Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ova arhiva Politikinog zabavnika, ona glavna, iz druge polovine 20. veka ne šljaka. Da ne pričamo da je sajt, vizuelno i tehnološki, iz kamenog doba veba. Ipak Zabavnik zaslužuje bolje.

 

Drugo, pre jedno dobrih 10 godina, najavljena je digitalna arhiva Politike Ekspres i posleratne Politike. Da li je ona završena, i ako jeste, zašto nije dostupna širokom građanstvu? Ako su već toliki Piroćanci, neka i naplaćuju pristup digitalnoj arhivi, samo neka je daju! Ako je istina da možeš da joj pristupiš samo iz Narodne biblioteke Srbije, to je kretenizam svoje vrste. Sve civilizovane države omogućile su pristup digitalnoj arhivi svojih kultnih novina, negde je besplatno, negde se naplaćuje. Neka korisnici biblioteke imaju besplatan pristup, a ostali neka plate, gde je tu problem? Ta arhiva bila bi interesantna kako naučnicima, studentima, tako i običnim ljudima kako u Srbiji tako i u inostranatvu ...

Edited by stoka
Link to comment
  • 4 months later...

Iz intervjua sa Branislavom Jakovljevićem, redovnim profesorom Univerziteta Stanford, Politika izbacila delove u kojima on kritički pominje pojedine predstavnika vlasti i govori o uspostavljanju hegemonije u društvenom i kulturnom životu u Srbiji. Objašnjeno mu je, kako navodi u intervjuu za Cenzolovku, da onaj ko daje intervju za Politiku „treba da zna šta može da kaže“

Link to comment
Iz intervjua sa Branislavom Jakovljevićem, redovnim profesorom Univerziteta Stanford, Politika izbacila delove u kojima on kritički pominje pojedine predstavnika vlasti i govori o uspostavljanju hegemonije u društvenom i kulturnom životu u Srbiji. Objašnjeno mu je, kako navodi u intervjuu za Cenzolovku, da onaj ko daje intervju za Politiku „treba da zna šta može da kaže“
Jesam li ja nešto propustio ili se ovde ne spominje ime urednice kulturnog dodatka sa kojom je on komunicirao?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Da, dobro primećeno, ni urednice ni novinarke koja je radila intervju...
Mislim onaj Rakić je glodur, to je jedan nesretnik kome je nesretnim sticajem okolnosti upala sekira u med.
Čovek je služio za sprdnju među kolegama...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 2 weeks later...

čuo juče da štamparija politika duguje radnicima tri plate

:isuse:

 

jbt štamparija koja je mogla da izbaci 20+ mil štampe mesečno, da ne kažem najveća po kapacitetu u sfrjot

 


 

ako je za utehu niko moj više nema veze sa tom firmom, a “othranilo nas je tih osam slova”

 

žao mi do neba

Link to comment
čuo juče da štamparija politika duguje radnicima tri plate
:isuse:
 
jbt štamparija koja je mogla da izbaci 20+ mil štampe mesečno, da ne kažem najveća po kapacitetu u sfrjot
 

 
ako je za utehu niko moj više nema veze sa tom firmom, a “othranilo nas je tih osam slova”
 
žao mi do neba
Ehhh javio mi se jedan "doajen" da nam čestita NG, i rekao da je skoro, posle 8 godina otišao u zgradu da se prošeta i rekao:
Tamo bre nema nikoga više...
To je to...

Ko zna šta je u Krnjači i ostalo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
zgradu je još hadži dragan istapijao kod ljube šiptara
Pa da... Sad je tamo i Telekom itd.
Kaže mi čovek da je tražio desk i tražio i tražio...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...