Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts

-Spanija promasila budzetski deficit na gore. Ocekivano 6%, sigurno na 8% a mozda ce biti i gore. Drugim recima, mere stednje nisu dale razultat.
Spanija do sada nije uvodila mere stednje. Bile neke kvazi reforme na polju rada i uglavnom trange frange sa sindikatima - iz supljeg u prazno, sve radi izbegavanja izlaska na ulice. I ove mere nisu reformske, vec poresko drakonske, pogotovo za zemlju koja kuburi sa nezaposlenoscu.
Link to comment

Pa i te minimalne mere su promasile ocekivanja na gore jer je bilo projektovano da ce biti budzetski deficit na 6%.Elem, danasnje najave:

France TV station: France downgraded by S&P, cites government source
Eurozone Sources Say Several Countries May Face Imminent Downgrade By S&P -Dow Jones
Videcemo sta ce biti.Grcka:
GREEK BOND SWAP NEGOTIATORS NOW LESS OPTIMISTIC ABOUT REACHING A DEAL - SOURCE CLOSE TO TALKS
Ako ste mislili da je u SAD mnogo bolje:
Obama Sends Request To Congress For $1.2 Trillion Debt Ceiling Increase
Ali oni stampaju pa dokle ide. Inace, stranci masovno odbacuju americke obveznice ali FED masovno kupuje i tako drzi nisko kamate.Zanimljiv dogadjaj se desio juce kada je iz EU saopsteno da ce odloziti sankcije Iranu za 6 meseci, kasnije demantovano ali nekako mislim da je ovaj S&P potez inspirisan tim dogadjajem od juce.Inace, Kinezi pokazali srednji prst amerikancima za sankcije Iranu i prica se da su vec u Iranu da kupuju vece kolicine po nizoj ceni, kao sto sam i rekao ranije da ce se desiti.edit: U Nigerije se ocekuju nemiri pa bi cena nafte opet mogla u nebesa i pored manipulacija da se smanji :lol: Edited by Sirius
Link to comment

I, da:

S&P Europe Downgrades Said to Be Imminent LONDON—Standard & Poor's has notified European governments that it is about to announce downgrades in the credit ratings of France and a number of European sovereigns as early as Friday, said two people familiar with the matter.One of the people said an S&P notice is being circulated among euro-zone governments and that an announcement "could be imminent." S&P declined to comment.In December, the ratings firm placed 15 of the 17 euro-zone countries on watch for possible downgrade, citing new systemic stresses that are pressuring the euro zone's credit standing as a whole.
Tako je to kada rusis napore najmocnijeg coveka u SAD, Timija Gajtnera. ;)
Link to comment

Dobro, bar su izabrali petak da smanje paniku i volatilnost. Do ponedeljka ce se stvar vec sanirati.Inace, juce su Italijanima pale kamatne stope, sto je suprotno danasnjim dogadjanjima.

Link to comment
Dobro, bar su izabrali petak da smanje paniku i volatilnost. Do ponedeljka ce se stvar vec sanirati.Inace, juce su Italijanima pale kamatne stope, sto je suprotno danasnjim dogadjanjima.
Ali su danas porasle. ;) Juce je to bilo iz dva razloga:1) delovanja ECB na trzistu obveznica koje brzo dospevaju, do 3 godine.2) politickih komentara na temu Italije i Italian Industrial Production.
Link to comment
Ali su danas porasle. ;) Juce je to bilo iz dva razloga:1) delovanja ECB na trzistu obveznica koje brzo dospevaju, do 3 godine.2) politickih komentara na temu Italije i Italian Industrial Production.
Eto, vidis kako se stvari brzo menjaju.Kao sto se ni danas nista dramaticno nije dogodilo.O downgrade-u se suska nedeljama, to je vec uracunato. Non-news.Bice malo volatilnosti, frke politicara i svadje sa rejting agencijama, ali strukturno nista vazno.
Link to comment

A, sta ako meteor pogodi u ponedeljak naftna polja u Iraku, skoci cena nafte i izazove globalbu recesiju?Nisam futorolog niti baba Vanga. Gledam podatke i oni mi govore da ovo sto se desava u EU nije dobro. To sto ti nazivas volatilnost je trend jer par EURUSD dodirnuo 16-mesecno dno. A vidim da probija i taj nivo. Ako se pogleda dovoljno veliki period Euro ide na 0. Da li ce se to sigurno desiti-ne znam, niti me posebno interesuje ali vidim jasan trend.Pomeranje od +200 pipseva u jednom smeru na par sati na FX trzistu nije bas cesta pojava na paru EURUSD.Politicari su oportunisti koje bas briga za sustinske stvari koje se desavaju. Njih interesuju samo izbori i marketing. Da su se stvarno brinuli nikada ne bi ni doslo do ovoga.edit: danas je mnogo ljudi na FX zaplakalo zbog +200 pipseva juzno. Narocito ako se zna kako funkcionise FX sa leverage tj. multiplikatorima.

Edited by Sirius
Link to comment
A, sta ako meteor pogodi u ponedeljak naftna polja u Iraku, skoci cena nafte i izazove globalbu recesiju?Nisam futorolog niti baba Vanga. Gledam podatke i oni mi govore da ovo sto se desava u EU nije dobro. To sto ti nazivas volatilnost je trend jer par EURUSD dodirnuo 16-mesecno dno. A vidim da probija i taj nivo. Ako se pogleda dovoljno veliki period Euro ide na 0. Da li ce se to sigurno desiti-ne znam, niti me posebno interesuje ali vidim jasan trend.Pomeranje od +200 pipseva u jednom smeru na par sati na FX trzistu nije bas cesta pojava na paru EURUSD.Politicari su oportunisti koje bas briga za sustinske stvari koje se desavaju. Njih interesuju samo izbori i marketing. Da su se stvarno brinuli nikada ne bi ni doslo do ovoga.edit: danas je mnogo ljudi na FX zaplakalo zbog +200 pipseva juzno. Narocito ako se zna kako funkcionise FX sa leverage tj. multiplikatorima.
Ma, sve to stoji, samo je moja teza da danas nije bio taj dan "D".Sto se trendova tice, tu uvek zavisi koliki se vremenski razmak uzme u obzir. Taj statisticki podatak "16 meseci" ne govori preterano mnogo.
Link to comment

:o

France loses AAA rating in mass downgradeUpdated January 14, 2012 10:39:59Standard & Poor's has carried out a mass downgrade of eurozone countries, stripping France of its top-grade AAA rating in a move that may complicate efforts to solve the European debt crisis.S&P downgraded the credit ratings of nine eurozone countries in the major overhaul - Italy, Spain, Portugal and Cyprus by two notches, and France, Austria, Malta, Slovakia and Slovenia by one notch each.
Link to comment
Ma, sve to stoji, samo je moja teza da danas nije bio taj dan "D".Sto se trendova tice, tu uvek zavisi koliki se vremenski razmak uzme u obzir. Taj statisticki podatak "16 meseci" ne govori preterano mnogo.
1) Naravno da nije. Ovo je proces. O gubljenju kreditnog rejtinga Francuske i Austrije sam pisao pre skoro mesec dana.2) Vec sam napisao da sledi jos stampanja(LTRO), te ce i kamate ici dole, kao i u SAD, evro moze i da skoci(iako bi stampanje da bude obrnuto ali zivimo u svetu promena).3) To ne znaci da ce sustinski stanje popravljati, stavise. 4) Da, uracunato je smanjenje kreditnog rejtinga i kamate su losije i od ovog, snizenog, kreditnog rejtinga. Drugim recima, ima prostora za jos snizavanja.5) Ali na neke stvari poput EFSF moze imati uticaja iz razloga sto Nemacka i Francuska nemaju isti kreditni rejtig.
Link to comment
1) Naravno da nije. Ovo je proces. O gubljenju kreditnog rejtinga Francuske i Austrije sam pisao pre skoro mesec dana.2) Vec sam napisao da sledi jos stampanja(LTRO), te ce i kamate ici dole, kao i u SAD, evro moze i da skoci(iako bi stampanje da bude obrnuto ali zivimo u svetu promena).3) To ne znaci da ce sustinski stanje popravljati, stavise. 4) Da, uracunato je smanjenje kreditnog rejtinga i kamate su losije i od ovog, snizenog, kreditnog rejtinga. Drugim recima, ima prostora za jos snizavanja.5) Ali na neke stvari poput EFSF moze imati uticaja iz razloga sto Nemacka i Francuska nemaju isti kreditni rejtig.
If you can not explain it to a 6 years old, then you don't know it yourself. - Albert Einstain.
Link to comment
Vidim da si opet docekao NG, kako i dolikuje.Sake za slavlje?
Ma jok.Ugoglao sam se u mrezu, usao u loop, ni sam ne znam kako iz nje da izadjem i da odem da spavam.Da bar nesto razumem iz nje, bilo bi mi lakse. Vako, iz gogle u goglu, zivot mi samo postaje zamrseniji. To nikuda ne vodi. Negde mora biti kraj. Sva sreca da mi familija ne zna za ove aktivnosti (otkad imamo gornji sprat u kuci). Pitali bi, mozda, ko zna sta, da li jos uvek volim zene.Pomisljam i na najgore.Ako me ne vidite sutra, to je bilo to (pre ce biti da smo na skijanju ali za dramatiku OK, mozda udje i u google).Ako snimate film, molim da moju ulogu igra Zarko Lausevic. Istih smo godina, nekad smo se i znali, malo je ruzniji od mene ali nema veze, sad je i slobodan covek, to je vazno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...