Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

bulleit mi je omiljeni, ovaj eagle ne znam, a ni blanton's. 

 

Nemas pojma sta propustas.  Blanton's obavezno probaj, ne znam gde zivis i koliko ga je tesko naci tamo, ali recimo kod mene u NC je do skoro bilo vrlo lako naci ga u svim ABC (state run liquor stores) radnjama.  Sad je malo teze, jer su ga dobro ispromovisali u onoj seriji Justified, pa se raja popalila i sad ide kao alva iako je oko $55 za flasu.

Link to comment

billecart salmon

brute blanc de blancs

 

jbga, pored ovoga covek nema nikakvog razloga da pije belo vino

samo da ima para da tankira ovaj billecart redovno i to je to....

 

 

billecart-salmon-blanc-de-blancs-brut.jp

Link to comment

jeftinije je u srbiji a i uvoze drugari pa se provuce neka flasa ispod zita. mnogo je dobro. ako treba da se plati, jab ovo pre platio nego pivkana 2100 din. ozbiljna gudra, class A po svakom kriterijumu.

Link to comment

Mogao bih za da se častim da se eventualno protegnem do Billecart-Salmon Brut Reserve, to je ovde oko 56 baka. (I to mi je na nos, ali 'ajd za ponekad...) To je isto kao Veuve Clicquot, koji bih uvek rado uživao. Sećam se sa setom cene toga u Francuskoj... Deru nas ovde, vidim da je čak i u USA skoro duplo jeftinije u njihovim dolarima.

Link to comment

BS brut reserve je u srbiji 35e u veleprodaji, a u restoranu uvoznika samo malo iznad te cene (cini mi se oko 5000din), tako da se to najvise isplati cirkati umesto raznih budalastih srpskih tamjanika i sardonea, hrvatskih posipa i slicnih luzeraja. ne kupam se ja u tome, prosto sam nabazdaren da pijem skromno i korektno, kakvi god bili zakljucci na osnovu toga kako pisem ovde, ali je ovaj billecart ozbiljan sex od pjenusavca za te pare i nemam se problem castiti 2-3x godisnje kada je okazion. isto i BS brut rose, slicna je cena a sampanj je vrhunski. sreca da srpski seljaci i dalje padaju na glupe fore pa je ovo neprovaljeno, vataju se za opsta mesta, roknuo bi se da moram da uzivam u istom picu koje pije estrada i televizija.

 

delim sentiment za veuve, to je slicna sorta kao ovo. ranije sam kada je firma slala na sluzbene puteve imao obicaj da castim zenu i sebe bocom iz DFS, isto je bilo oko 35e ali to je sada vec ozbiljan past tense...

Link to comment

BS je ozbiljno dobar, meni posebno interesantan taj BdB, ali ne dopada se baš svima koji vole Šampanju.

ipak ne kapiram zašto porediš ostala vina sa tim, to je potpuno druga kategorija. mislim, to što je yellow fin tuna steak vrhunska klopa, ne znači da se odričem ovčije pljeskavice u Nišu ili pice u Guliju. tako nekako...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...