Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

sta je podloga, roze ili belo?¿ jel stvarno valja, nemoj da bacam vino.
podloga je belo, mada mislim da bi prosao i roze, ne vidim sto ne bi.danas sam apgrejdovao vino na tikvesovu smederevku, i utisak jos bolji, odlicno letnje pice.ali pozor, 2 velike case i betonira noge, horizontala sasvim izvesna. najkasnije posle trece case. kampari ima dosta alkohola, cini mi se 25%. sporije ide sa aperolom (11%) ko moze da trpi to koliko je sladak. meni trenutno vise prija kampari gorcina.odlicno je i sa negroni bitterom, ko ima supply, ja nazalost ne.edit: nisam nista novo izmislio: Classic Italian cocktail: BiciclettaApparently named after elderly men who would swerve all over the road on their way home after a few too many drinks at the bar, the Bicicletta is another classy way to begin a meal, this time making a long drink from the local wines and spirits.Ingredients2 oz. Campari liqueur2 oz. dry white wine (Pinot Grigio would be perfect)Club sodaMethodPour the spirits into a tall glass with ice cubes and top with club soda. Garnish with a slice of lemon.Read more: http://www.askmen.com/fine_living/wine_dine_archive_300/362b_classic-italian-cocktails.html#ixzz247RTuOPq Edited by gazza1
Link to comment

Sviđa mi se ovo tvoje, probaće se u najskorije vreme. Btw, sad su mi nešto jasnije one jebade sa Onyxom, ko zna kako si silovao nedužnu makinu.

Edited by henrik larsson
Link to comment
  • 2 weeks later...

neće moći. bevanda je - ako misliš na mešavinu vode i vina karakterističnu za Dalmaciju - mešavina crvenog vina i vode.pošip je belo vino.ako misliš na bevandu po italijanski, odnosno na piće kao takvo, onda ništa.

Edited by banatjanin
Link to comment

khm, a da nisi malo preucio? jbg, sad je sve nauka, pa i bevanda, vino i voda. ako negde znaju sta je dalmatinska bevanda, to je u dalmaciji gde u dalmatinskom meniju pise posip bevanda. a i da ne pise, bevandom su vino s vodom oba moja dalmatinska deda zvala, sto jes jes neuki ljudi, moguce da ne znaju znanje, seljaci, po ceo dan neke vinograde obradjivali.

Link to comment

a ti ko i uvek odma đonom? aj slow down malo, sve je u redu...od mojih 30 i kusur, bar dvajes sam proveo po raznnim Dalmacijama. uvek je bavanda crveno + obična voda.nije tema koja zaslužuje raspravu, ali ajdehttp://en.wikipedia.org/wiki/Croatian_wineWine is a popular drink in Croatia, and locals traditionally like to drink wine with their meals. Quite often, the wine is diluted with either still or sparkling water - producing a drink known as gemišt (a combination of white wine and carbonated water), and bevanda (a combination of red wine and still water).

Link to comment

I ja primećujem da solidan broj ljudi naziva bevandom svaku mešavinu vode i vina, a mene ćale i njegova strana porodice odande podno Biokova učili da je bevanda iskljuvičivo mešavina crvenog vina i vode.Moj ćale jednom tako na +40 nakon nekih radova otvorio frižider, uzeo sastojke i napravio pola litre bevande. Nategnuo dobru polovinu krigle i tek onda skapirao da u flaši nije bila ladna voda nego ladna loza. :lolol:

Edited by pacey defender
Link to comment
ja bih popio i takav spricer, sta ima veze
ngh!ne bi, veruj, ja probao. u zelenoj staklenoj flaši od Knjaza u frižideru keva je čuvala rakiju.... a bilo je jako toplo. kontam da od onda imam problem sa kiselinom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...