Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

bice da sam ja mnogo citala zenske weightlifting topike po netu pa mi ovo deluje skoro pa pateticno :D.
Uuu, pa na bodybuilding forumima su sve sami supermeni i supermenke, to je bar poznato.
Link to comment
Uuu, pa na bodybuilding forumima su sve sami supermeni i supermenke, to je bar poznato.
secas se kad smo kod tebe radili prednje rame sa po 75 sa svake strane?estel :wub:
Link to comment
secas se kad smo kod tebe radili prednje rame sa po 75 sa svake strane?
Ma da, ali bili smo pripiti, pa nam se nije cimalo sa vecim tezinama.
Link to comment

Ja posle praznika krecem sa brutalnim zalaganjem, ne mogu vise da budem ovako raspao. Mrtvo dizanje, cucanj, trbusnjaci... to nista nisam radio u zadnje vreme a sad ima da peglam do iznemocalosti + trcanje po keju i preskakanje vijace. Bit' cu zvijer za mesec i po do dva.

Link to comment

yey, prebacila 50% svoje tezine na squat i deadlift cool.gif . to je treca nedelja, smanjila reps i poslednji treninzi su bili deadlift 35kg (ali ovde tek treba jos da smanjim reps, to je 2X10) i squat 32.5 2X8.nego imam pitanje za iskusnije: koji squat vi radite - high bar ili low bar? koji je vise upotrebljavan? zasto Mark Rippetoe (a on izgleda k'o da zna sta prica kad prica/pise o biomehanici) toliko preporucuje low bar a vecina u teretani radi high bar (ili se bar meni tako cini)?

Link to comment

Svaka cast za tezine.Sto se tice cucnja, ja ga ne radim, vec samo mrtvo dizanje sa bucicama za noge. I tako mi je to najjaca misicna grupa, barem vizuelno. Nisam previse upoznat sa razlikama u polozaju sipke na cucnju, osim sto znam da je low bar powerlifting, a high bar weightlifting verzija. Prva varijanta valjda podrazumeva veci nagib torza i vise gadja donja ledja, "hips" i zadnju lozu, a druga se radi uspravnije i primarno ide na kvadriceps. U svakom slucaju, slusaj Marka Ripetoa i neces pogresiti.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ja se izvinjavam sto ulecem aiskusan ali treba mi pomoc. Pazario sam skoro ovu masinu (za teretanu nemam nazalost mogucnosti sada):challenger_150_small.jpgPored nje imam i sobno bajk na kom se moze podesavati opterecenje:Shape_200-1flipped_large.jpgNe razumem se u terminologiju ali ako sam dobro izbrojao ima 5 razlicitih vezbi: ovo sto visi gore za ramena, dve vrste za ruke (guranje pravo i sklapanje sa strane ovih rucki), nozni i kod nogu za vucenje na gore. Ima 10 tegova od po 5 kg, dakle ukupno 50kg.Sad, posto ja imam 170 i jedno 100 kila (od cega 30 cistog viska sala), mozete li mi predloziti sta i kako da vezbam, za pocetak da npr. skidam mas'? Moje zdravlje vam unapred zahvaljuje :) @estel :blink::Hail:

Link to comment

Dusa me boli kad pomislim koliko si tegova mogao kupiti umesto ove naprave. Npr. dve bucice i ploca koliko ti srce iste. To em zauzima 10 puta manje prostora, em je mobilno, em bi mogao da radis prave, korisne vezbe za celo telo kao covek.

Link to comment

svaka cast, estelmeni je trebalo podosta vremena da stignem do 30 kg za cucanja vise nikad ga necu ni raditi s toliko s mojim koljenom

Link to comment
Dusa me boli kad pomislim koliko si tegova mogao kupiti umesto ove naprave. Npr. dve bucice i ploca koliko ti srce iste. To em zauzima 10 puta manje prostora, em je mobilno, em bi mogao da radis prave, korisne vezbe za celo telo kao covek.
Ali ovde mogu da sednem :P Sta je tu je... neki savet? :unsure:
Link to comment
Ali ovde mogu da sednem :P Sta je tu je... neki savet? :unsure:
Radi vucenje na lat masini (ona gornja sipka) za ledja i biceps, guranje napred (one rucke dole) za grudi, ramena i triceps, i sut za kvadriceps. Ne vidim kako bi ovde mogao da radis zadnju lozu. I mislim da ce ti 50 kila vrlo brzo biti premalo.
Link to comment

Miloglede, sta su bucice za noge? Bucice su dumbbells, right? ili nisu? pokusavam da zamislim nekakve dumbbells za noge i nista mi nije jasno lol@Morgana, steta stvarno za koleno. nadam se da ce se ispostaviti da mozes to da zalecis trajno. moj je dragi svojevremeno prosao kroz zatvorena staklena vrata i imao silne operacije na levom kolenu. to je bilo pre nekih 7 godina i on jos uvek vraca snagu koju je imao pre toga (doduse nije redovan u teretani vec dve tri godine - sad ce opet da krene posto ja insistiram da mi treba spotter :D ).ja imam losa kolena od 15e godine ali moj problem je drugaciji, ne smeta mi opterecenje kolena vec repetitive movements, tipa trcanje, bicikli, duze hodanje pa cak i duze plivanje. zato ja ne radim nista od tog klasicnog cardia, samo plivanje i ples. srecom izgleda da im squat ne smeta.

Link to comment
Sta je sut? Nogama? A vucenje odozdo nista? Kolike serije, sa koliko kg?
Pa da, nogama.A, ima i donja sajla. S tim mozes da radis veslanje i stojeci pregib za biceps. S tim sto ti ovo poslednje nije neophodno ako vec radis pulldown i veslanje.Dosta su ti 2-3 serije od po desetak ponavljanja po vezbi. Kilaze prilagodi prema tome.
Miloglede, sta su bucice za noge? Bucice su dumbbells, right? ili nisu? pokusavam da zamislim nekakve dumbbells za noge i nista mi nije jasno lol
Ma da, dumbbells. Dumbbell deadlift:http://www.youtube.com/watch?v=YzsVO8YuQUIOvo mozda nije bas najsrecnija forma, ali to je otprilike to. Jednostavnije je od klasicnog deadlifta sa sipkom, jer nemas problem zaobilazenja cevanica i kolena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...