godina. sad mogu samo da se okacim i visim, na veliku tonijevu radost. nisrta ga ne razveseli toliko kao pomisao na to. sto se hrane tice, pa mislim da je dovoljno da jedes nesto kuvano, povrce i ta zelena sranja, plus proteine. jebote, samo da jedes kilo banana dnevno pa ti dosta, a one su jeftine u srbiji. ti jos i ne moras da izbegavas mast, a to je svima veliki problem.jel ima sestru?
Banane su ugljeni hidrati a s tim ne treba preterivati, plus sto sad uopste nisu jeftine u Srbiji dry.gif Probao sam da se hranim jako i zdravo ovih 10 dana dok je keva bila na moru i otprilike sam bankrotirao dok se vratila pa sad opet sirotinjski laugh.gif Mada, jedna zemska mi je danas rekla da sam najbolje gradjen lik na plazi... jes da je zakasnila jedno dve godine ali fala joj.Inace, juce sam pricao sa ovim nasim Spanovicem sto je prosle godine osvojio Trofej Beograda i jos neko takmicenje + isao u Sloveniju i bio treci na nekom SP... kaze mi lik da je za 3 meseca spicio 1800 evra samo na hranu, a za hemiju nisam ni pitao. Dijeta od 600 evra mesecno a nagrade nikakve, i kaze da ne planira vise time da se bavi jer je opasno i po zdravlje. Edited by Zli Gli
Link to comment
U ovoj knjizi koju sam par puta citirao (Nauka i praksa treninga snage) postoji prica o tome da to zavisi i od sporta, i citira neka studija koja je poredila dizace tegova (olimpijsko dizanja) i rvace, gde postoji znacajna razlika. Tesko da rvacima nedostaje testosteron. Verovatnije je da zavisi od samog treninga (koji zavisi od ciljeva).
a jel su poredili muske i zenske rvace ili samo rvaci vs. dizaci tegova?
Link to comment

Uzeh onaj whey i dekstrozu, pa da vidimo sad...Koliko deksa da uzmem, kako i kada? Uglavnom se pominje 30ak grama, ili jedna supena kasika. Da to uzmem odmah nakon treninga, a whey nakon 15-20 minuta, ili sve zajedno da rknem u jedno 3-4 deci vode?

Link to comment
a jel su poredili muske i zenske rvace ili samo rvaci vs. dizaci tegova?
Muskarce, cim to nisu naglasili. Nisam siguran, ali mislim da je funkcija testosterona pre svega u izgradnji misica, ne u nervnoj aktivaciji. U ovome vaznu ulogu igraju neki drugi hormoni.
Link to comment
Mada, jedna zemska mi je danas rekla da sam najbolje gradjen lik na plazi... jes da je zakasnila jedno dve godine ali fala joj.
Jooj, kako je ovo dobro! Ja bi da upoznam te zene sto evaluiraju muska tijela na plazi. Ko su one, gde da ih nadjem?? Nagovorila bi ih da napravimo tablice sa brojevima pa dizemo.
Link to comment
Ovamo ih ima za izvoz, dodji u SM pa cu ti srediti nesto.
to su one koje odu predsezonski na halkidiki za 100e samo da bi se krajem juna pojavile preplanule na konjari i stekle prednost nad ostalim ribama zali boze tog mazohizma, truckanja po 25h u busu i cvarenja po 12 sati na dan, bolje da su za te pare uplatile solarijumnemate pojma o prioritetima i logici konjare
Link to comment
Muskarce, cim to nisu naglasili. Nisam siguran, ali mislim da je funkcija testosterona pre svega u izgradnji misica, ne u nervnoj aktivaciji. U ovome vaznu ulogu igraju neki drugi hormoni.
pa ne mozemo onda znati, bez poredjenja zena i muskaraca. moguce da si ti u pravu (ipak sam se ja trudila da me sto manje ima na predavanjima iz fizioloskih predmeta :D ), ali sad 'listam' radove i ima ovakvih stvari, npr.:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11693406ovaj, samo da ponosno prijavim da sam prvi put probala bench press juce. mogu 1x6 20kg + 2x6 22.5kg (uz neophodan spotting za poslednje reps poslednje serije), pozitivno iznenadjena ^_^ . sad cekam udari DOMS...inace sam osetila i na svojoj kozi da odlazak u gym s partnerom (ovim zivotnim) ne utice bas najbolje na vezu. samo je priroda njegovog karaktera (s njim nemos' se posvadjas) sprecila otvorenu svadju nasred teretane. zavrsilo tek mojim isfrustriranim "I told you!!!" i prekidom serije deadlifta (preterao je sa nepotrebnim safety merilima, sto je zeznulo moj deadlift). al treba mi spotter za bench press, jbg :D.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...