Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

ta bazična, litarska tikvešava vina su listom mamojebi za novac. prava lagana, sveža letnja vina. pazi samo na berbe, da nije štek iz Đuro Import diskonta od pre 4 godine.

probaj smederevku

Link to comment

kakva bre zilavka, cepaj smederevku

litrenjak na improvizovanom slepom testu u durmitoru pre jedno dve godine tuko jednu razvikanu istarsku malvaziju sa omjerom cene x6

Link to comment

da, ja sam do sada nekako izbegavala te tikves litarke iz,juce sam shvatila, potpuno iracionalnog razloga-gadna mi je ambalaza :(

uvek sam,zbog toga pre birala stobi..ali juce nisu imali stobi u loklanom podrumu pica i eto otkrica :p

Link to comment

Kad ste već kod smederevke, jel probao neko Jeremićev Duet (kupaža smederevke i sovinjona, 50%-50%)...

Nije baš jeftinoća kao litarski Tikveš, ali u Merkatoru je malo jače od 400 din, navojni čep.  

Odlično vino, telo i kiseline smederevke a arome sovinjona.

Link to comment

cudno je meni, coveku koji se ne razume, niti voli vino. ovde ljudi (koji piju vino) pricaju da je sveto (skopska pivara) unistila tikves i njihova vina. zato mi je cudno da ivy, banatjanin i gazza hvale tikvesova vina. ja normalno, kao pravi komita, vise volim lozovu rakiju - ali to sam samo ja. :D

Link to comment

vidi, nemam neko visoko mišljenje o sveti i njegovim satelitima, kao ni njhovom odnosu prema kapitalu i ljudima posebno...

 

ali što se tiče vina, naprosto, kad iz olupanog betonskog tanka sa otvorenom fermentacijom i pokrivljenih ubuđalih drvenih buradi pređeš na inoks, kontrolisanu temperaturu, nove barike, reparirane velike bačve i dovedeš prave enologe umesto tehnologa pred penzijom i Kambija da ti bude konsultatnt, onda nije čudo i da napraviš vino kako treba.

Edited by banatjanin
Link to comment

cena kvalitet u osovnim kvalitativnim linijama im imaju odličan odnos, mislim na bela vina i roze u staklenoj litri - nisu presumporisana, nema problema sa redukcijom, sveža su i nema oksidacije - što je sve listom slučaj sa 90% masovnim industrijskih vina kod nas.

 

osim toga, imaju i premijum linije sa nekim ultra dobrim vinima, baš svetske klase, recimo ona crvena Bela Voda kupaža koja je na nivou znatno skupljih vina južne Rone (liče stilski, zato sa tim poredim)

Link to comment

8Zh2KmA.jpg

 

Navukao sam se zadnji dana,sta cu.Zaista izvrsna sljivka,12 godina stara  a boca punjena 2000.-te.

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...