Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

da potrazis instrukcije ozbiljnog trenera
Estel treba da potraži pomoć trenera u teretani.
Estel to i napisala u prvom postu, to je bila poenta celog onog rant-a :Dnije to sto sam ja radila bilo toliko rizicno, narocito zato sto sam ja panicar, pa, kao sto sam napisala, nisam smela ni da spustim sigurnosne sipke nize. zalegla bih ja pod te sipke na prvi znak bilo kakvog bola u ledjima, bez problema. nego ono sto me iznerviralo je to sto, kako nisam smela da se usudim da spustim sipkea tvrdoglavo htela da probam, dok sam stigla do 40kg vec sam radila cucanj koji nije full depth, pa sam posle bila pissed off sto mi je trening bio totalno bezveze. Radila sam sa trenerom jednom nedeljno od kako sam krenula pre tri nedelje. medjutim, on mi je pokazao high bar squat koji, kako mi se cini, dosta opterecuje kolena sto uzrokuje ono moje izbacivanje kukova u desno. Probala sam low bar na dva treninga do sada, pocevsi samo sa sipkom, i cini mi se da zbog manjeg opterecenja kvadricepsa, hip drive-a i manjeg opterecenja kolena, ja nemam taj problem sa prebacivanjem tezine kad radim low bar. Pitacu i teretani da li imaju trenera koji je specijalizovan za powerlifting, pa cu uzeti nekog takvog kad imam para.
Link to comment
Kad si sama, a hoćeš da povećaš težinu i to na low bar varijanti, uradi vežbu na smith mašini. Tako ćeš videti da li možeš da se nosiš sa novim opterećenjem i steći samopouzdanje.
drzi se ti lastisa.
Link to comment

Evo Milogled Bluff rece da se ovde prijavim za savet. Daklem gledam da nabacim jedno 5-10kg po mogucstvu misicne mase a ne pivske. Imam uzasno brz metabolizam a ne osecam neku preteranu potrebu za unosom hrane u organizam zato sam i ostao na 56-60kg ceo zivot visina 183cm. Posto su mi se javili odredjeni problemi atrofija od fizicke neaktivnosti kriva kicma itd itd. Odlucio sam da promenim malo zivoti stil, malo vise kretanja, vezbe malo vise rada na sebi (cao PoinTTaken :lol: ). Kako mi trenutno izgleda trening: Svako jutro 10-15 minuta laganih fizickih vezbica istezanja (tipicne vezbe koje smo radili u srednjoj skoli na casovima fiskulture) posle ustajanje. Na svaka 3-4 dana 3-5km trcanje. Svaki neparan dan od trcanja 5 serija po 20-ak trbusnjaka, 3 puta po deset kosih sklekova (gornji deo potpuno nerazvijen). Izbegao bih dizanje tegova rekao bih da jurim vise zilav izgled nego napumpan :lol: Trbusnjaci, sklekovi, zgibovi propadanja nije problem samo ne tegovi :) Trenutni jedovnik: Izmedju 6-7h Musli za dorucak u 0.4l mleka. Uzasno brzo ogladnim posle ovoga mozda vec posle 2-3 sata. Oko 10h uzina najcesce spremljeni sendvici u mesu :) Izmedju 12-14h rucak pilece belo 200g ili studentska menza kada devojcica casti. oko 17h ili vecera studentska menza opet ako devojcica casti ili ako ne neko voce. Vecera oko 21h (100-150g mesa piletina, teletina, svinjetima) Ako su potrebne jos neke informacije slobodno pipajte.

Edited by hollow
Link to comment
Evo Milogled Bluff rece da se ovde prijavim za savet. Daklem gledam da nabacim jedno 5-10kg po mogucstvu misicne mase a ne pivske. Imam uzasno brz metabolizam a ne osecam neku preteranu potrebu za unosom hrane u organizam zato sam i ostao na 56-60kg ceo zivot visina 183cm. Posto su mi se javili odredjeni problemi atrofija od fizicke neaktivnosti kriva kicma itd itd. Odlucio sam da promenim malo zivoti stil, malo vise kretanja, vezbe malo vise rada na sebi (cao PoinTTaken :lol: ). Kako mi trenutno izgleda trening: Svako jutro 10-15 minuta laganih fizickih vezbica istezanja (tipicne vezbe koje smo radili u srednjoj skoli na casovima fiskulture) posle ustajanje. Na svaka 3-4 dana 3-5km trcanje. Svaki neparan dan od trcanja 5 serija po 20-ak trbusnjaka, 3 puta po deset kosih sklekova (gornji deo potpuno nerazvijen). Izbegao bih dizanje tegova rekao bih da jurim vise zilav izgled nego napumpan :lol: Trbusnjaci, sklekovi, zgibovi propadanja nije problem samo ne tegovi :) Trenutni jedovnik: Izmedju 6-7h Musli za dorucak u 0.4l mleka. Uzasno brzo ogladnim posle ovoga mozda vec posle 2-3 sata. Oko 10h uzina najcesce spremljeni sendvici u mesu :) Izmedju 12-14h rucak pilece belo 200g ili studentska menza kada devojcica casti. oko 17h ili vecera studentska menza opet ako devojcica casti ili ako ne neko voce. Vecera oko 21h (100-150g mesa piletina, teletina, svinjetima) Ako su potrebne jos neke informacije slobodno pipajte.
pojedi svu tu hranu u jednom obroku i nema da brines za nabacivanje kilaze.
Link to comment
Evo Milogled Bluff rece da se ovde prijavim za savet. Daklem gledam da nabacim jedno 5-10kg po mogucstvu misicne mase a ne pivske. Imam uzasno brz metabolizam a ne osecam neku preteranu potrebu za unosom hrane u organizam zato sam i ostao na 56-60kg ceo zivot visina 183cm. Posto su mi se javili odredjeni problemi atrofija od fizicke neaktivnosti kriva kicma itd itd. Odlucio sam da promenim malo zivoti stil, malo vise kretanja, vezbe malo vise rada na sebi (cao PoinTTaken :lol: ). Kako mi trenutno izgleda trening: Svako jutro 10-15 minuta laganih fizickih vezbica istezanja (tipicne vezbe koje smo radili u srednjoj skoli na casovima fiskulture) posle ustajanje. Na svaka 3-4 dana 3-5km trcanje. Svaki neparan dan od trcanja 5 serija po 20-ak trbusnjaka, 3 puta po deset kosih sklekova (gornji deo potpuno nerazvijen). Izbegao bih dizanje tegova rekao bih da jurim vise zilav izgled nego napumpan :lol: Trbusnjaci, sklekovi, zgibovi propadanja nije problem samo ne tegovi :) Trenutni jedovnik: Izmedju 6-7h Musli za dorucak u 0.4l mleka. Uzasno brzo ogladnim posle ovoga mozda vec posle 2-3 sata. Oko 10h uzina najcesce spremljeni sendvici u mesu :) Izmedju 12-14h rucak pilece belo 200g ili studentska menza kada devojcica casti. oko 17h ili vecera studentska menza opet ako devojcica casti ili ako ne neko voce. Vecera oko 21h (100-150g mesa piletina, teletina, svinjetima) Ako su potrebne jos neke informacije slobodno pipajte.
Kada bih ja jeo kao ti, imao bih 150 kila. Ovako imam samo 100, a jedem, odoka, duplo manje od tebe. Zato bi bilo besmisleno da ti dajem bilo kakve savete u pogledu ishrane, osim - jedi vise. Mnogo vise.Sto se pak treninga tice, za nabacivanje mase treba ti ozbiljan trening snage, a ne istezanje i trcanje. Naravno, ne kazem da treba da izbacis kardio, ali na tebi je da se odlucis sta hoces i zatim radis ono sto ce te dovesti do zeljenog cilja. Trening snage, medjutim, ni u kom slucaju ne podrazumeva iskljucivo tegove. Ako ti je teretana mrska, radi propadanja (ili za prvo vreme sklekove), zgibove (ili horizontalno bodyweight veslanje) i slobodne cucnjeve. Te tri vezbe angazuju bukvalno svaki misic u telu i, uz odgovarajucu ishranu, dovoljne su da izgledas ko bog. Ako hoces, ubaci i trbusnjeke, ali mislim da nije neophodno.Vezbaj 2-3 puta nedeljno. Zacrtaj odredjen broj ponavljanja za svaku vezbu i radi serije sa 2-3 minuta pauze izmedju dok ne dodjes do tog broja. Na primer, po 20 zgibova i propadanja i 100 cucnjeva. Nemoj se opterecivati brojem serija, radi koliko je god potrebno da stignes do zacrtanog broja ponavljanja. Svaku seriju teraj do 1-2 ponavljanja do otkaza. Nemoj raditi do kolapsa, trudi se da svaku seriju prekines dok si siguran da mozes uraditi bar jos jedno cisto i pravilno ponavljanje. To stedi nervni sistem i omogucava brzi oporavak. Kada ti predvidjeni broj ponavljanja vise ne bude predstavljao narocit problem (na primer, kada 20 zgibova budes mogao da izvuces u 2 serije, relativno lako, bez satiranja), umereno povecaj ukupan broj ponavljanja (npr, sa 20 na 25 ili 30), pa opet iz pocetka, cepaj dok ne budes to mogao da izvuces u 2 serije. I tako dalje. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Stala jutros na vagu, 6kg manje nego krajem januara. Woohoo! Jos 3kg me deli od idealne kilaze, ako je verovati formuli 'visina minus 110'.

Link to comment

Mislim da ta formula vazi samo za devojcice, za decake je minus 100. Btw. osecam se prilicno bijedno sto se nastojim uklopiti u standarde lepote nametnute od strane zlih muskaraca i jos zlije industrije, al sta cu kad se ja sad osecam bolje :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...