Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

sok od zove i jagode...kupila u auchanu u temisvaru sirup od zove bez secera, sa malo maltoze i ne znam cega jos /prekrili su nalepnicom na rumunskom prevod deklaracije koja je na nemackom, pa sam samo videla da ima 0% secera, i da jedna casa ima 6Kkal, sto mi govori da nije sa fruktozom, kao sto je kod nas slucaj kad napisu da je nesto bez secera/

odlican je sokic i bas sam se obradovala da mogu neku varijantu zove da koristim, jer mi je to omiljeni ukus a bas ga dugo nisam pila /zbog secera/

Link to comment

sok od zove i jagode...kupila u auchanu u temisvaru sirup od zove bez secera, sa malo maltoze i ne znam cega jos /prekrili su nalepnicom na rumunskom prevod deklaracije koja je na nemackom, pa sam samo videla da ima 0% secera, i da jedna casa ima 6Kkal, sto mi govori da nije sa fruktozom, kao sto je kod nas slucaj kad napisu da je nesto bez secera/

odlican je sokic i bas sam se obradovala da mogu neku varijantu zove da koristim, jer mi je to omiljeni ukus a bas ga dugo nisam pila /zbog secera/

 

 

prave zene na lchf sok od zove sa stevijom..nemam pojma,samo kazem

 

edit

 

U prokuhanu mlaku vodu ,u kojoj si prethodno prokuhala steviju (najbolje suho lišće) dodaš na 12 sati cvjetove bazge (na hladnom neka stoji). Ja stavim na litru vode oko 5 cvjetova jer volim intenzivnu aromu. Kad to tako odstoji, procijediš kroz finu gazu i dodaješ limunske kiseline da ti bude ukusno. Sipaš u flaše i u podrum. Ovako napravljena bazga može komotno stajati do 3 godine a da bude jednako ukusna kao i prvi dan.

 

 

 

:prokuha se samo voda i stevija, a onda se u mlaku vodu stave uvenuli cvijetovi bazge. stavljala sam troduplu mjeru cvijeta u odnosu na šećernu varijantu i na koncu limunsku kiselinu.

 

 

 

http://www.coolinarika.com/recept/sok-od-bazge-bez-secera/

Edited by ivy
Link to comment

a vidi i ti moje pitanje ima li jos zove ;-) 

a, hvala na receptu i kao sto rekoh, ako je jos ima, sutra cu je nabrati i napraviti sirup...

Link to comment

e nemam pojma da li jos ima zove,ja nisam videla vise ali nije isto na svim podnebljima

 

kazu zene da to bude nesto izmedju soka i sirupa,da se razredjivati ali u vecem omeru,kazu pola sok- pola voda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...