Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

@ amelija i rennekod njihovih crvenih vina samo gađajte godišta od 2009. naovamoto rade Cambie i Stojaković, cela SS crvena serija su puna, alkoholna i ekstraktvina vina, izraziro sortna. vrlo malo ili ništa drvetahit je merlo iz 2010. godine, kao i vranac ali on je nenabavljiv

Brunello je italijanski ekvivalent francuske apelacije chateauneuf du pape(dolina Rhone).Brunello vina se smatraju medju najskuplja i najcenjenija vina Toskane,odnosno Italije.Mislim da se ne mogu naci jeftinija od 20 evrica u samoj Toskani.
odakle ti ovo, leba ti?nema veze jedno s drugim nikakve.Brunelo - sorta je samo sanđoveze, odnosno lokalni klon sanđoveze groso (a koji u Monalčinu zovu brunelo).CDP - može 13 sorti, od kojih skoro uvek u kupaži grenaš, sira i muverdr.druga klima, drugo tlo, druga tradicija u vinifikaciji...i napokon, brunelo za 20 evra i ispod, i ako nađeš, ne kupuj. dobar brunelo nema jeftin.za te pare bolje uzmi rosso di montalcino.
Link to comment
@ amelija i rennekod njihovih crvenih vina samo gađajte godišta od 2009. naovamoto rade Cambie i Stojaković, cela SS crvena serija su puna, alkoholna i ekstraktvina vina, izraziro sortna. vrlo malo ili ništa drvetahit je merlo iz 2010. godine, kao i vranac ali on je nenabavljivodakle ti ovo, leba ti?nema veze jedno s drugim nikakve.Brunelo - sorta je samo sanđoveze, odnosno lokalni klon sanđoveze groso (a koji u Monalčinu zovu brunelo).CDP - može 13 sorti, od kojih skoro uvek u kupaži grenaš, sira i muverdr.druga klima, drugo tlo, druga tradicija u vinifikaciji...i napokon, brunelo za 20 evra i ispod, i ako nađeš, ne kupuj. dobar brunelo nema jeftin.za te pare bolje uzmi rosso di montalcino.
Mislim da me nisi najbolje razumeo.Slicnost sa chateauneuf du pape je ta da su brunello i chateauneuf dve apelacije koje se izdvajaju kvalitetom i cenom ;)
Link to comment

sveže cedjeni sok od šargarepe,grejpa,cvekle i djumbira...stavila sam malo više djumbira pa malo pecka za grlo i lepo greje,obožavam

Edited by ivy
Link to comment
oko 700 kinte u merkatoru, meni odličan, banaćanin će više znati da ti kaže ;)
@ amelija i rennekod njihovih crvenih vina samo gađajte godišta od 2009. naovamoto rade Cambie i Stojaković, cela SS crvena serija su puna, alkoholna i ekstraktvina vina, izraziro sortna. vrlo malo ili ništa drvetahit je merlo iz 2010. godine, kao i vranac ali on je nenabavljiv
fala :)nego, a ima li ga još negde ili samo u Merkatoru?nisam sigurna da ću uspeti da stignem do tamo ovog puta
Link to comment
  • 2 weeks later...
sveže cedjeni sok od šargarepe,grejpa,cvekle i djumbira...stavila sam malo više djumbira pa malo pecka za grlo i lepo greje,obožavam
ja to tako svakog dana ,uvek isto :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...