Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

Jedem zeleni kari i ladim ovo:hinano-tahiti-166.jpgNemrem dočekat.edit: juče u FR kupih pun kurac egzotičnih piva i nekih iz lokalnih mikropivara sa severa FR, plus obnovih zalihe Paulanera kog ovde nema. Na to još par hektolitara vina. Ćerati karavan i nije tako loše.

Edited by dig_chohano
Link to comment

ajd ovde da pitamjel ima neko iskustva sa pravljenjem salepa? dobio sam limitiranu kolicinu, nesto kopam po netu ali ne bih da userem jer je kolicina, je li, limitirana. i ima li toga negde za popit u nas?

Link to comment

odnosi salep/mleko? na netu sam video neke turske verzije gdi se dodaje i starch i vanilla i ono, prave na litar mleka. u ovoj tvojoj kasicica salepa na solju mleka? ne dodajem secer?

Link to comment
Ne vidim kako mozes da useres, lako se sprema. U zagrejanu dzezvu sunes kasiku salepa, prelijes polako mlekom i sve vreme mesas na laganoj vatri. Skines sa vatre kad provri, sipas u solju i pospes odozgo cimetom. Oprez: salep je vreo kao Scepinjov dah za Bajkovim vratom. Jedi kasikom dok se malo ne ohladi, inace neces osecati jezik do kraja dana.Ako useres, javi, donece ti Mustafa novu kolicinu.E da: salep se ranije prodavao u Makedoniji u kesicama Vitaminke ili Alkaloida, ne secam se vise. Taj salep je cist i bolji je od turskog koji se cesto prodaje isecen secerom u prahu.
:Hail: jedan od ukusa mladostimoja pokojna baba, iz Gostivara rodom, išla je kod nekih Albanaca na Bajloni pijac po salep, specijalno su za nju donosili jednom mesečno iz zavičaja... e Minka, Minka, bog ti dao u raju naselje.
Link to comment

Našao ovo zaboravljeno u dubini regala, ne sećam se ni ukusa sećam se samo da su mi to spakovali prijatelji danci kad sam napuštao Kobenhavn...6df5004b-c903-b7f3.jpgsent from fotelja by tuktuk

Link to comment
Aha, onda nije ni cudo sto sam promasio. Kakav salep prodaju, cist ili secen? Kako ti spravljas napitak, Dabrovicu?
To je nekakav turski sahlep. Bojim se da je malo presečen, ali je vrlo ukusan. Spravljam sa vrelim mlekom, medom i cimetom, no kako ću. Zimi leči i grlo i dušu.
Link to comment
woodford-reserve-shot.jpgdo pre nekih sat vremena... jbt, na ovo bih se mogao navuci i umreti srecan.
Picko.
Uzo jabuku, eno je u frizideru. Sad cu da natocim jedan Jameson, cisto da ostanem fensi.
Picko.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...