Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Hehehe. Kod mene je situacija drugacija tj posto ja idem oko 3 sata obicno tad je anjmanja guzva i onda nema svih vrsta. Al imam jednog sto stavi neku smesnu tezinu i onda radi i vreci ko da dize 300 kila, uzasno iritirajuce.

Edited by Moća
Link to comment

@kampokei + 1 za skajvelnes. svod je nizak ali je sve u staklu i gleda na dunav i mnogo je lepo. i skupo. al ako ces na zumbe i jogu i nije toliko. zovni ih, oni uvek imaju neke promocije, nije bas da je neka navala tamo.

Link to comment

1 pitanje :pre cca mesec dana sam ponovo krenuo u teretanu, this time it's for real. E, sada, već neko vreme radim po tzv. početnom programu, tj. ne delim grupe mišića po danima, nego svakog dana radim sve grupe, sa manjim težinama i manje ponavljanja, čisto da malo uđem u formu.međutim, prošlo je mesec dana, još nisam odustao, pa bi mi trebao neki program.gde da ga jurim ?

Link to comment
Najbolje da iscimas nekog druga koji je duze u toj prici. Ako ne, bar napisi koliko puta nedeljno mozes tj. planiras da ides pa cemo cu ti mi smisliti neki program.
E ovako je pravilnije Zli -_-
Link to comment
Najbolje da iscimas nekog druga koji je duze u toj prici. Ako ne, bar napisi koliko puta nedeljno mozes tj. planiras da ides pa cemo ti mi smisliti neki program.
U poređenju sa mojim drugovima ja sam Ronnie Coleman lično.Plan je da idem 3 puta nedeljno, sa time što ću kada se prolepša vreme vreme verovatno ubaciti i trčanje/bicikl dva puta nedeljno.Cilj priče je da, pre svega, ojačam ramena i ruke, pošto su mi to najslabije tačke.
Link to comment

Ako ides 3 puta nedeljno, imas samo varijantu da radis dve grupe misica po treningu. To je skroz ok, mada ja vise volim da radim jednu grupu dnevno i da idem vise puta nedeljno, od 4 do 6, kako kad. Kasnije cu ti mozda napisati neke smernice, sad me nervira ovaj Vavrinka sto ne zavrsi ovog Japanca pa da uzmem lepo pare...

Link to comment
1 pitanje :pre cca mesec dana sam ponovo krenuo u teretanu, this time it's for real. E, sada, već neko vreme radim po tzv. početnom programu, tj. ne delim grupe mišića po danima, nego svakog dana radim sve grupe, sa manjim težinama i manje ponavljanja, čisto da malo uđem u formu.međutim, prošlo je mesec dana, još nisam odustao, pa bi mi trebao neki program.gde da ga jurim ?
U poređenju sa mojim drugovima ja sam Ronnie Coleman lično.Plan je da idem 3 puta nedeljno, sa time što ću kada se prolepša vreme vreme verovatno ubaciti i trčanje/bicikl dva puta nedeljno.Cilj priče je da, pre svega, ojačam ramena i ruke, pošto su mi to najslabije tačke.
Sasvim je OK da radis full body trening 3 puta nedeljno. Po jedna osnovna vezba za svaku misicnu grupu. Na primer:CucanjMrtvo dizanje (moze i stiff leg varijanta)BencVeslanje u pretklonuPotisak za ramenaStojeci pregibPotisak sa cela1-2 glavne serije po 8-12 ponavljanja.Ne nuzno tim redosledom i ne nuzno bas te vezbe, but you get the idea.Ovakav trening je bio standard do pre 40-50 godina, odnosno do pocetka masovne upotrebe steroda. Sa steroidima, dosli su split sistemi, milijardu vezbi i serija za svaki misic i ostala sranja. Pa tako imas klince od 60 kila, koji ne mogu da podignu svoju tezinu iz benca, a iz cucnja jos manje, ali uredno rade 4 vezbe po 4 serije za biceps. I cude se sto posle 2 godine i dalje imaju 60 kila.
Link to comment

E, ovo je i mene uvek interesovalo. Da li ima veci efekat ako se npr. tri puta nedeljno uradi 3 serije zgibova, u poredjenju sa jednonedeljnom rutinom za ledja gde se uradi 3x zgib, 3x row (slicno i za ostale grupe misica, pri full body workout-u)?

Link to comment
Sasvim je OK da radis full body trening 3 puta nedeljno. Po jedna osnovna vezba za svaku misicnu grupu. Na primer:CucanjMrtvo dizanje (moze i stiff leg varijanta)BencVeslanje u pretklonuPotisak za ramenaStojeci pregibPotisak sa cela1-2 glavne serije po 8-12 ponavljanja.Ne nuzno tim redosledom i ne nuzno bas te vezbe, but you get the idea.Ovakav trening je bio standard do pre 40-50 godina, odnosno do pocetka masovne upotrebe steroda. Sa steroidima, dosli su split sistemi, milijardu vezbi i serija za svaki misic i ostala sranja. Pa tako imas klince od 60 kila, koji ne mogu da podignu svoju tezinu iz benca, a iz cucnja jos manje, ali uredno rade 4 vezbe po 4 serije za biceps. I cude se sto posle 2 godine i dalje imaju 60 kila.
Manje više sam to i radio :Čučanj, listove, Bendž, stojeći pregib, potisak sa čela, potisak za ramena (bučicama ili sa šipkom), i lat mašina iza. Kasnije ću ubaciti i mrtvo dizanje, moram malo donja leđa da ojačam pre toga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...