Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

lagavulin 16-tica.

 

opak mamojeb. nadimljen ali ne i predimljen (i u tom smislu laksi od laphroiga), suv ko barut, lagano klizi niz grlo. 43% ali svejedno, kocka leda ili par kapi vode dosta doprinose oslobadjanju aroma - vanila, suvo voce, dim.

 

moracu da ispitam koliko ovo kosta kod nas, vidim da je UK cena preko 50 funti. realno, s obzirom da sam se navukao na extremno nadimljeni laphroig, ovo bi mi bilo no.2 dosadasnjih single malt iskustava ali lako mogu da zamislim da se mnogima i vise svidja.

Link to comment

lagavulin 16-tica.

 

opak mamojeb. nadimljen ali ne i predimljen (i u tom smislu laksi od laphroiga), suv ko barut, lagano klizi niz grlo. 43% ali svejedno, kocka leda ili par kapi vode dosta doprinose oslobadjanju aroma - vanila, suvo voce, dim.

 

moracu da ispitam koliko ovo kosta kod nas, vidim da je UK cena preko 50 funti. realno, s obzirom da sam se navukao na extremno nadimljeni laphroig, ovo bi mi bilo no.2 dosadasnjih single malt iskustava ali lako mogu da zamislim da se mnogima i vise svidja. 

 

 

Najbolji scoth za te pare, po meni. Ovde ga nema vec vise od godinu dana. Kad se nalazio bio je u cenovnom rangu glenliveta 12, laphroiga i sl.  

 

Oko 40 eura za 0.7l flasu. 

Edited by mandingo
Link to comment

litar ili 0.7? 

 

mislim da je 0.7, nisam obratio paznju na taj detalj ali pretpostavljam da je isto pakovanje kao ovo koje sam onomad pio, a to je bilo 0.7

 

pazi ovo je lagavulin 16 (a ne 12), on je u free shopu u engleskoj 50 funti, to je sad 65e, tako da je ova cena jos OK.

Edited by yolo
Link to comment

glenlivet 12 nije skup, ispod 4000. glenmorangie osnovni je malo vise od toga, recimo mozda 5000. mogu sutra tacne cene da ujurim, glenlivet je tacna jer ga cesto vidjam.

Link to comment

I pomorandza sa pulpom je bruka. Samo grejp i pomorandza postoje?

 

edit:

 

dostupan u dva ukusa (narandža i crveni grejpfrut)

 

Valjda ce vremenom prosiriti ponudu.

Edited by katamaran
Link to comment

To je cena za Lagavulin 0.7, koliko znam litarskog na tržištu kod nas nikada nije ni bilo. Jedino što ga malo ima pa ga malo nema i tako u krug.

Može se naći na par veb sajtova poznatijih vinoteka u gradu.
 

Link to comment

pa kolika je akciza na alkohol u srbiji???

 

evo, bas juce sam obisao prodavnice alkohola i povece supermarkete.

 

dakle, glenlivet 12 je oko 2000 denara (sto je nesto manje od 35 evra), glenmorangie je 2200 (manje - vise isto). za tu lovu, u nedostatka islay grupe, nalbolje opcije. toliko kosta u bowmore 12, koji je isto islay single malt, a iz nekog razloga ga nikad nisam probao.... pa ako neko ima iskustvo, neka napise.

 

scapa i macalan su 20 evra skuplji, a meni se manje dopadaju.

Edited by mandingo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...