Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

*al tu imam problem, mahinalno iskrivim gornji deo tela u nazad, uz jos 2-3 ska pokreta. jebo me kst sa pocetka 90ih. kontam da misle da sam lud, il vezbam za klovna.
lolol.gifja nemam nista novo da podelim, osim da je moja veza sa instruktorkom usla u neke mirne vode i rutinu, nema vise uzbudjenja i novine, da nije u poslednje vreme pocela da me maltretira nekim vezbama sa bacanjem nogu, pomislila bih da me vise ne voli.
Link to comment
dobro, mythbusteru, sto nisi objasnio razliku izmedju 10-8-6 i 4x10-12 kad si tako pametan? to sam pitao. i zar ovo drugo ne trosi vise kalorija, dok veca tezina ne podstice rast misica?
Pa kazem ti, nema neke sustinske razlike, ili bar ne da je ja znam. Sve su to varijacije na istu temu. Za rast misica nije od kljucnog znacaja tezina koja se koristi. Bitan je napor - da poslednjih nekoliko ponavljanja predstavljaju izazov, da budu teska. Da li ce to biti 4. i 5. ponavljanje u seriji od 5 ponavljanja ili 19. i 20. u seriji od 20, nije toliko vazno. Cak je mnogo verovatnije da ce serija od 20 imati bolji efekat na hipertrofiju nego serija od 5, jer ce vise istrositi misic i ostaviti mu vise prostora da sintetise proteine i naraste. S druge strane, 5 ponavljanja ce vise uticati na nervni sistem nego na sam misic. Ali da ne sirimo pricu.Sto se potrosnje kalorija tice, moguce je da se tokom serije od 20 ponavljanja potrosi neznatno vise kalorija nego tokom serije od 5. Ali ta razlika je beznacajna, jer i serija od 20 traje minut, najvise minut i po, a za to vreme svakako ne moze doci do sagorevanja masti. Kalorije se trose aerobnim treningom, a definicija se dobija tako sto uneses manje kalorija nego sto potrosis.Bottom line - definicija nije nista drugo nego skidanje sala. Nema nikakve veze sa oblikovanjem misica, iz prostog razloga sto oblikovanje misica ne postoji. Oblik misica zapisan ti je u genima. Treningom mozes postici samo da bude veci ili manji, nista vise. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
lolol.gifja nemam nista novo da podelim, osim da je moja veza sa instruktorkom usla u neke mirne vode i rutinu, nema vise uzbudjenja i novine, da nije u poslednje vreme pocela da me maltretira nekim vezbama sa bacanjem nogu, pomislila bih da me vise ne voli.
ti bar imas tu instruktorku, a ja sam na ovom svetu. ladno nema instruktora, tj ima samo likova koji se tu motaju i ciste, i za extra pare ti daju introdaksn, tj pokazu ti sve masine. nije ni cudo sto pola njih mlatara nesto bezveze.
Pa kazem ti, nema neke sustinske razlike, ili bar ne da je ja znam. Sve su to varijacije na istu temu. Za rast misica nije od kljucnog znacaja tezina koja se koristi. Bitan je napor - da poslednjih nekoliko ponavljanja predstavljaju izazov, da budu teska. Da li ce to biti 4. i 5. ponavljanje u seriji od 5 ponavljanja ili 19. i 20. u seriji od 20, nije toliko vazno. Cak je mnogo verovatnije da ce serija od 20 imati bolji efekat na hipertrofiju nego serija od 5, jer ce vise istrositi misic i ostaviti mu vise prostora da sintetise proteine i naraste. S druge strane, 5 ponavljanja ce vise uticati na nervni sistem nego na sam misic. Ali da ne sirimo pricu.Sto se potrosnje kalorija tice, moguce je da se tokom serije od 20 ponavljanja potrosi neznatno vise kalorija nego tokom serije od 5. Ali ta razlika je beznacajna, jer i serija od 20 traje minut, najvise minut i po, a za to vreme svakako ne moze doci do sagorevanja masti. Kalorije se trose aerobnim treningom, a definicija se dobija tako sto uneses manje kalorija nego sto potrosis.Bottom line - definicija nije nista drugo nego skidanje sala. Nema nikakve veze sa oblikovanjem misica, iz prostog razloga sto oblikovanje misica ne postoji. Oblik misica zapisan ti je u genima. Treningom mozes postici samo da bude veci ili manji, nista vise.
ok, fala. mada kontam da ce se uskoro pojaviti nova skola misljenja koja ce tvrditi da je bolje ovo ili ono, i da vodu bas ne treba piti tokom treninga i tako neku glupost.
Link to comment

samo bih ribama da preporucim, posto se priblizava letnja sezona, preskakanje konopca-vijacu 3-10 minuta dnevno. razbija koliko brzo te dovodi u kondiciju + brzo smrsas + brzo se zategnes.

Link to comment

Juce sam opet promasila termin za spining i zavrsila na treningu koji se zove BodyPump. Koji uzasni uzas! Dizala sam tegove sat vremena. Osecala sam se kao Milogled. Danas me sve boli a najvise butine.

Link to comment

sjebala sam koljeno trcanjem. boli me prilicno dok hodam, narocito uz stepenice.da li da radim vjezbe za zadnju lozu koje teorijski ne tangiraju koljeno bas previse ili da odmaram dok bol ne prodje? stajanje mi nije narocito problematicno, ni pregib, makar bez opterecenja.(za kvadriceps ne mogu da radim nista)

Edited by morgana
Link to comment

mislim da ovakva pitanja nisu za ovo mesto, idi ti sestro kod fizioterapeuta. sta, ocekujes da ti miloguz, zligli i moca preporuce terapiju?ps. a posle mi ispricaj sta ti je fizioterapeut rekao, posto sam i ja sjebao koleno trcanjem :lol:

Edited by Miralem
Link to comment
mislim da ovakva pitanja nisu za ovo mesto, idi ti sestro kod fizioterapeuta. sta, ocekujes da ti miloguz, zligli i moca preporuce terapiju?ps. a posle mi ispricaj sta ti je fizioterapeut rekao, posto sam i ja sjebao koleno trcanjem :lol:
miraleme, zbog ovog izliva ozbiljnosti i odgovornosti sanse nema da ti kazem sta mi je rekao fiziot. kad i ako odem kod njega
osim ako ne zelis da privodis turiste na leto,...odmori. bolje proveri sta si tacno sjebala u kolenu. nije zajebancija.
ako bol potraje svakako cu kod dr, a za sada cu samo da izmjestam odgovornost za svoje zdravlje na forum i gugl :D(svakako si u pravu, samo mi je prosto zao da pravim pauzu pa nalazim kontraargumente)
Link to comment

a meni da prekidam pauzu....neverovatno sta cu sve sebi da osmislim samo da ne vezbam. da ne pasem travu (brokoli, spargle, spanac, salate bez zacina, paradajz, lukovi) tacno bih bila katastrofa. ovako i dalje polu-milf devojche. ali ovu jogu radim jednom nedeljno, jer me od sedenja boli donji deo ledja...i vezbe uopste nisu teske a veruj mi celo telo ti razglavi kako treba i ako imas bolove procice tedrugarica moja ima problem sa kolenom i donjim delom ledja, i kada je pocela ove vezbe da radi (doduse dva puta nedeljno) odmah joj je bilo bolje.naravno, nemam zivaca da idem u teretanu ili na casove, ove vezbe radim kod kuce. pustim komp i pratim sta prica. milina.

Edited by mustang
Link to comment

hvala, pogledacu ovo :)ja sam problem koji sam zbog sjedenja imala sa donjim ledjima rijesila teretanom i redovnim istezanjem (ostao je drugi problemcic sa donjim ledjima koji zbog pada od prije jedno 10g imam pri nekim pokretima, ali rijetko). bolove u ramenima i vratu, recimo, vjezbanjem uopste nisam bitnije umanjila, dok mi istezanje tu jako prija, i prije svega sto manje sjedenja za kompom. makar da nije dvocifren broj sati :Dstvarno bih morala da se disciplinujem i barem da se ne odmaram na kompjuteru, kad vec na njemu moram da radim. a koljeno sam bila sjebala i prije 2g kad sam krenula u teretanu, smirilo se poslije nekih mjesec dana i od tada do prije 3 dana nisam imala nikakav problem. sta mi bi sad, pojma nemam.

Edited by morgana
Link to comment
hvala, pogledacu ovo :)ja sam problem koji sam zbog sjedenja imala sa donjim ledjima rijesila teretanom i redovnim istezanjem (ostao je drugi problemcic sa donjim ledjima koji zbog pada od prije jedno 10g imam pri nekim pokretima, ali rijetko). bolove u ramenima i vratu, recimo, vjezbanjem uopste nisam bitnije umanjila, dok mi istezanje tu jako prija, i prije svega sto manje sjedenja za kompom. makar da nije dvocifren broj sati :Dstvarno bih morala da se disciplinujem i barem da se ne odmaram na kompjuteru, kad vec na njemu moram da radim. a koljeno sam bila sjebala i prije 2g kad sam krenula u teretanu, smirilo se poslije nekih mjesec dana i od tada do prije 3 dana nisam imala nikakav problem. sta mi bi sad, pojma nemam.
aflik_jeremija.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...