Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

ja samo da izjavim da dizem vise od glija. molim da to neko zabelezi.
Ja nikad nisam bio zver na benchu pa ti to i nije neki uspeh. Kad vozdignes 200 kila na mrtvom, i to bez frke, i 175 na cucnju, onda mi se javi. dry.gif
Link to comment
jel istina da je benc vezba za pozere?
Da.
da, pravi mangupi rade samo mrtvo dizanje, benc je za medium level managere koji idu na fitnes...
+1
Ravni potisak sa bucicama ne bih bas racunao jer sam i ja tu radio mnogo ponavljanja sa najtezim koje imamo u teretani, a to su neke od ~35kg. Ti likovi koji su radili isto kao ja su na benchu dizali npr. 130 ili 150 a ja se patio sa 90, izgleda da to nema bas mnogo veze jedno s drugim.
Po mojoj proceni, bucice su 10-20% teze (tj, njihov zbir) nego sipka. Nema tu neke velike filozofije, tezina je tezina, samo sto su bucke zajebanije za kontrolu. Bice da je stvar u tome sto su ti likovi koji su dizali 130 ili 150 iz benca navikli na velike kilaze sa malim brojem ponavljanja, pa nisu bili tako dobri sa manjim tezinama na veci broj ponavljanja.
Link to comment
Ja nikad nisam bio zver na benchu pa ti to i nije neki uspeh. Kad vozdignes 200 kila na mrtvom, i to bez frke, i 175 na cucnju, onda mi se javi. dry.gif
ne razumijes- meni je sve uspeh. pre desetak godina sam iso u wellness centar (teretana tako prostacki zvuci), jedno 2 godine. od cega sam prvu godinu samo brljao nesto po spravama, bez seme. pre godinu dana sam opet poceo da vezbam kuci, nabavio klupicu i tegove. i sad opet krenuo u teretanu, prvenstveno jer imaju trcanje i nordijsko skijanje. sa tegovima samo ne bih nikad skino stomacinu. jbt, ja do sad nisam ni cuo za mrtvo dizanje. da mi ga je neko pre spomenuo, mislio bih da je to igrica gde ubijas zombije.
Link to comment
Ja nikad nisam bio zver na benchu pa ti to i nije neki uspeh. Kad vozdignes 200 kila na mrtvom, i to bez frke, i 175 na cucnju, onda mi se javi. dry.gif
Po nekim standardima, na bencu treba da se dize oko 60% onoga sto vuces na mrtvom dizanju. Znaci, ako si mogao da izbacis 120 iz benca, onda si u dobroj proporciji. Naravno, 5-10 kila gore ili dole je prihvatljivo, pogotovo ako si recimo visok i imas duge ruke, kao sto i jesi, pa ti onda mrtvo dizanje prirodno vise lezi od benca, gde su duge ruke hendikep.Meni je najbolje mrtvo dizanje bilo jedva 30% iznad benca :(Inace, neki standard za zver bi bio sledeci:Stojeci potisak (military press) - 1 x sopstvena tezinaBench - 1,5Cucanj - 2Deadlift - 2,5Sa ovim ciframa na poslednje tri vezbe niko se ne bi obrukao ni na jednom drug-free i raw (bez specijalne opreme) powerlifting takmicenju na svetu. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Kakvi ste vi ludaci, idite u kurac laugh.gifSto se tice tih brojki.. Military sam radio najvise sa 60kg x 6-8 ponavljanja, sto znaci da sam 1x mogao da gurnem mozda 70, eventualno 75. Bench mi je oduvek bio najslabija tacka ali sam prosle godine radio par puta sa 100kg, 4-5 ponavljanja solo i onda uz minimalnu pomoc jos 1-2, ali mislim da nikad nisam izbacio vise od 120 ili 125, vise se i ne secam zapravo. Cucanj i mrtvo nikad nisam forsirao a tu bas imam snage, tj. imao sam pre ove pauze. A ovo za visinu tj. duzinu itekako stoji posto primecujem da su svi ti jaci bencheri neki kratki i kratkoruki.Inace, mislim da se ovamo kod nas hemijom roka vise od 50% likova u teretani. Pre x godina je bilo strasno ako uzimas kreatin a sad si cudak ako ne uzimas neku zestinu. Metan i vinstrol najvise idu od ovih u tabletama, i nesto malo anadrol, a od indzekshna testosteron depo, deka, boldenon i jos neki. Vise nemam s kim da se poredim jer nema niko cist, jebote.

Link to comment
pusi kurac. sta, ja sad treba da dizem 165 iz bencha? jes ti normalan?il treba da spadnem na 42kg da bi bio zver :lol:
Ne, ti bi trebalo da dizes 225 iz benca
Link to comment

ciscenje snega, vrhunski trening! Hail.gifpre par dana otpala drska sa lopate za sneg, sada je drzim rukama... pa jos kad dodam malo tempo, nakon pola sata - raspad.jedino me komsija u prolazu malo cudno gledao. biggrin.gif

Link to comment
A jel idu na takmicenja ili uzimaju onako? Ti sto se gruvaju samo za sebe mi nisu jasni, trujes se da bi bio sta? Najjaci u teretani?Send from my cigla
Pa dvojica, trojica se takmice a ostalih milion uzimaju da bi se naduvali i imali vise snage.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...