Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

To ti je odlican program. S tim sto nema razloga da oklevas sa mrtvim dizanjem, jer upravo ta vezba najbolje jaca donja ledja. Pocni sa malim tezinama i polagano povecavaj i to ti je to.E, da, naknadno se setih da je bukvalno isti program kao onaj sto sam naveo u jednom staaarom broju Flexa (iz neke 1995.) preporucio Dorian Yates nekom liku koji je trazio savet. Uz napomenu da je Dorian ubacio jos i listove i trbusnjake. Predlozio je 2 glavne serije po vezbi, 6-10 ponavljanja (za listove i trbusnjake malo vise, 12-20 ili tako nesto). Takodje, rekao je da bi 3 puta nedeljno moglo biti previse i kao bolje savetovao 2 puta. Nazalost, vec godinama ne znam gde mi je taj Flex (osnovano sumljam da mi ga je keva davno bacila :isuse:).

Link to comment

a zasto mi mrtvo dizanje (koje bi ocito trebalo nazvati "dizanjem mrtvaka") niko do sada nije uvrstio u semu, niti vidim ikog da ga radi u teretani? niti, koliko mi se cini, pomenuo do sada?

Link to comment

Zato sto su ti samoproklamovani strucnjaci i treneri vecinom imbecili. Isto vazi za posetioce teretana. Cast izuzecima.Ne kazem da je mrtvo dizanje obavezno, ali svi pravi autoriteti se slazu da bi trening trebalo da sadrzi jedan "full body pull". Da li je to neka varijanta mrtvog dizanja, ili power clean (nabacaj), ili high pull (isto kao nabacaj, samo bez poslednje faze), nije toliko bitno. Ali je mrtvo dizanje najmanje tehnicki zahtevno od svih tih vezbi.To su pokreti koji rade cela ledja i noge (ako govorimo o klasicnom mrtvom dizanju, sa savijenim nogama). Dodaj jos jednu push vezbu, npr. bench ili military press, i nista ti vise ni ne treba.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Dobar je ovaj Skywellness sto mi spomenuste, ali brate... 7 i po tisuca za mesec dana. Ne mogu. Ima sta jeftinije u centru, a pristojno. Isao bih dva puta nedeljno, jednom bazen, vise niti mogu niti hocu. Mozda one budzevine u Skadarskoj ipak nisu tako odbojne.

Link to comment

ma zovi skajvelnes, moguce da imaju neke promocije i ako ides u nepopularnim terminima isto ne kosta toliko. reci im tamo da bi isao dvaput nedeljno, imaju li neku ponudu. ako ces na zumba, sajkling, bodi nesto, joge i ostale grupne vezbe sto imaju to ti je 3500, ako imas snage mozes da ides svaki dan na dve-tri.

Link to comment

U teretanu u koju sam od nedavno krenuo dosta ljudi radi sa trenerima. Primetio sam da treneri vole da im vežu nekoliko različitih vežbi u seriju i onda to ponavljaju. Znači, ne rade vežbu jedan 3 x 10, nego rade vežbu jedan, dva i tri, pa opet jedan,dva i tri. S obzirom da su oni profiji, pretpostavljam da je tako bolje, ali ne znam zašto, pa ako bi neko mogao da me uputi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

samo da prijavim da dizem 75kg iz bendza, 8 puta. in your face zligli. miloguze, kolko treba da bih bio dobar, jos 120kg? e i pitanje- trener mi je u srbiji reko da radim 4x10-12 serije. to je, kontam, za definiciju, a 10-8-6 (sto sam pre radio) bi bilo za masu, jelda? ako da, vazi li to za sve grupe misica? tipa sise i ramena? to pitam jer neam uvek vremena za duge serije.i otkrio sam najbolji soundrack za trcanje i nordijsko skijanje. drugo radim uz mejdene, lagani dzoging uz madness*, sprint uz slayer, world painted blood. jebe kevu.*al tu imam problem, mahinalno iskrivim gornji deo tela u nazad, uz jos 2-3 ska pokreta. jebo me kst sa pocetka 90ih. kontam da misle da sam lud, il vezbam za klovna.

Link to comment
samo da prijavim da dizem 75kg iz bendza, 8 puta. in your face zligli. miloguze, kolko treba da bih bio dobar, jos 120kg? e i pitanje- trener mi je u srbiji reko da radim 4x10-12 serije. to je, kontam, za definiciju, a 10-8-6 (sto sam pre radio) bi bilo za masu, jelda? ako da, vazi li to za sve grupe misica? tipa sise i ramena? to pitam jer neam uvek vremena za duge serije.
Masa i definicija nemaju nikakve veze sa brojem ponavljanja. To je samo jedna od popularnih bodybuilding zabluda. Definicja nije nista drugo nego skidanje sala koje prekriva misic. A salo se ne moze eliministi nikakvim brojem ponavljanja, vec samo dijetom i kardio treningom. Dakle, da li ces dobiti masu ili definiciju zavisi samo od ishrane i ukupne potrosnje kalorija. Ja sad radim uglavnom serije od 15-20, pa i vise ponavljanja, a sve sam samo ne izdefinisan :lol:A sto se tice benca, nisi los, 8x75 znaci da sigurno mozes da podignes 90 jednom ili dva puta. Jos malo pa stotka. Nije hrdjavo za nekoliko meseci vezbanja. A kada dodjes do 100 kg, onda ti hvali jos samo 50 pa da dignes svoju tezinu :P
Link to comment
i otkrio sam najbolji soundrack za trcanje i nordijsko skijanje.
Podeli sa nama.Da li i po vašim teretanicama ne može da prođe trening da ne čujete bar jednom Loca people? Edited by halloween
Link to comment
Masa i definicija nemaju nikakve veze sa brojem ponavljanja. To je samo jedna od popularnih bodybuilding zabluda. Definicja nije nista drugo nego skidanje sala koje prekriva misic. A salo se ne moze eliministi nikakvim brojem ponavljanja, vec samo dijetom i kardio treningom. Dakle, da li ces dobiti masu ili definiciju zavisi samo od ishrane i ukupne potrosnje kalorija. Ja sad radim uglavnom serije od 15-20, pa i vise ponavljanja, a sve sam samo ne izdefinisan :lol:A sto se tice benca, nisi los, 8x75 znaci da sigurno mozes da podignes 90 jednom ili dva puta. Jos malo pa stotka. Nije hrdjavo za nekoliko meseci vezbanja. A kada dodjes do 100 kg, onda ti hvali jos samo 50 pa da dignes svoju tezinu :P
dobro, mythbusteru, sto nisi objasnio razliku izmedju 10-8-6 i 4x10-12 kad si tako pametan? to sam pitao. i zar ovo drugo ne trosi vise kalorija, dok veca tezina ne podstice rast misica?i kurac je to nekoliko meseci- godinu ipo vec vezbam. istina kuci, samo sa tegovima, koje sam mogo da nabudzim na max 30kg po komadu.
Podeli sa nama.Da li i po vašim teretanicama ne može da prođe trening da ne čujete bar jednom Loca people?
pa rekoh, mejdeni, madness, slayer. samo nesto mislim da nije bas za tebe -_-
Link to comment
pa rekoh, mejdeni, madness, slayer. samo nesto mislim da nije bas za tebe -_-
E nije, u pravu si, predomislila sam se. Ovih dana sam se iz preorijentisla na narodnjake, al se nadam da neće dugo potrajati, do kraja godine. Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...