Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

 

Probas, prospes, i napravis pravi juznjacki mint julep, kad se trujes na verandi bar da ti bude lepo.

:D

 

jel može ovo sa southern comfort? ostalo na dnu flaše. 

 

nd: tikveš smederevka i minakva, odnos 1:2. milina. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Skuvas prejak crni caj, recimo duplo jaci nego normalno. Stavis gomilu secera, isto duplo vise nego normalno. Ostavis da se ohladi, idealno preko noci. 

Sipas preko gomile leda, dodas kriske lajma, limuna, mozda i grancicu nane ako imas.

 

Probas, prospes, i napravis pravi juznjacki mint julep, kad se trujes na verandi bar da ti bude lepo.

 

handsome-senior-southern-gentleman-white

 

Much obliged!

Link to comment

bowmore black rock

single malt sa islay ostrva ali od ove moderne sorte, sherry cask zrenje

nisam znao taj moment kada sam ga kupovao, priznajem vodila me best buy cena na fra aerodromu od 38.50 evra, snizenje sa muckih 57e...

ali je zapravo dobra kupovina i dobar izbor, mada bih ruku na srce za totalno zadovoljstvo voleo da je aroma dima od treseta jos jaca - kome su ardbeg i laphroig benchmark za nadimljenost, ovo nece sasvim proci. ko voli lagavulin 12, onda neka slobodno kupi ako naleti na dobru cenu.

primarni utisak je neobicna kombinacija dima od treseta i nadimljenosti bureta. sekundarni utisak je karamela, sladak je toliko da vec polako bezi iz tipicnih islay okvira, ali zbog treceg utiska zapravo ne smeta - a to je cudna mineralnost koja podseca na more i stene, verujem da se zato i zove black rock. negde par minuta nakon poslednjeg gutljaja, na jeziku se pojavljuje slanost, kao da ste na moru. negde u tom trouglu izmedju slatkog, slanog i odimljenog mislim da je moguce da se nadje nesto sto ce vecini single malt freakova odraditi posao, a last but not least, za 38,50e ovo je stvarno best buy.

 

ako mogu da uporedim sa drugim maltovima koji su sazrevali u bacvama za slatka vina, ovo je bolji viski od glenmorangie nectar d'or iz sauternes burica, koji je previse pretenciozan, a ni ona druga edicija iz iste destilerije, samo sazrela u sherry cask mi nije bila mnogo bolja. ovo je vise malt za muskarce od toga. inace je tipicno strejt za ovakva zrenja, 40%, filtriran I ne treba mu voda. inace je bowmore prva destilerija sa islay ostrva koja je dobila cagu od kraljice da sme da truje pucanstvo i dan danas ima following zbog toga, iako realno nije na glasu kao top liga.

4ecbd660fc39e03e8d2b49f44d95a9ed.jpg84f2cb6e81d3fa5586de34097dd02c0c.jpg9436e8e80aeac30050a0c2dd3779eccc.jpg

Edited by yolo
Link to comment

blizi lagavulinu, manje nadimljen od laphroiga. to je prvi utisak posto mene i dalje najvise vozi nadimljenost kod islay maltova. sad, sve zavisi od cene. realno ako mozes za slicne pare da kupis neki laphroig ili ardbeg onda nema dileme.

Link to comment

dobio iz srbije dve flase rakije.

kupovane na brzinu tako da nisu proverene domace.

zapala nas rakija marojevic iz kajsije i dunje.

 

pijuckam kajsiju par dana, ali nije to to. vidim zena mi isto kaze, a nije nam strano da se zakacimo oko podele rakije kada zaluta neka dobra flasa. da bi mi oprostila sto sam popio "njenu" flasu jabuke za rodjenje prvog deteta, morao sam da vijam istog domacina i vracam sa kamatom. 

 

htedoh pitati kako se kotiraju te rakije marojevica? da nismo mi malo zastranili sa ukusima na dalekom istoku?

 

ovu islay opciju cu verovatno da probam u nekom baru kad je yolo vec fino opisao. bas sam se zazeleo mora. za kupovinu je rano, DF kvota od dve flase po boarding pass-u je za sada rezervisana za laphroig ili jermenski konjak. da kupujem u lkalu ne pada mi na pamet, ovde deru cene za uvozna pica ko da je norveska

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...