Jump to content
IGNORED

Svetska Kriza 2008-....


Yonkers United

Recommended Posts

meni se cini da je prilicno izvesno da ce se desiti, buduci da zaposljavaju nekog da nadgleda izgradnju, a zaposljavali su programere pre par meseci. ne bi zaposljavali te profile da su tek u fazi ispitivanja trzista.meni licno taj lidl/aldi sranje, bar u US, UK i Australiji. u nemackoj je mozda super. a idea mi se bas svidza :blush: , da ne kazem da je na nivou jednog waitrosa. sto je tebi bedna?
Iz prostog razloga-najgora samoupravna bakalnica sedamdesetih je bolje funkcionisala od IDEE.Zastitni znaci ovog lanaca su stalne guzve pred kasom makar bilo samo petoro kupaca i konstantno zapomaganje za sitnim parama.O varanju na akcijama,nekonzistentnosti asortimana roba(svaka radnja/vaska onaska) u njihovim radnjama,losem kvalitetu proizvoda(npr. stari krompir koji se nudi nije ni za stoku) ,prljavstini,lenjosti osoblje bi se mogli napraviti citavi forumi.
Link to comment

:D Meni se idea svidjala zbog onih njihovih gotovih jela. To je tek kasnije makseta poceo da uvodi. Nego rajka jel mislis da ce ikea uspeti da bude mnogo jeftinija od forma ideale? Meni je to tesko zamislivo iskreno...offtopic: ti si se vratila u Srbijicu skoro iz amerika?

Link to comment
auh, ne verujem da ces ti uskoro naci supermarket koji ce ti se svideti.
Do svidjanja je dug put.Hajde prvo da se srede neke elemntarne stvari-cistoca,osoblje,pravila poslovanja sa musterijama,asortiman.Mogu odmah da ti kazem da su Maksi pa i muceni Vero za dva koplja ispred Todoricevih djilkoskkih bakalnica.Uostalom u kom to dobrom lokalu "cepaju" Jelena Rozga i Colonia?KAda se samo setim UPIM-a i COIN-a iz Trsta a pre par ako ne i vise decenija.Radnje mirisu,prosto mame kupce a od osoblja ne mozes da se odbranis.Nazalost,po caletovim pricamatakvih radnji i to dosta je bilo i u Beogradu.
Link to comment
:D Meni se idea svidjala zbog onih njihovih gotovih jela. To je tek kasnije makseta poceo da uvodi. Nego rajka jel mislis da ce ikea uspeti da bude mnogo jeftinija od forma ideale? Meni je to tesko zamislivo iskreno...offtopic: ti si se vratila u Srbijicu skoro iz amerika?
e, to je i meni padalo na pamet, sto se svi (tj komentatori na vestima) toliko bune sto nema ikea, kada ima nekoliko lokalnih proizvodjaca koji rade slicne stvari, tj kopiraju stil, po tim cenama koje ima ikea. ljudi kazu i da ikea nije samo namestaj, nego i kuhinjsko posudje i sitnice za kucu, sto jeste tacno, i ja recimo zelim da vidim jeftine i nekvalitetne serpe i tiganje, sto ovde do sada nisam nasla, a ikea ima. ja sam, inace, iskusni ikeicar, posto sam pohodila njihove radnje na 3 kontinenta.mnogo jeftiniji nece biti, jer ovi sto imaju su vec jeftini, ali nije bitno, dodatna konkurencija ce dobro doci, mozda malko manje cene, ali definitivno veci izbor. vece je pitanje kako ce se ove domace prilagoditi, tj da li ce biti dovoljno da budu samo malo jeftiniji...ili ce morati biti kreativni ili ce u najboljem slucaju zavrsiti kao kooperanti i raditi za ikeu.jesam, skoro sam se vratila...[i meni se svidja idein hot bar :)] Edited by rajka
Link to comment
Do svidjanja je dug put.Hajde prvo da se srede neke elemntarne stvari-cistoca,osoblje,pravila poslovanja sa musterijama,asortiman.Mogu odmah da ti kazem da su Maksi pa i muceni Vero za dva koplja ispred Todoricevih djilkoskkih bakalnica.Uostalom u kom to dobrom lokalu "cepaju" Jelena Rozga i Colonia?KAda se samo setim UPIM-a i COIN-a iz Trsta a pre par ako ne i vise decenija.Radnje mirisu,prosto mame kupce a od osoblja ne mozes da se odbranis.Nazalost,po caletovim pricamatakvih radnji i to dosta je bilo i u Beogradu.
aha, ja sam svojim ocima gledala kako u cuvenom londonskom upscale lancu waitorse, gde je uslikana princeza kejt kako kupuje, prodavacica trpa hleb na police golim rukama. lidl mi je svuda bio samo gori od lokalnih midmarket prodavnica. zatp mislim da se neces skoro usreciti, ako imas tako visoke standarde, ali ajde, daj boze.
Link to comment

niko od njih nije kvazimarket, vec pripadaju razlicitim formatima maloprodajnih lanaca od kojih svaki ima svoje mesto na trzistu. lidl kao discounter nema smisla porediti sa ideom ili verom koji pretenduju na visi srednji deo segment retail trzista. i u lidlu sigurno neces dobiti ekstra mirisljave prodavnice i vrhunski ugodjaj pri sopingu, njihova poslovna filozofija se bazira na pruzanju jeftinijeg proizvoda koji cenovno nece biti opterecen sekundarnim detaljima tipa estetski momenti i al. s tim sto je mislim malo previse laskavo ideu staviti u istu ravan sa waitrosom, pre je neki (za mene los) ekvivalent sainsbury-u na uk trzistu. waitrosa ni nema, cak ni oni objekti maxija na boljim lokacijama (npr u cika ljubinoj) koji se valjda zovu maxi exclusive ili slicno i pretenduju da budu upmarket objekat su samo bedni pokusaj bilo cega ekskluzivnog.

Link to comment
s tim sto je mislim malo previse laskavo ideu staviti u istu ravan sa waitrosom, pre je neki (za mene los) ekvivalent sainsbury-u na uk trzistu.
ok, pitanje misljenja, ali hleb...rukama....meni dosta. recimo idea u uscu i moj lokalni waitrose, jedino sto se mozda razlikuje su siri isles, mozda. naravno, englesko trziste je vece, pa su marketi opremljeniji robom siroke potrosnje i narocito rashladjenom gotovom hranom, sto bi volela da vise vidim u srbiji, ali to nije do marketa, takva hrana se jednostavno ne proizvodi ovde.
Link to comment
aha, ja sam svojim ocima gledala kako u cuvenom londonskom upscale lancu waitorse, gde je uslikana princeza kejt kako kupuje, prodavacica trpa hleb na police golim rukama. lidl mi je svuda bio samo gori od lokalnih midmarket prodavnica. zatp mislim da se neces skoro usreciti, ako imas tako visoke standarde, ali ajde, daj boze.
Nemam visoke standarde samo zelju da se prodavacice/kasirke ne kriju u magacinu ili kobajagi sredjuju nesto na rafovima dok radi samo jedna kasa.Samo to da urade.Makar taj prvi ,mali,maleeeni korak.
Link to comment

Ne znam vam ja te supermarkete iz civilizovanog sveta. Al aj da kazem da su dole bolji od srpskih. Uglavnom velicine idee i vecih maksija i imaju puno puno razlicitih soseva i jedno 300 vrsta hlebova, mafina i raznih ostalih zajebancija na hlebnu temu. Plus egzoticno voce al to je lokalno pa nije uporedivo.Meni se nekako cini da u supermarketima u Srbiji nema zaista razlicitih proizvoda. Ima puno proizvodjaca i razlicitih etiketa ali su proizvodi dosta slicni jedni drugima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...