Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

Ja najcesce kupujem upravo Juru. Skoro sam pio u kafani neki single malt Scapa, dopao mi se, lagan, ne previse dimljen.

Njega ima ovde po hipermarketima, bila jaka cena a onda ulovim neki sumanuti popust!
Link to comment

Osecaj se pozvanim na tejsting ovog QA Cask modela, koji nije do kraja reprezentativan ali ces imati neku sliku. Manje je nadimljen ali je nadimljen, manji je % alkohola ali ga ima dovoljno da ne primetis da nesto fali sem sto nema jako prisustva evaporiranog alkohola u casi cim sipas, dalje - filtriran je. Po poznavaocima, sem tog tweakovanja ukusa kombinacijom blaze nadimljenosti i arome drveta u kome se desava drugo zrenje (americki hrast), sve ostalo je minus.

 

Full size Laphroig verovatno moze biti samo bolji. Davno sam pio oridjidji i bio mi je na generalno napadnijoj strani single maltova od onoga sto mi danas radi pod stare dane ali verujem da ce se i vrhovni forumski poglavar single malt sekte drug Host sloziti oko presude: recimo da bi preporuka bila da probas da nadjes ili idealno Quarter Cask, koji je navodno spektakularno uspesan i napravio je ozbiljan zaokret u politici kuce ka citavoj liniji boca koje su tretirane drvetom radikalnije od originala  ili klasicnu 10-ku, za ocekivati je (i tako svi pisu) da su jos bolji. Dokle mozes finansijski da dobacis.

 

Inace s obzirom da je sada Jim Beam vlasnik Laphroiga, verovatno da se sve to moze naci kod nas i ne verujem da su neke cene besnije od DFS.

Edited by yolo
Link to comment

kada pomenu lagavulin, video sam neki u maxiju na cvetnom trgu po nekoj ceni koja mi se ucinila dosta nerealnom, da li bese 3000 ili 4000 din

 

Idem sutra ujutro po ovo, ako nema najebo si

Link to comment

Idem sutra ujutro po ovo, ako nema najebo si

 

 

ne preuzimam odgovornost ako je bila promo cena za nedelju 24.11-30.11  :lolol:

 

sad mi se malo muti u glavi, moze biti i da je bio talisker a ne lagavulin ali videces uostalom, neki top malt jeste... stoji na onom bocnom (kracem) delu police sa alkoholima, gde su akcije, bio je u sredini - kartonska cetvrtasta kutija.

Link to comment

Idem sutra ujutro po ovo, ako nema najebo si

 

 

spasen sam, prosao sad i video talisker 12 za 3920din 0.7l boca.... mada je definitivno onda bio lagavulin neki posto kutija izgleda bitno drugacije.... medjutim par stotina metara dalje u njegosevoj preko puta arome ona prodavnica vina cokolada maslinovo ulja i zestine ima dosta jak izbor single maltova i nekoliko finih stvari u istoj klasi cene, imaju isti taj talisker za cini mi se 100 kinti manje plus laphroig select (ne znam sta je, ne pise godiste, pominje se samo neki oak cask na flasi) za 3800, za istu cenu glenmorangie bazicni, a za jos manje para ballantines single malt 12 (cini mi se 3200).... i naravno boga oca u rasponu od 4000 do 25000 din, mozes birati (recimo imaju full asortiman glenomorangija ovih raznih cask varijeteta, onda 3-4 ardbega, scapu, highland park itd itd) ja bi se svakako tamo zaputio, glupo kupovati tako fino pice u dragstoru, odavde ces svakako izaci sa nekom lepom flajkom.

 

edit / laphroig select je ovo, deluje zanimljivo narocito za tu cenu - u engleskoj je na diskauntu 25 funti, to je tacno ovih 3800 din. nice:=)

http://www.masterofmalt.com/whiskies/laphroaig-/laphroaig-select-whisky/

Edited by yolo
Link to comment

Ne znam ni sam, putujem uskoro u UK, pa ću pogledasti možda tamo nešto što je na popustu od ovoga što se nabrojali.

 

Hvala u svakom slučaju.

 

P&R0305.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...