Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kako se kupuju karte za Australiju? Odakle poceti? :) Jbg, gledao sam na expediji i edreams (daje iste opcije), ali mozda za ovako duge letove ima posebna neka fora, sta znam.
trenutno iz bgd su najpovoljniji etihad, qatar i air france (bio, ne znam da li je jos)....
Link to comment
Da li je JAT partner u Sky Team?
Nije Skyteam partner, ali imaju codeshare sa KL i AF.
inace hvala za olympic. dripci naplacuju 380e RT do ostrva.
Bas mnogo :(@Kampokei: +1 za Etihad - trenutno najpovoljnije cene. Vidi i ovo.
Link to comment
Da li je neko skoro leteo iz Severne Amerike (ili nekog drugog kontinenta) za BG preko Amsterdama ili Pariza koristeci KLM ili AF i onda JAT za poslednju konekciju do BG? Da li je JAT partner u Sky Team? Da li moze od pocetne destinacije da se dobije boarding pass i da checked luggage ide skroz do BG?Sent from my iPhone using Tapatalk
Leteo sam ja sa oba i preko A'dama i preko Pariza do Severne Amerike. I boarding pass i checked luggage išao direktno, bez potrebe za ponovnim cimanjem.
Link to comment
Da li je neko skoro leteo iz Severne Amerike (ili nekog drugog kontinenta) za BG preko Amsterdama ili Pariza koristeci KLM ili AF i onda JAT za poslednju konekciju do BG? Da li je JAT partner u Sky Team? Da li moze od pocetne destinacije da se dobije boarding pass i da checked luggage ide skroz do BG?Sent from my iPhone using Tapatalk
Bilo je problema sa Continentalom i iz beg i nwr preko minhena bas kad su se spojili sa Unitedom i pa sa deltom iz nyc preko rima. Sa klm preko shipola sve odmah, ali nazad preko brisela sam morao da vadim boarding.
Link to comment

ameri definitivno nisu normalni. na letu peking - new york u avionima united airlines se sluzi samo vecera. ajde mi matori nismo problem, ali kako oni misle da klinci provedu preko 14h u avionu sa jednim obrokom.

Link to comment

JAT + Heathrow + preko okeana = :isuse::isuse: Dvaput u razmaku od nekoliko godina, i nikad viseIli makar dok JAT ne nabavi ikakvu flotu da ne moraju da kasne sa svim letovima i gube/prestizu svoja vremena sletanja/poletanja

Link to comment

+ U povratku smo imali najbrljbivijeg pilota ikad, lepo nisi mogao ni onako premoren da spavas jer bi stalno upadao - "Postovani putnici, sa vase leve strane imate izuzetan i neponovljiv prizor"....Mozda da bi impresionirao Pirsa Brosnana, koji mora da se zgrozio u "prvoj" klasi ;D+ Odredjeni broj JATovih stjuardesa/stjuarda ti ne ostavi sendvic ako spavas, posle moras da ih juris i da se stidis. <_<

Link to comment

jedno pitanjce, da li domace agencije zarade vise kad mi prodaju kartu za JATa u odnosu na to kad letim sa nekom drugom kompanijom?tj. ima li razlike ili to je njihovo ugradjivanje linearno?

Link to comment
+ U povratku smo imali najbrljbivijeg pilota ikad, lepo nisi mogao ni onako premoren da spavas jer bi stalno upadao - "Postovani putnici, sa vase leve strane imate izuzetan i neponovljiv prizor"....Mozda da bi impresionirao Pirsa Brosnana, koji mora da se zgrozio u "prvoj" klasi ;D+ Odredjeni broj JATovih stjuardesa/stjuarda ti ne ostavi sendvic ako spavas, posle moras da ih juris i da se stidis. <_<
to valjda da utese Brosnana zbog kasnjenja od sat i po ili koliko vec. neka, da vidi i 007 sta je Jat
Link to comment
jedno pitanjce, da li domace agencije zarade vise kad mi prodaju kartu za JAT u odnosu na to kad letim sa nekom drugom kompanijom?tj. ima li razlike ili to je njihovo ugradjivanje linearno?
Ne verujem da ima neke razlike, ali sto se tice JATa, ako kupis u samom njihovom predstavnistvu, uzmu ti oko 2000din +/-.Nisam sigurna da li se ugrade ako kupis i preko njihovog sajta, ali se dobro secam da vise puta kada sam uzimala - da su bile jeftinije na ebookers. Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala! To za razliku znam, tj. bar je tako ranije bilo, na sajtu bi bas otprilike toliko karta bila jeftinija nego u nekoj od poslovnica.Uzela kartu za London za sledecu nedelju :). Slecem na LCY. Inace, ja za taj aerodrom nikad ranije nisam cula, videh na sajtu da se normalno stize do grada odatle...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...