Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

neki koktel the laurel royal dock navy strenght gin, salers aperitif, lemon, simple syrup, peuchaud's bitter 

  •  

znaci, osim dzin, limuna i sirup...ostalo nemam pojma sta je, ali je vrlo ukusno i jako bilo....medjutim ono sto me je bas iznenadilo i zaljubila sam se na prvi pogled jeste kocka leda koju pre nikad nisam videla i zove se collins glass ice cube. za oko cist hedonizam :) 

 

Link to comment

pa kolika je akciza na alkohol u srbiji???

 

evo, bas juce sam obisao prodavnice alkohola i povece supermarkete.

 

dakle, glenlivet 12 je oko 2000 denara (sto je nesto manje od 35 evra), glenmorangie je 2200 (manje - vise isto). za tu lovu, u nedostatka islay grupe, nalbolje opcije. toliko kosta u bowmore 12, koji je isto islay single malt, a iz nekog razloga ga nikad nisam probao.... pa ako neko ima iskustvo, neka napise.

 

scapa i macalan su 20 evra skuplji, a meni se manje dopadaju.

sunac mi jebem, bio u mkd prošli vikend, aukurac :o

 

ali zato se ljušte flajke domaće žolte

Link to comment

i tata bi sine. jel sa nekog aerodroma? nikka je navodno penetrirala u neke DFS, mada se sa nekih vec i povukla (tel aviv). ako jeste, pomoci cemo im da prezive.

 

pitanje - gde su u bgd najnize cene za gin u radnjama? treba neki vulgaris za GT, tipa gordons ili nesto malo bolje - bombay saphire npr.

 

naravno, ako je neko dobio flajku na poklon a ne voli dzin, nudim u zamenu nesto iz bogate kolekcije nezeljenih viskija (vulgaris / ballantines i slicno), konjaka (kurvoazije) i slicnih napijata koje trenutno ne konzumiram.

Edited by yolo
Link to comment

i tata bi sine. jel sa nekog aerodroma? nikka je navodno penetrirala u neke DFS, mada se sa nekih vec i povukla (tel aviv). ako jeste, pomoci cemo im da prezive.

 

 

yep, sa Kastrupa CPH. bilo je 5-6 Nikkinih u ponudi ali su neki dripci zajahali japanca zaduženog za pitanja pa sam uzeo naslepo. nadam se da će opstati.

 

ispravka, imaju ovih 5: https://shop.cph.dk/en-gb/search/?q=whisky&a=30&p=1&s=0&fa=countryoforigin%3ajapan

Link to comment

yep, sa Kastrupa CPH. bilo je 5-6 Nikkinih u ponudi ali su neki dripci zajahali japanca zaduženog za pitanja pa sam uzeo naslepo. nadam se da će opstati.

 

ispravka, imaju ovih 5: https://shop.cph.dk/en-gb/search/?q=whisky&a=30&p=1&s=0&fa=countryoforigin%3ajapan

 

pa ovo je dojaja vest. ne znam da li je nikka u medjuvremenu postala deo nekog od ovih konglomerata (allied domecq etc) koji imaju garantovanu penetraciju u DFS sisteme ali sta god da je, ulepsao si mi vece. idem sredinom maja u frankfurt pa cu videti da li se tamo nesto promenilo od poslednje posete. 

 

malo sam bacio pogled na netu, taj nikka yoichi ima raznih pizdarija u rangu od 50 pa do 350e. a yoichi je mesto na hokaidu gde su napravili destileriju jer ih je najvise podsetilo na skotske planine. ako nije tajna koliko te je dosla tvoja flasa?

Link to comment

a422e242f27e4454bb93b970604a36bc.jpg

 

Savio sam sam pola flaše+ za rucak. Lepo oporo vino [emoji2]

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 4 weeks later...

Како се прави јужњачки ледени чај? Онај што пију у смирај дана седећи на веранди.

Link to comment

Mala pomoc za neukog...

Moram da odem do Rode sad nakon posla, da uzmem neki pjenusac™. Dam iljadu, koji dinar gore dole.

Sta sam video - Martini prosecco, Borgoluce, JP Chenet, Freixenet. Svi su tu cenovno.

Kupujem koji?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Mala pomoc za neukog...

Moram da odem do Rode sad nakon posla, da uzmem neki pjenusac™. Dam iljadu, koji dinar gore dole.

Sta sam video - Martini prosecco, Borgoluce, JP Chenet, Freixenet. Svi su tu cenovno.

Kupujem koji?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Како се прави јужњачки ледени чај? Онај што пију у смирај дана седећи на веранди.

 

Skuvas prejak crni caj, recimo duplo jaci nego normalno. Stavis gomilu secera, isto duplo vise nego normalno. Ostavis da se ohladi, idealno preko noci. 

Sipas preko gomile leda, dodas kriske lajma, limuna, mozda i grancicu nane ako imas.

 

Probas, prospes, i napravis pravi juznjacki mint julep, kad se trujes na verandi bar da ti bude lepo.

Link to comment

Mala pomoc za neukog...

Moram da odem do Rode sad nakon posla, da uzmem neki pjenusac™. Dam iljadu, koji dinar gore dole.

Sta sam video - Martini prosecco, Borgoluce, JP Chenet, Freixenet. Svi su tu cenovno.

Kupujem koji?

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Freixenet

Link to comment

A jos gledam sa tapatoka sta je cutura napisao... ne vidi se bold.

 

Uzeo. Taj mi je i jedini bio poznat od nabrojanih. Tnx obojici ;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...