Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ja kad bih jedno 10% mase nogu prebacio na ruke, mogao bih da se zenim.I kad bih skinuo skembe. Ostalo je manje-vise OK.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ja kad bi' imao jedno 10x vise para nego sad, mogao bi' da se zenim.I kad bi' imao stomak i ruke kao prosle ili pretprosle godine. Ostalo je manje-vise ok.Lazem, nije ok. Zivim s kevom i dalje a zemske ne vole kad nisi samostalan dry.gif

Edited by Zli Gli
Link to comment

pfffff...treba mi stalni trener/spotter...ja se 1) isprepadam od velikih tezina, 2) kad sam sama ja odem u over-thinking oko forme jer znam da nema nikog da mi skrene paznju ako nesto pocnem da krivim/ispustam (pokusavam da mislim na 100 stvari istovremeno sto rezultira u totalnom pogubljenju). Danas sam htela da probam 40kg squat i to low bar squat (do sad sam radila high bar). dok sam se ja svrtela sa silnim zagrevanjem i sigurnosnim merama (sipka mi udarala u one sigurnosne sipke sa strane a ja nisam smela da ih spustim nize, jer 'sta ako su onda suvise nisko!!????') tih 5 cucnjeva nije vise licilo ninasta. oupste me ne bole misici koji me normalno bole nakon cucnjeva (donji deo ledja), tako da bog zna kojim misicima sam ja dizala tih 40 kila. <_<

Link to comment

Kad si sama, a hoćeš da povećaš težinu i to na low bar varijanti, uradi vežbu na smith mašini. Tako ćeš videti da li možeš da se nosiš sa novim opterećenjem i steći samopouzdanje.

Link to comment
Kad si sama, a hoćeš da povećaš težinu i to na low bar varijanti, uradi vežbu na smith mašini. Tako ćeš videti da li možeš da se nosiš sa novim opterećenjem i steći samopouzdanje.
Nikako. Smith masina je najbolji nacin da se covek povredi, jer ne dozvoljava prirodnu putanju tega. To ti je kao da vozis bicikl u zlebu tramvajske sine. Padas posle 5 metara.
Link to comment

U ovoj varijanti se teg spušta potpuno vertikalno, tako da njegova putanja ne osciluje (dok se položaj tela menja). Samo se treba postaviti u dobar položaj i sve je skoro identično. Poređenje pre može da se izvede sa vožnjom bicikla sa pomoćnim točkovima gde ako kreneš levo ili desno pomoćni te isprave, kao što te ovde ispravi smith, odnosno ne dozvoljava ti da odeš tamo gde ne treba/padneš u stranu dok voziš bisikl. Svakako bolja varijanta nego da pokušava sama bez ičije pomoći da izvede nešto novo. Povrediće se garantovano i to ozbiljno.

Edited by TubeR
Link to comment

to mi uopste danas nije palo na pamet. hvala.edit: mada ja i ne znam da koristim smith masinu lol. mogla bih da probam, cisto za taj osecaj 'kolika je tezina', mada je potpuno drugacije kad ti masina drzi sipku u vertikalnoj liniji i kad tvoji misici i zglobovi treba da odrade taj posao.

Edited by estel
Link to comment
U ovoj varijanti se teg spušta potpuno vertikalno, tako da njegova putanja ne osciluje (dok se položaj tela menja).
To je fizicki nemoguce.http://stronglifts.com/smith-machine-squats-power-rack-free-weights/http://www.bodybuilding.com/fun/henkin6ttt.htm Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Time si hteo da kažeš da ona ipak sama treba da nakači na šipku nešto što ne može da podigne i pokuša pa makar joj iskočio pršljen, što nije nemoguće kod low bar varijante? Daleko od toga da preporučujem vežbanje isključivo na spravama, ali ponekad je pametnije i sigurnije izvesti vežbu na njima.

Link to comment

btw, sto bi kod low bar varijante iskocio prsljen? kad je tu sipka prakticno na ramenim misicima a ledja rade kao rigidna poluga. hocu reci, sve dok drzis ledja pravo i 'lomis' se samo u kukovima, gde tu moze da iskoci prsljen?

Link to comment

@TubeRNe, time sam hteo da kazem da treba da vezba sa tezinama koje omogucavaju dobru formu, a ne da brine da li ce dizati 40 ili 30 kila. Barem dok ne bude sigurna da ce sa 40 moci da radi pravilno.Dosao si ovde sa pogresnim savetima, a meni ucitavas da navodim devojku da se povredi. To nije lepo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

@Estel"Sve dok držiš leđa pravo." I sama si rekla da se kriviš, i tu i jeste problem. Leđa se u jednom momentu iskrive i dolazi do povrede. Ili ne leđa, nego nešto drugo... @Miogled Bluffhttp://www.exrx.net/Kinesiology/SmithSquat1.htmlKao što si video, probala je da podigne nešto što ne može, sama. Na osnovu linkova koje si pronašao na internetu si zaključio da je moj savet pogrešan? Pročitaj prva dva pasusa teksta sa linka koji sam ostavio pa će ti biti jasno zašto sam pomenuo smith.Evo i poente na koju sam hteo da ukažem svojim savetom."The Smith Squat as described in ExRx can be used as an alternative exercise to to the barbell squat. For novices, it can used to familiarize oneself with the squat movement, particularly with a trainer's assistance. For more advanced weight trainers, it can be implemented periodically after the squat has become stale (yielding less progress as when originally performed). I'm not aware of any scientific study suggesting Smith squats are not as safe as regular barbell squats.Someone has argued that the path is unnatural and that the machine prevents the body from determining its groove. I assume they feel linear or lever machines are not as effective or not as safe as free weights. Although this argument warrants consideration, I am not aware of any scientific or empirical evidence to support this claim. Free weights certainly offer more variety of exercises than machines, but why restrict yourself to just free weights, particularly since greater progress can be obtained from exercises you are not accustomed to."

Edited by TubeR
Link to comment
Kao što si video, probala je da podigne nešto što ne može, sama. Na osnovu linkova koje si pronašao na internetu si zaključio da je moj savet pogrešan? Pročitaj prva dva pasusa teksta sa linka koji sam ostavio pa će ti biti jasno zašto sam pomenuo smith.
Ne, linkove sam okacio da potkrepim ono sto znam godinama i sto predstavlja elementarno poznavanje vezbanja sa opterecenjem :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...