Jump to content
IGNORED

frazeologizmi vezani za etnike


njanja

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIOLA

    20

  • Waldorf

    16

  • Kudravi Gaucos

    13

  • Delija67

    10

Vojvodjani - Lale (Zasto dodjavola? Lale su Holandezi.)
Знам чак три приче о томе, али прво да разјаснимо: нису Војвођани Лале. Лале су само у Банату; постоје и Бачвани (тј Диогени, људи из бачве :lol: ) и Сремци. Нагласак је различит, отеже се на различитим местима...По једној причи, кад су банатске јединице за одбрану од Турака биле формиране, није било униформи, па су ишли како су дошли, а да би се знало који су наши а који њини, заденули су по лалу у шешир.По другој, носили су оне гаће од три поле (што му дође нека мера за тканину) везене којекаквим цветним мотивима, понајвише лалама.По трећој, Марији Терезији понестало ордења па им је качила по лалу.
...sunce ti kalajsano, stvarno nema nista o Crnogorcima.
Хм, виђу Ђетића како се не даду ни чути ни виђети... а мора неко да остане кући, да ебе оца...
Као ђенлимен бечке школе, одговорићу само да ми (наравно!) импонује то што сам у прилици да се представљам као познаник (макар и виртуелни) ФК.
Во у Беч, во из Беча. Ципела бечка, нога личка. Мустра једна бечка.
A kako tvrdiš za Kudru da je u apsu kad ti nosiš prugasto odelo? Mada, ne kažem, odelo ne čini čoveka.
Чини га обученим, или голим, ако га нема.
Dok sam se okrenuo izbusili ste ovaj topic ko cigansko reseto
Има ово да се отегне ко циганска година. Edited by расејан
Link to comment

„Кад стигосмо под шатора,У цигански дворац леп,На мом коњу све је суво,Покис’о му само – реп!”Како чика-Јову да заборавимо?

Link to comment
Svedski stoSopska salataEngleski dorucakRuska salataSpanska pitaSvapski sirRuska tortaRuski slagFrancuski kljucSvedske peleneSpanska musica
E, delijo, delijo. A francuski krevet?...Šta si zin`o ko Čačanin pred užičkim soliterom? Edited by saveznik
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...