Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Mrtvo dizanje ti je za kompletna ledja - donja, lepeze, romboide i trapez. Osim ovoga sto je Bigej naveo, postoji jos jedna fantasticna vezba za cela ledja, sa naglaskom na gornja - high pull:Sa bucicama se moze raditi isto kao sa sipkom (bucice ispred tela, dlanovi ka telu) ili tako da se drze sa strane:
hvala :)ova prva mi izgleda dobrosto se druge tice, sta je sustinski razlicito u odnosu na jednorucno veslanje? mislim osim poskakivanja koje mi ne odgovara zbog sjebanog koljena (sto je i razlog sto vjezbam kuci)mrtvo dizanje mi za latove ni izdaleka nije dovoljnomiraleme, kako ne znas da radis mrtvo dizanje? Edited by morgana
Link to comment
sto se druge tice, sta je sustinski razlicito u odnosu na jednorucno veslanje? mislim osim poskakivanja koje mi ne odgovara zbog sjebanog koljena (sto je i razlog sto vjezbam kuci)
Na kakvo jednorucno veslanje mislis? Ako na ono gde se drugom rukom i nogom oslanjas na klupu, to ti je prvenstveno za lepeze, dok ovo gadja cela ledja i angazuje dobar deo ostatka tela. Uopste nije uporedivo. A poskakivanje naravno nije neophodno.
Link to comment

^^^pa ne znam, niko mi je nije dao u shemi do sada, niti pokazao. ovde sad i nemam trenera, takva teretana. niti hocu da pitam nekog od iskusnijih koji se motaju, posto tamo necu da pricam nisakim, svi me nerviraju. a necu da radim samo na osnovu snimka. uvek nesto zajebem i radim pogresno, verovatrno bi sjebo ledja. videcu sad kad dodjem u srbiju, tu imam lika koji ce mi objasniti.e da- zar sve te vezbe ne treba raditi sa vecim tezinama? pitam jer cisto sumljam da kuci imas bucice od 10-20kg komad, a manje su verovatno beskorisne.^vidi, sad i ovaj krenuo da daje savete. jesil uspeo da dignes 40kg iz bendza?

Edited by Miralem
Link to comment
pa ne znam, niko mi je nije dao u shemi do sada, niti pokazao. ovde sad i nemam trenera, takva teretana. niti hocu da pitam nekog od iskusnijih koji se motaju, posto tamo necu da pricam nisakim, svi me nerviraju. a necu da radim samo na osnovu snimka. uvek nesto zajebem i radim pogresno, verovatrno bi sjebo ledja. videcu sad kad dodjem u srbiju, tu imam lika koji ce mi objasniti.
Ma samo drzi prava ledja i gledaj ispred sebe ili malo uvis. Nema sanse da sjebes bilo sta. Meni donja ledja nisu nikad bila zdravija otkad radim mrtvo dizanje sa bucicama. Pre mi se desavalo da ih sjebem od veslanja u pretklonu i - pazi sad - letenja za zadnje rame u pretklonu :isuse: Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Na kakvo jednorucno veslanje mislis? Ako na ono gde se drugom rukom i nogom oslanjas na klupu, to ti je prvenstveno za lepeze, dok ovo gadja cela ledja i angazuje dobar deo ostatka tela. Uopste nije uporedivo. A poskakivanje naravno nije neophodno.
jel? pa onda super, radicu i tojednorucno veslanje je ovo:http://www.building-...je_bucicom.htmlmislila sam da je standardan naziv, sori
U principu nije losa ideja da rotiras razlicita izvodjenja veslanja. Misici sinergisti su malo drugaciji, pa se misic ne stize da se navikne na vezbu i bolji je efekat. Nemoj da se igras sa trakom u kucnim uslovima, mnogo stvari moze poci naopako: da traka sklizne sa kvake, da pukne pod opterecenjem isl, pa se mozes ozbiljno povrediti.
radila sam ja i ranije sa elasticnom trakom, to je sasvim dobro i nema nacina da se povrijedim niti da izvalim kvaku. ima logike to sto kazes da je dobro kombinovati par veslanja, vidjecu kad ubacim ove predlozene vjezbe koliko se zamaram pa ako ostaje snage ubacicu ipak i traku ili vise od 1 veslanja bucicom, ako smislim kako da ga improvizujem ( mala su ova opterecenja sa kojima mogu da radim kuci, ne bi trebalo da se umaram)
Sacekaj da se vratis u teretanu, pa cu napisati jos par vezbi koje se izvode sa kablovima.
hvala :). nije meni problem vjezbanje ledja u teretani, nego sa bucicama nisam imala iskustva posto ledja inace radim na masinama ili sa dvorucnim tegomedit, mrtvo dizanje je car, rijesila sam neke ledjne probleme njime
e da- zar sve te vezbe ne treba raditi sa vecim tezinama? pitam jer cisto sumljam da kuci imas bucice od 10-20kg komad, a manje su verovatno beskorisne.
da, ali nemam uslove kuci za idealan trening, pa gledam da odradim kakav god, a za mjesecak dana se vracam u teretanu da radim kako svevisnji zapovijeda Edited by morgana
Link to comment

ok, al ipak cu da vidim sa trenerom sledece nedelje negde. treba da vidim i kako da ga uklopim, jer vec radim 4 vezbe za ledja. plus gledam da idem 5 puta nedeljno u teretanu. prvenstveno zbog kardia/ gubljenja tezine, pa onda odradim i po jednu grupu nakon trcanja.a sto onaj skakuce? :unsure:

Link to comment
a sto onaj skakuce? :unsure:
Jer tako teg dobija najvece ubrzanje i razvija se eksplozivnost i "power". To je bitno prvenstveno za sportski trening, ali daleko od toga da nema i bodibilding svrhu.
Link to comment
ok, al ipak cu da vidim sa trenerom sledece nedelje negde. treba da vidim i kako da ga uklopim, jer vec radim 4 vezbe za ledja. plus gledam da idem 5 puta nedeljno u teretanu. prvenstveno zbog kardia/ gubljenja tezine, pa onda odradim i po jednu grupu nakon trcanja.
pa super. ako ja mogu da ga radim vala mozes i ti.a trening za noge ko zna kad cu da radim sljedeci put :cry:koljeno krcka pri skoro svakom pokretual ajd, barem mogu normalno da hodam (po ravnom)
Link to comment

^^kontam da bi izgledo ko retard kad bi tako poskakivo^a nordijsko skijanje? ono je smisljeno da ne opterecuje kolena i zglobove, i prvenstveno sluzi za noge.

Link to comment

Opet sam poceo opasno da preskacem treninge, nikad se necu vratiti u staru formu. Jel moze neko od vas da postavi slike svoga zmijskog tela, da dobijem na voljnom momentu? Pozeljno bi bilo da to bude Miralem, pa tek onda ostali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...